МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
вул. 1 Травня, 40, с.Одаї Тульчинської міської ради
Вінницької області, 23651
e-mail: odayaschool@ukr.net , Ідентифікаційний код 21723464
НАКАЗ
від 26.12.2023 № 152
Про підсумки виховної роботи
за І семестр 2023/2024 н.р.
Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості учня, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.
У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив гімназії працює над виховною проблемою: «Створення виховного середовища, що сприяє формуванню життєвих компетентностей особистості та її успішної соціалізації».
Виховна проблема реалізовується через виконання наступних цілей:
- Створення умов для реалізації інтересів дитини, формування розумових здібностей та високої пізнавальної культури, організації змістовного дозвілля школярів.
- Формування духовної культури учнів, прищеплення національних традицій українського народу, громадянського патріотизму.
- Посилення відповідальності учнів за дотримання навчальної та трудової дисципліни, підвищення їх громадянської активності на основі розвитку самоврядування в учнівському колективі.
- Формування потреби у здоровому способі життя, збереженні і зміцненні фізичного та психологічного здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності.
- Тісно співпрацювати з громадськістю над проблемами розвитку особистості, взаємодіяти у справі превентивного виховання, у допомозі деструктивним сім’ям.
- Формування громадської думки з важливих проблем життя, суспільства, людських стосунків.
- Розвиток самосвідомості, самовизначення, самовиховання та культури самопізнання.
- Розвиток єдності індивідуальної та колективної діяльності.
- Сприяння згуртованості класного колективу, духовному збагаченню особистості, виявленню кращих людських рис.
Основними завданнями виховної роботи на 2023-2024 навчальний рік є:
- Виховання в учнів любові до свого народу, патріотичного ставлення до своєї держави, його мови, традицій, народних ремесел; виховання любові до праці, почуття дбайливого, бережливого ставлення до шкільного майна; виховання почуття відповідальності за доручену справу та бережливого ставлення до природи.
- Здійснення правового виховання дітей, ознайомлення їх з правовою відповідальністю, окремими статтями Кримінального Кодексу України, зацікавлення дітей читанням періодичної преси, переглядом телепередач з наступним обговоренням цих матеріалів на інформаційно-пізнавальних годинах.
- Зміцнення здоров’я дітей, сприяння їх сумлінному ставленню до уроків фізичної культури, спортивних секцій, ранкової зарядки; організація екскурсій та походів.
- Виховання поваги до вчителів, батьків та старших людей.
Виховна робота у І семестрі 2023-2024 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
Виховна робота в гімназії спрямована на виконання Закону України «Про освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.
У закладі проведено роботу з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.
Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час.
Протягом І семестру 2023-2024 н.р. класними керівниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних та міських заочних заходах, що сприяло розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.
Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.
На виконання плану заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти області до 2025 року, було проведено:
- тематичні виховні години, години спілкування: до Дня партизанської слави «Ваш подвиг-наш оберіг»; до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр-трагедія, про яку не мовчать»; до 80-й річниці створення УПА «Ми сміливі нащадки незламних дідів»; до Дня визволення України від нацистських загарбників «Історії трагічні сторінки нам не забути навіки»;
- тематичні виховні години, години спілкування до Дня Гідності і Свободи України «Любов до країни навіки у їхніх серцях», «Найкращих вибрали і забрали небеса»;
- до Дня пам’яті жертв Голодомору: участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку», тематична виставка у шкільній бібліотеці, інформаційна хвилинка «Мерехтить свічка на вікні – пам'ять про померлих у ті дні…», участь у майстер-класі «Створення квітки Незабудки»;
- до Дня Збройних сил України: онлайн-конкурс малюнків «Зі святом, захисники!», вітальна естафета;
- до Міжнародного дня захисту прав людини: правовий ринг «Кращий правознавець гімназії»;
- до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: виховні години «Чорнобиль не має минулого часу»;
- до Дня Святого Миколая: вітальна програма «Миколай, Миколай, ти до нас завітай!», участь в урочистому відкритті новорічної ялинки у с. Михайлівка та конкурсі на кращу новорічну іграшку.
