ПРОТОКОЛ № 1
засідання педагогічної ради
01.09.2022
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Вергелес Н.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Миколишен В.М.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
- Коштира Т.В.
Порядок денний:
1. Про вибори секретаря педагогічної ради.
2. Про підсумки діяльності навчального закладу у 2021/2022н.р. та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості освітнього процесу у 2022/2023 н.р.
3. Про схвалення річного плану закладу освіти на 2022/2023н.р.
4. Про схвалення освітніх програм для школи І рівня (1-4 класи), І циклу базової середньої освіти (5 клас) та базової загальної середньої освіти (6-9 класи)) на 2022/2023 навчальний рік.
5. Про режим роботи закладу освіти у 2022/2023н.р., дотримання правил
внутрішнього трудового розпорядку.
5.1. Про визначення структури навчального року, тривалість навчального року, терміни канікул.
5.2. Про початок та закінчення робочого дня для учнів, вчителів, класних керівників, чергових вчителів.
5.3. Про вибір форми навчання: очна, дистанційна.
5.4. Про вибір IT-платформи для проведення дистанційного навчання.
5.5. Про призначення класних керівників.
5.6. Про призначення завідувачів навчальними кабінетами.
5.7. Про перейменування ШМО на ПС (професійні спільноти) та призначення голів ПС.
5.8. Про зовнішній вигляд учасників освітнього процесу.
5.9. Про ведення шкільної ділової документації.
5.10. Про підвіз учнів.
5.11. Про роботу закладу освіти в умовах карантину.
5.12. Про затвердження допуску батьків до навчального закладу.
5.13. Про затвердження графіку харчування учнів 1-4 та 5-9 класів.
5.14. Про вивчення факультативу «Захист України».
5.15. Про долучення навчального закладу до гри «Сокіл» («Джура»).
6. Про методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів.
7. Про схвалення свідоцтв досягнень нового зразка для 1-4 та 5 класів Нової української школи.
8. Про розподіл інтегрованого курсу «Мистецтво» на окремі предмети – «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво» в початкових класах Нової української школи.
9. Про впровадження нового Держстандарту базової середньої освіти (у 5 класі) в рамках реалізації Концепції НУШ. Про впровадження Методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти (наказ МОН №289 від 01.04.2022р.).
10. Про забезпечення педагогічним працівникам власного професійного розвитку та підвищення кваліфікації.
11. Про доцільність проведення навчальних екскурсій для учнів 1-4 класів та навчальної практики для учнів 5-8 класів.
12. Про організацію роботи з безпеки життєдіяльності, запобігання дитячому травматизму в 2022/2023 навчальному році.
13. Про погодження плану роботи методичної ради гімназії у 2022/2023 н.р.
14. Про вибір варіативної складової навчального плану.
15. Про організацію свята першого дзвоника.
16. Про психологічну підтримку учасників освітнього процесу під час війни.
17. Про схвалення плану заходів з організації безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану у 2022/2023 н.р.
1. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, яка вказала на необхідність переобрання чи подовження повноважень секретаря педагогічної ради.
ВИСТУПИЛИ:
Ломажук Н.І., вчитель хімії та фізики, запропонувала продовжити повноваження секретаря педагогічної ради учителем початкових класів Манько І.О.
УХВАЛИЛИ:
- Продовжити повноваження секретаря педради Манько І.О.
- СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, яка проаналізувала роботу закладу освіти за 2021/2022 навчальний рік та окреслила перспективи модернізації освітньої роботи на 2022/2023 навчальний рік. У своєму виступі Любов Іванівна звернула увагу на те, що заклад освіти здійснював свою діяльність згідно основих нормативно-правових актів у галузі освіти.
Було створено умови для навчання і виховання кожної дитини незалежно від стану здоров`я, статусу та соціально-побутових умов сім’ї.
