Правила та процедури оцінювання
УКРАЇНСЬКА МОВА
Оцінювання може здійснюватися фронтально або індивідуально, за результатами групової роботи.
Фронтально оцінюємо диктант, письмовий переказ і письмовий твір, самостійні роботи.
Індивідуально оцінюємо говоріння (діалог, усний переказ, усний твір) і читання вголос.
У І семестрі буде проведено оцінювання усного переказу та діалогу.
У ІІ семестрі буде проведено оцінювання усного твору та читання вголос (6-9 класи).
Результати оцінювання говоріння (діалог, усний переказ, усний твір) і читання вголос протягом семестру будуть виставлені в колонку без дати й будуть ураховані в семестрову оцінку.
Повторне оцінювання із зазначених видів мовленнєвої діяльності не проводяться.
Поточне оцінювання — це процес встановлення рівня навчальних досягнень учня (учениці) в оволодінні змістом предмета, уміннями та навичками відповідно до вимог навчальних програм. Об’єктом поточного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів є знання, вміння та навички, самостійність оцінних суджень, досвід творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до навколишньої дійсності.
Поточне оцінювання здійснюється у процесі вивчення теми. Його основними завдання є: встановлення й оцінювання рівнів розуміння і первинного засвоєння окремих елементів змісту теми, встановлення зв’язків між ними та засвоєним змістом попередніх тем, закріплення знань, умінь і навичок. Формами поточного оцінювання є індивідуальне, групове та фронтальне опитування; робота зі схемами, таблицями; виконання учнями різних видів письмових робіт; взаємоконтроль учнів у парах і групах; самоконтроль тощо. Поточні оцінки можна отримати за усні відповіді, мовні диктанти, словникові диктанти, тестові завдання, самостійні роботи, творчі роботи (наприклад, сенкани, есе, складання лінгвістичних розповідей тощо).
Поточні оцінки виставляються в паперовому та електронному журналі. Поточні оцінки можуть бути накопичувальними за весь урок.
Виставлення поточної оцінки підлягає обов’язковій мотивації (коментаря вчителя). Поточна оцінка, як правило, не підлягає коригуванню.
Як одна з форм поточного оцінювання використовується формувальне оцінювання (відслідковування прогресу в навчанні; перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання; самооцінювання, взаємооцінювання).
Перевірка мовних знань і вмінь (контрольні роботи) здійснюється за допомогою завдань, які визначить учитель (тести, диктант тощо) залежно від змісту матеріалу, що вивчається.
Оцінку за ведення зошита виставляються окремою колонкою в журналі раз на місяць і враховують як поточну до найближчої тематичної. Якщо учень/учениця були відсутні протягом місця в колонці стоятиме надпис «н/о» - «немає оцінки».
Усі види поточного та контрольного оцінювання перевіряються відповідно до критеріїв оцінювання конкретного класу.
Тематичні і семестрові оцінки
Тематичну оцінку виставляємо, враховуючи всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми: поточні оцінки за різні види навчальних робіт, за контрольні роботи, за ведення зошита. Тематична оцінка не підлягає коригуванню.
І семестр – на основі тематичного оцінювання та результатів оцінювання говоріння (діалог, усний переказ).
ІІ семестр:
6-9 класи - на основі тематичного оцінювання та результатів оцінювання говоріння (усний твір) та читання вголос.
Якщо дитина прохворіла частину семестру, пропустила, наприклад, одну тематичну, не має оцінки за якийсь вид мовленнєвої діяльності, то оцінка за семестр виводиться на розсуд учителя в залежності від динаміки особистих навчальних досягнень учня (учениці), важливості пропущеної теми чи теми, за яку учня (ученицю) атестовано, - (тривалість вивчення, складність змісту, ступінь узагальнення матеріалу). За таких умов оцінка за семестр може бути такою, як тематична (якщо вона одна), або знижена на кілька балів (на розсуд учителя).
При виставленні семестрових оцінок враховується динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо. Якщо учень (учениця) був(ла) відсутній(я) на уроках протягом семестру, у відповідну клітинку замість оцінки за І семестр чи ІІ семестр виставляється «н/а» (не атестований(а).
Річна оцінка
Річна оцінка виставляється на основі семестрових. Річна оцінка не обовʼязково є середнім арифметичним. При оцінюванні може бути враховано динаміку особистих досягнень учня/учениці; важливість тем, які вивчалися в І та ІІ семестрах, їх тривалість та складність тощо
Відповідно до чинних нормативних актів і семестрова, і річна оцінки підлягають коригуванню