- заклад освіти взяв участь у Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття»;
- з нагоди Дня захисників і захисниць України учні закладу освіти взяли участь у благочинній акції «Подякуй військовим»;
- до Дня української писемності та мови здобувачі освіти 7-9 класів залучалися до активної участі в написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Учні 5-8 класів були залучені до онлайн-вікторини «Українська мова: світ загадок і таємниць».
- 8 вересня у гімназії відзначили Міжнародний день грамотності. Його започатковано ЮНЕСКО у вересні 1965 року.
- Учні Одайської гімназії, наші спортсмени з 8 класу: Пархоменко Владислав, Семенюк Костянтин та Єлфімов Владислав, разом з вчителем фізичної культури Татарчуком О. І. та вчителем основ здоров'я Магдалинчуком В. Я. стали учасниками легкоатлетичного забігу до Дня фізичної культури та спорту України.
- 11-15 вересня відбувся фотомарафон "Спортивні та незламні".
- з 11 до 17 вересня 2023 року проходив Тиждень громадянського суспільства.
- 21 вересня відзначили Міжнародний день миру.
- 29 вересня День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
- 04 жовтня Флешмоб "Я знаю, ти мене почуєш".
- 6 жовтня у Одайській гімназії був проведений телевізійний урок "Всеукраїнський урок єдності".
- В Одайській гімназії відбулась Посвята першокласників в читачі. Посвята стала для дітей незабутнім першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками. Віталій Якович побажав дітям бути активними читачами бібліотеки, берегти книги і підручники, охайно з ними поводитися і все життя не розлучатися з дорогим другом – книгою.
- З 1 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».
- 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбувся Радіодиктант національної єдності 2023. Флешмоб тривав з 11:00 до 12:00.
- 16 листопада відзначили Міжнародний день толерантності.
- Традиційно, в нашій гімназії проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожнього та транспортного травматизму за участю дітей, та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
Протягом тижня були проведені тематичні уроки та бесіди на теми: "Мій друг - дорожній рух", "Правила для пішоходів", "Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів", "Безпека дорожнього руху – це життя!" і т.д. з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
17 листопада був проведений Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому".
- 25 листопада в закладі вшанували 90-ті роковини наймасштабнішого Голодомору 1932-1933 р., організованого радянською владою.
- У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу, в Одайській гімназії відбулась Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Класними керівниками було проведено ряд бесід. Тепер учні розуміють, що таке «булінг»;
наводять приклади позитивного і негативного впливу однолітків; розповідають, як можна відстояти власну думку; називають способи протистояння насиллю у своєму середовищі.
Гімназія підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди з учнями. В закладі відбулась зустріч з представниками різних державних установ, які покликані захищати дітей:
з поліцейським офіцером Тульчинської громади Д.П. Цюпком;
з інспекторами ювенальної превенції Тульчинського РВП О.В. Москалюк та
Н. Безбах;
з головним спеціалістом служби у справах дітей Тульчинської районної військової адміністрації К. Матвієвою;
з фахівцем соціальної роботи мобільної бригади соціально-психологічної підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства О.О. Кривов'яз;
з психологом мобільної бригади
Ю.В. Чорним.
з провідним інспектором ВОППР та ЗЦЗ Тульчинського РУ Анін Інною Миколаївною
Діти прослухали професійні лекції на теми:
- "Правила поведінки у школі та побуті";
- "Відповідальність неповнолітніх";
- "Види насильств";
- "Як боротися з булінгом?"
Проведені заходи щодо профілактики булінгу та насильства, а саме:
• перегляд відео-презентацій «Булінг в школі. Як його розпізнати?»;
• складання та розповсюдження серед учнів 1-9 кл. листівок на тему: «Не стань жертвою булінгу»;
• відео-лекторій для учнів 8-9 класів «Про кібербулінг для підлітків»;
• заняття для учнів 5-7 класів «Протидія булінгу в учнівському середовищі» та інтерактивне заняття для учнів 3-4 класів «Стоп булінг»;
• розповсюджено пам’ятки «Що таке булінгу та відповідальність за його вчинення»;
• заняття для учнів 2-4 класів «Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки»;
• заняття для учнів 5-6 класів «Запобігання та протидія домашньому насильству» та заняття для учнів 7-9 класів «Види домашнього насильства. Як його уникнути».
За допомогою інтерактивних вправ учні змогли закріпити свої знання з питання профілактики насильства.