Освітній процес у 2021/2022 навчальному році був організований відповідно до робочого навчального плану і річного плану роботи закладу освіти з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості школярів, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з НВР, зупинилася на особливостях освітнього процесу минулого року, пов’язаних з продовженням карантину та введенням воєнного стану. Акцентувала увагу на необхідності оволодіння педагогами дистанційними технологіями, які в новому навчальному році стануть необхідним інструментом у освітньому процесі. Необхідно проходити курси цифрової грамотності, організації дистанційного і змішаного навчання, методики розроблення дистанційного курсу; створення освітніх електронних ресурсів тощо. (навчання можна пройти на безкоштовному онлайн-курсі «Дистанційне та змішане навчання» на платформі EdEra).
Ломажук Н.І., вчитель фізики та хімії, в своєму виступі звернула увагу на те, що протягом навчального року було покращено матеріально-технічну базу гімназії, на достатньому рівні організовано дистанційне навчання, зроблено поточні ремонти у класних кімнатах, майстерні, спортивному залі, їдальні тощо. Протягом липня-серпня було відремонтовано та належним чином обладнано найпростіше укриття для учнів та працівників гімназії. Директор намагалася виконувати всі обов’язки, покладені на неї, це їй вдалося. Багато проблем вирішується з педагогічним колективом та батьками. В навчальному закладі чисто та затишно. Роботу директора гімназії вважати задовільною.
УХВАЛИЛИ:
- Доповідь директора закладу освіти взяти до уваги.
- Педагогічному колективу протягом 2022/2023 н.р.:
- Працювати над методичною темою «Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компентентнісного підходу». Протягом року
- Продовжити навчання у напрямі опанування інформаційними технологіями, вдосконалення цифрових компетентностей та їх ефективного використання в умовах нового формату освітньої діяльності в Україні.
- Забезпечити системне підвищення якості освіти.
- Створювати оптимальні умови для навчання, виховання, фізичного розвитку дітей, збереження та зміцнення здоров’я.
- Формувати національно свідомого громадянина України.
- Забезпечувати якісну підготовку учнів з навчальних предметів, використовуючи інформаційні технології, можливості Інтернету, проєктні методики, новітні технології, базуючись на принципах особистісно-орієнтованого навчання.
- Покращити роботу з обдарованими учнями.
- Продовжувати активне співробітництво з батьками та громадськістю щодо реалізації виховних, навчальних завдань закладу освіти.
- Адміністрації закладу освіти протягом 2022/2023 н.р.:
3.1. Забезпечити якісну організацію освітнього процесу в закладі в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби(COVID-19) та в правовому режимі воєнного стану.
3.2. Створювати оптимальні організаційно-педагогічні, навчально-методичні, санітарно - гігієнічні умови для функціонування навчального закладу в умовах адаптивного карантину та воєнного стану.
3.3. Сприяти ефективному впровадженню базових положень Нової української школи у закладі освіти.
3.4. Поглибити співпрацю з соціальними партнерами; посилити роботу із залучення коштів для покращення навчально-матеріальної бази навчального закладу.
3.5. Створювати оптимальні умови для якісного професійного розвитку педагогічних кадрів закладу в міжатестаційний період.
3.6.Забезпечити прозорість та інформаційну відкритість щодо роботи закладу на веб-сайті.
Рішення прийнято одноголосно
- СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про схвалення річного плану роботи закладу освіти на 2022/2023н.р., яка ознайомила з основними положеннями, структурою та змістом плану роботи на новий навчальний рік. Любов Іванівна зауважила, що профспілковий комітет ознайомлений з ним.
ВИСТУПИЛИ:
Піхун Є.П., вчитель української мови та літератури, звернула увагу на узгодження заходів, які плануються в закладі освіти, з графіком заходів, які пропонує відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради.
Татарчук А.П, вчитель математики, проінформувала про основні завдання роботи класних керівників щодо організації учнівського врядування.
Магдалинчук В.Я., голова профкому, запропонував погодити річний план роботи на 2022/2023н.р.
УХВАЛИЛИ:
- Річний план роботи на 2022/2023 н.р. схвалити.
- До 12.09.2022 року узгодити плани класних керівників із річним планом роботи гімназії.