- в нашій гімназії була проведена акція до Дня Захисника України - "Ангел ЗСУ". Було зібрано: печиво, чай, кава, мед, згущене молоко, цукерки, суха випічка, сухофрукти, горіхи, фрукти і ще багато чого, що не швидко псується. Усе передано на схід та південь до військових!
- 1 грудня - день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Медична сестра Хоміч Н.І. разом з класним керівником 7 класу Ломажук Н.І. провели з учнями 7-9 класів виховну годину на тему: "СНІД - проблема XXI століття".
- 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини. Вчителька правознавства О.І.Романюк провела для учнів 6-9 класів виховну годину "Права і обов'язки громадянина вільної країни". Діти ознайомились з правами та свободами громадянина. Завдяки цим знанням в учнів формується почуття власної гідності та активна позиція в реалізації своїх прав.
- З нагоди дня Збройних сил України та в рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") був проведений конкурс "Поряд". Учні 5-9 класів разом з класними керівниками та педагогом - організатором підготували свої пісні, речівки та стройовим кроком дали зрозуміти всім, що "козацькому роду нема переводу!"
- В рамках ініціативи Президента України "Пліч-о-пліч зі спортом" в Одайській гімназії проведено змагання з футзалу та волейболу.
Педагогічний колектив гімназії проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.
Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів.
З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями гімназії.
Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом І семестру 2023-2024 н р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти: святкова програма-привітання учнів початкових класів до Дня Святого Миколая, новорічний святковий квест для учнів 1-4 класів «Новий рік летить по світу»; 5-6 класи: «Новорічне ТікТок шоу»; 7-8 класи : інсценізація «Кайдашева сім’я»; 9 клас: «Вечори на хуторі біля Диканьки по новому»
В гімназії створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи.
Отже, можна зазначити, що виховна діяльність у гімназії проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.
Виходячи з вищевказаного,
НАКАЗУЮ:
- Заступнику директора з виховної роботи:
- Активізувати роботу щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року;
- Тримати на постійному контролі стан виховної роботи в закладі;
- Налагодити тісну співпрацю з установами району, які здійснюють профілактику злочинності неповнолітніх;
- Посилити контроль за станом відвідування учнями навчальних занять;
- Класним керівникам:
- Систематизувати роботу з батьками;
- Вживати заходів щодо посилення контролю за відвідуванням учнями гімназії;
- Не допускати формального підходу до проведення виховної роботи в класі;
- Активно залучати до роботи учнів, що потребують посиленої уваги;
- Формувати колективізм, культуру поведінки учнів.
- Педагогу – організатору:
- Посилити контроль за чергуванням учнів та вчителів по гімназії,
- Активізувати роботу органів учнівського самоврядування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Романюк О.І.
Директор: Любов КУЗЬ
З наказом ознайомлені:
26.12.2023 року
Романюк О.І.
Манько І.О.
Козоріз І.А.
Бойко Г.П.
Пастушок В.О.
Подолян В.В.
Магдалинчук В.Я.
Ломажук Н.І.
Татарчук А.П.
Волошинська Г.В.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
вул. 1 Травня, 40, с.Одаї Тульчинської міської ради
Вінницької області, 23651
e-mail: odayaschool@ukr.net , Ідентифікаційний код 21723464
НАКАЗ
від 27.12.2023 № 155
Про роботу педколективу гімназії
щодо збереження життя
та здоров’я учнів гімназії
під час освітнього процесу та в побуті
у І семестрі 2023/2024 н.р.
Відповідно до законів України «Про охорону здоров’я», «Про пожежну безпеку, «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону праці», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України від 26.12.2017 № 1669, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 25.09.2020 № 2205, на педагогічних працівників покладено низку обов’язків і завдання щодо роботи з організації та забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, профілактики і попередження нещасних випадків з учнями.
Вся робота педколективу планується та здійснюється у відповідності з Положенням про охорону праці в закладах освіти України і спрямована на формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів. Питання попередження нещасних випадків постійно перебуває під контролем адміністрації гімназії, медичного працівника.
На початку 2023/2024 н.р. були оформлені необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах підвищеної небезпеки, дозвіл СЕС на експлуатацію харчоблоку, паспорт санітарно-технічного стану гімназії. Всі учні пройшли вступний інструктаж з БЖД (01.09). Для учнів 4-9 класів ведеться предмет «Основи здоров’я»; в 8-9 класах - факультатив « Захист України».
На засіданні педагогічної ради від 01.09.2023 року протокол № 1 обговорені Правила внутрішнього розпорядку для працівників гімназії, план роботи гімназії, де передбачено розділ «Охорона праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з охорони праці поновлені та затверджені.
У гімназії визначено відповідальних за безпечний стан робочих місць, обладнання, приладів, інструментів, спортивного інвентарю. Вчителі проводять заняття з охорони праці, ведуть журнали обліку інструктажу з охорони праці на робочому місці.
Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією гімназії й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками гімназії своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи гімназії. Кожен класний керівник один раз на місяць, використовуючи різні форми роботи, проводить бесіди, конкурси, навчальні ігри, вікторини, зустрічі з представниками поліції, практичні заняття з надання першої долікарської допомоги постраждалим, з питань здоров’я учнів і веде облік роботи на сторінках класного журналу:
• Правила дорожнього руху.
• Правила протипожежної безпеки.
• Правила безпечного користування газом.
• Бесіди по попередженню нещасних випадків на воді.
• Бесіди по попередженню дитячого травматизму.
• Попередження отруєнь.
• Бесіди «Я обираю здоровий спосіб життя».
В гімназії створено клас безпеки, в якому учні Одайської гімназії ознайомлюються з первинними засобами пожежогасіння та відпрацьовують елементи евакуації з приміщення, вивчають чіткий алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів. Класні керівники проводять практичні заняття у класі безпеки, відпрацьовують правила безпечної поведінки за різними ситуаціями.
Вчителі української мови та літератури писали диктанти на тему: «Охорона здоров’я». Щоп’ятниці, у передсвяткові дні та перед канікулами класними керівниками проводяться інструктажі з БЖД.
У грудні проведено тиждень знань з безпеки життєдіяльності.
Звіти про життя і здоров’я дітей заслуховувалися на нараді при директорові. Питання безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в побуті неодноразово обговорювалися на батьківських зборах.
Для учнів 1 – 9 класів з метою відпрацювання вмінь діяти у надзвичайній ситуації з 17 вересня по 17 жовтня у гімназії був проведений Місячник ЦЗ. Особливо зверталася увага на відпрацювання вміння виходу із гімназії у зв’язку з можливою надзвичайною ситуацією (пожежа, замінування виходів, повітряна тривога).
Медичне обслуговування учнів гімназії здійснює медсестра ФПу с.Одаї Хоміч Н.І. Згідно Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури (наказ МОЗ України від 20.07.2009 N 518/674), всі учні гімназії пройшли медичний огляд у лікарів-фахівців. Щомісячно учні проходять перевірку на педикульоз. Проводиться профілактичне щеплення учнів.
З метою попередження випадків травматизму в гімназії організовано чергування вчителів.
У гімназії здійснюється робота, яка направлена на запобігання побутового травматизму. Систематично здійснюється антитютюнова та антинаркотична пропаганда.
На підставі вищесказаного,
НАКАЗУЮ:
1.Всім працівникам гімназії:
1.1.Суворо дотримуватися Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.
2.Класними керівниками:
2.1.Щоп’ятниці та в передсвяткові дні (із записом у журналі) нагадувати учням правила безпечної поведінки.
2.2. Проводити практичні заняття у класі безпеки, відпрацьовувати правила безпечної поведінки за різними ситуаціями.
Протягом ІІ семестру 2023/2024
2.3.Систематично, спільно з відповідними органами, проводити з учнями 1-9 класів та їх батьками роз’яснювальну, просвітницьку роботу, бесіди та заходи щодо профілактики захворювань та дитячого травматизму.
2.4.У класних журналах (на відповідних сторінках) відображати проведену роботу з даного питання.
2.5.Проводити практичні заняття з Правил дорожнього руху.
2.6.Вчасно обліковувати проведення індивідуальних бесід з учнями.
3. Вчителю основ здоров’я Магдалинчуку В.Я.:
3.1. Проводити тренінги щодо безпечної поведінки учнів у гімназії та в побуті.
4. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Романюк О.І.:
4.1.Постійно здійснювати контроль за навчанням дітей правил безпечної поведінки, проведення інструктажів із безпеки життєдіяльності.
4.2.Організовувати зустрічі з фахівцями – лікарями, пожежниками, інспекторами ДАІ.
4.3.Розробити тематику лекцій для батьків і учнів з питань профілактики шкідливих звичок.
До 10.01.2024 року
5.Робітнику по ремонту шкільних приміщень Ліванчуку І.П. проводити огляд приміщення та території закладу освіти з метою виявлення небезпеки для проведення освітнього процесу.
Щоденно до 08.00
6. Голові профкому Магдалинчуку В.Я.:
6.1. Спільно з адміністрацією гімназії здійснювати перевірку організації адміністративного контролю за якістю проведення навчання та інструктажів із ОП, дотримання встановленого режиму праці й відпочинку, трудової дисципліни, заслуховувати на засіданні педагогічної ради та профспілкового комітету звіти про виконання угоди, заходів, наказів, інструкцій із ОП та БЖД, обговорювати результати проведеної роботи.
За графіком
6.2. Планувати конкретні заходи з попередження нещасних випадків та профілактики захворювань із призначенням відповідних осіб і термінів виконання
7.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор Любов КУЗЬ
З наказом ознайомлені:
27.12.2023 року
Романюк О.І,
Манько І.О.
Подолян В.В.
Бойко Г.П.
Магдалинчук В.Я.
Татарчук А.П.
Волошинська Г.В,
Козоріз І.А.
Ломажук Н.І.
Ліванчук І.П.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
вул. 1 Травня, 40, с.Одаї Тульчинської міської ради
Вінницької області, 23651
e-mail: odayaschool@ukr.net , Ідентифікаційний код 21723464
НАКАЗ
Від 27.12.2023 № 157
Про підсумки виконання плану основних
заходів цивільної оборони гімназії у 2023 році
Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України,
«Положення про Функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту» затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 р.
№ 1400, наказу ДСНС від 12.07.2016 року № 335 «Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання», наказу по гімназії № 1 від 02.01.2023 р. «Про початок навчального року в системі ЦЗ», плану роботи освітнього закладу з цивільного захисту, упродовж 2023 року здійснювалась відповідна робота з питань організації цивільного захисту, яка була спрямована на забезпечення готовності до дій за призначенням при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних проявів.
В Одайській гімназії, відповідно до циклограми, розробляються документи, що регламентують проведення заходів ЦЗ.
Видані накази:
- Про початок навчального року в системі ЦЗ у 2023 році.
- Про створення комісії з питань надзвичайних ситуацій.
- Про створення евакуаційної комісії.
- Про підсумки цивільного захисту в закладі освіти за 2022 та завдання на 2023 рік.
- Про підготовку і проведення Дня цивільного захисту.
- Про підсумки проведення Дня цивільного захисту.
- Про встановлення протипожежного режиму (інструкція).
- Про створення навчальних груп та призначення керівників з підготовки працівників щодо дій у надзвичайних ситуаціях.
Організація діяльності освітнього закладу з питань цивільного закладу здійснюється відповідно до реалізації планів:
- Плану реагування на надзвичайні ситуації.
- Календарному плану підготовки та реагування на загрозу та/або виникнення надзвичайної ситуації у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності і надзвичайної ситуації.
- Плану підготовки і проведення Дня цивільного захисту (спеціального об’єктового тренування) у гімназії.
- Графіку проведення Дня цивільного захисту в освітньому закладі.
- Плану (схеми) евакуації учнів та персоналу на випадок пожежі.
Підготовка учасників освітнього процесу і працівників гімназії до захисту та дій у надзвичайних ситуаціях здійснювалася відповідно до вимог діючого законодавства. Заняття з питань цивільного захисту проведено у складі груп за тематиками відповідно до вимог Типової програми навчання працівників навчальних закладів, установ, організацій і підприємств.
В Одайській гімназії створено групу з вивчення питань з цивільного захисту:
Керівник: Кузь Л.І.
Заступник керівника: Романюк О.І.
У групу входить 20 осіб.
Заняття в групі проводиться за 12-годинною програмою, згідно тематики організаційно-методичних вказівок Міністерства освіти і науки України.
Створено структуру цивільного захисту Одайської гімназії:
Начальник цивільного захисту гімназії, керівник комісії з питань НС |
директор Кузь Л.І. |
Посадова особа з питань ЦЗ |
заступник директора з навчально- виховної роботи Романюк О.І. |
Керівник комісії з питань евакуації |
Педагог-організатор Пастушок В.О. |
Заступник посадової особи з питань ЦЗ з матеріально-технічного забезпечення |
Старший кочегар Якобенчук О.П. |
Керівник робіт з ліквідації наслідків НС |
Учитель основ здоров’я Магдалинчук В.Я. |
Помічник керівника робіт з ліквідації наслідків НС |
учитель фізкультури Татарчук О.І. |
Створено комісію з питань НС у кількості 5 осіб. Керівником комісії призначено директора гімназії Кузь Л.І.
Створено комісію з питань евакуації у кількості 5 осіб. Керівником комісії призначено педагога-організатора Пастушок В.О.
На випадок виникнення надзвичайних ситуацій створено робочий орган – штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій:
1. |
начальник цивільного захисту ліцею, керівник комісії з питань НС |
директор гімназії Кузь Л.І. |
2. |
керівник робіт з ліквідації наслідків НС |
Магдалинчук В.Я. |
3. |
помічник керівника робіт з ліквідації наслідків НС |
Татарчук О.І. |
4. |
керівник комісії з питань евакуації |
Пастушок В.О. |
5. |
посадова особа з питань ЦЗ |
Романюк О.І. |
6. |
заступник посадової особи з питань ЦЗ з матеріально-технічного забезпечення |
Якобенчук О.П. |
Для забезпечення керівництва силами цивільного захисту визначено постійний пункт управління – кабінет директора гімназії.
Кожного навчального року видається наказ начальника цивільного захисту «Про підготовку та проведення «Дня цивільного захисту» в освітньому закладі, як завершального етапу щорічного навчання учнів з цивільного захисту, основною метою якого є:
-
- проведення практичної перевірки здатності учнів грамотно і чітко діяти з метою захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;
- виховування впевненості здобувачів освіти у ефективності заходів, що проводяться на заняттях з цивільного захисту;
- виховування відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності самовіддано виконувати завдання з цивільного захисту.
Головною умовою успішного проведення Дня ЦЗ – це його насиченість практичними заходами:
- У початкових класах проведено вікторини, рольові ігри, змагання.
- У 5-9 класах проведено вікторини з ЦЗ, відкриті уроки, змагання, естафети. Учні брали участь у конкурсі малюнків на тему допомоги при стихійних лихах, аваріях та катастрофах, поведінці під час карантинних обмежень, під час повітряних тривог.
У 2022 році в освітньому закладі були проведені практичні дії у разі виникнення пожежі:
- негайно телефонували за номером 101 і викликали пожежну службу та евакуювали учнів і працівників у безпечне місце згідно зі схемою евакуації;
- проконтролювали, щоб всі учні, працівники залишили приміщення гімназії;
- організували гасіння пожежі наявними та первинними засобами пожежогасіння до прибуття пожежної служби;
- організували зустріч пожежних підрозділів;
- умовних потерпілих винесли з приміщення і надали першу медичну допомогу.
Закінчили проведення «Дня цивільного захисту» підбиттям підсумків на загальношкільній лінійці.
У вересні проводився загальношкільний місячний «Увага! Діти на дорозі!». Класні керівники 1-9 класів провели виховні години щодо безпеки на дорозі, поведінки пішоходів та велосипедистів.
Щорічно проводяться тижні з безпеки життєдіяльності (2 рази на рік, грудень. травень).
Класними керівниками 1-9 класів було проведено інструктажі з правил пожежної безпеки під час святкування Новорічних свят та в канікулярний період.
У гімназії розроблений план реагування на надзвичайні ситуації. Серед можливих надзвичайних ситуацій у 2023 році розглядалися евакуації до укриття учасників освітнього процесу під час повітряних тривог.
Аналіз вивчення стану та організації цивільного захисту в Одайській гімназії за 2023 рік свідчить, що адміністрація закладу відповідально відноситься до підготовки учасників освітнього процесу і працівників гімназії до захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.
Проведена робота з питань удосконалення об’єктових систем оповіщення, взаємодії та інформування особового складу засобами гучномовного зв’язку щодо характеру надзвичайних ситуацій.
Проведено заходи з питань підготовки та утримання в готовності до використання за призначенням, як засобу колективного захисту, підвального приміщення. Плани евакуації учасників освітнього процесу уточнені з місцевими органами державної виконавчої влади. Проведено заходи з питань інвентаризації і лабораторного контролю засобів індивідуального захисту, спеціальних приладів радіаційної та хімічної розвідки, їх технічної придатності до використання за призначенням.
Однак, не всі відповідальні особи пройшли навчання у сфері цивільного захисту на курсах підвищення кваліфікації.
З метою забезпечення виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 р. № 1400 року, наказу ДСНС від 12.07.2016 року № 335 «Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування,суб’єктами господарювання»,
НАКАЗУЮ:
- Основним завданням з цивільного захисту у 2024 році вважати забезпечення готовності освітнього закладу до дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних проявів, організованого переведення системи цивільного захисту з мирного на воєнний стан.
- Основні зусилля у ході реалізації основного завдання зосередити на:
- підвищенні ефективності заходів щодо захисту учасників освітнього процесу гімназії від уражаючих факторів, забезпечення реального накопичення об’єктових матеріальних резервів цивільного захисту, заходів, спрямованих на забезпечення захисту здоров’я й життя учасників освітнього процесу;
- навчанні керівного складу та керівників структурних підрозділів, учасників освітнього процесу до дій в умовах загрози і виникнення можливих надзвичайних ситуацій:
- проведення підготовки працівників закладу за 12-тигодинною програмою.
- Підготовку працівників закладу освіти із питань ЦЗ проводити у складі навчальних груп під керівництвом начальника цивільного захисту та
під час підготовки та проведення об’єктових тренувань, «Дня цивільного захисту» та «Тижня безпеки життєдіяльності».
- Повне та якісне навчання вихованців за діючими програмами цивільного захисту та безпеки життєдіяльності: підготовку учнів освітнього закладу проводити за програмами курсу «Основи здоров’я», «Захист України».
- Вжити заходів щодо розвитку та вдосконалення системи позакласної роботи, активного функціонування дитячо-юнацьких військово- спортивних змагань за нормативами програми «Захист України».
- Не допустити виникнення інфекційних захворювань через порушення санітарних вимог до використання продуктів харчування, порядку питного водопостачання та водовідведення у закладі освіти.
- Відповідальній за організацію та ведення цивільного захисту у гімназії Романюк О.І.:
- Проаналізувати стан ЦЗ і підвести підсумки за 2023 р. і визначити конкретні завдання на 2024 рік.
- Проаналізувати роботу підпорядкованих формувань за стан виконання вимог нормативно-правових документів з питань цивільного захисту.
- Впроваджувати конкретні дієві заходи щодо запобігання найбільш вірогідних для регіону надзвичайним ситуаціям природного, техногенного, екологічного характеру.
- Продовжити роботу із розвитку та підтримання в готовності до використання технічних засобів системи управління (оповіщення) цивільного захисту.
- Забезпечити реальне накопичення об’єктових матеріальних резервів, засобів медичного, радіаційного та хімічного захисту.
- Упродовж року продовжити роботу з підготовки приміщень до використання як колективних засобів захисту.
- Організувати тісну взаємодію із органами місцевого самоврядування та оперативно, достовірно і своєчасно інформувати учасників освітнього процесу про надзвичайні ситуації.
- Уточнити плани та забезпечити постійну готовність сил і засобів до евакуації учасників освітнього процесу.
- Організувати навчання на курсах цивільного захисту керівного складу ліцею. Підготовку вчителів предмету «Основи здоров’я» з питань цивільного захисту проводити на обласних курсах підвищення кваліфікації з цивільного захисту.
- Поновити наочність щодо цивільного захисту у гімназії.
- Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор Любов КУЗЬ
З наказом ознайомлені:
27.12.2023
Романюк О.І,
Манько І.О.
Козоріз І.А.
Піхун Є.П.
Бойко Г.П.
Подолян В.В.
Магдалинчук В.Я.
Ломажук Н.І.
Татарчук А.П.
Татарчук О.І.
Волошинська Г.В.
Миколишен В.М.
Вергелес Н.П.
Хоміч Н.І.
Якобенчук О.П.
Якобенчук Т.В.
Панадій С.В.
Ліванчук І.П.
Стародуб Л.О.