Рішення прийнято одноголосно
4.СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про схвалення освітніх програм І рівня (1-4 класи), І циклу базової середньої освіти (5 клас) та базової загальної середньої освіти (6-9 класи)) на 2022/2023 навчальний рік.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 року затверджено і надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» оновленим навчальним програмам для 6–9 класів.
Оновлено навчальні програми предметів:
• Історії України, Всесвітньої історії
• Захисту України
• Основ здоров’я
• Основ правознавства
• Географії
• Зарубіжної літератури
Також Міністерство затвердило типові освітні та навчальні програми для 1–2 та 3–4 класів закладів загальної середньої освіти, у яких оновили зміст у частині питань цивільного захисту, поводження з вибухонебезпечними предметами, у зв’язку з масовим вторгненням збройних сил російської федерації в Україну (наказ МОН від 12.08.2022 № 743-22).
Освітня програма Одайської гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області І рівня містить комплекс освітніх компонентів, спланованих та організованих гімназією для досягнення учнями визначених цією програмою очікуваних результатів навчання, для всебічного розвитку, виховання і соціалізації особистостей, які здатні до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, мають прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готових до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності, громадянської активності та досягнення відповідного рівня обов’язкових результатів навчання та сформованих компетентностей, визначеним Державним стандартом початкової освіти. Програма розроблена за змістом та на виконання Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743), Типової освітньої програми для учнів 3-4 класів закладі; Типової освітньої програми для учнів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743).
Освітня програма І циклу базової середньої освіти (5-6 класи) розроблена за змістом та на виконання Державного стандарту базової середньої освіти (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898); Типової освітньої програми для 5 – 9 класів закладів загальної середньої освіти (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02. 2021 № 235).
Освітня програма базової загальної середньої освіти (6-9 класи) розроблена за змістом та на виконання Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року № 1392); Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 405 (зі змінами і доповненнями, внесеними наказом МОН України від 13.09.2021 № 983)).
ВИСТУПИЛИ:
Подолян В.В., вчитель початкових класів, повідомила, що на серпневому засіданні відбулось інформування про зміни в навчальних програмах, усі вчителі ознайомлені з ними. Віта Вікторівна запропонувала схвалити Освітню програму І рівня (1-4 класи) на 2022/2023 навчальний рік.
Татарчук А.П., вчитель математики, доповіла, що вчителі проінформовані про зміни, а питання внесене у план роботи професійної спільноти класних керівників та вчителів-предметників. Алла Петрівна запропонувала схвалити Освітню програму І циклу базової середньої освіти (5-6 класи) на 2022/2023 навчальний рік.
Татарчук О.І., вчитель фізкультури, запропонував схвалити Освітню програму базової загальної середньої освіти (6-9 класи)) на 2022/2023 навчальний рік.
УХВАЛИЛИ:
- Схвалити освітні програми І рівня (1-4 класи), І циклу базової середньої освіти (5 клас) та базової загальної середньої освіти (6-9 класи)) на 2022/2023 навчальний рік.
- Подати освітні програми І рівня (1-4 класи), І циклу базової середньої освіти (5 клас) та базової загальної середньої освіти (6-9 класи)) на 2022/2023 навчальний рік на затвердження директору гімназії.
- Вчителям 1-4, 6-9 класів скласти календарне планування відповідно до оновлених Типових програм зі змінами внесеними наказом МОН від 12.08.2022 № 743 для 1-2, 3-4 класів та наказом МОН від 03 серпня 2022 року № 698 для 6-9 класів.
Рішення прийнято одноголосно
5.СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про режим роботи закладу освіти 2022/2023н.р., дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку. Любов Іванівна зазначила, що Правила внутрішнього трудового розпорядку, розроблені на основі Кодексу Законів про працю України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та чинних нормативних документів, що регламентують організацію роботи у загальноосвітньому навчальному закладі. Правила спрямовані на посилення заходів дисциплінарного і громадського впливу до порушників дисципліни та заохочення прагнення працівників гімназії до добросовісного виконання функціональних обов’язків. Погоджені з профспілковим комітетом гімназії і враховують умови та режим роботи закладу. Всі питання, пов’язані з застосуванням правил внутрішнього розпорядку, вирішує адміністрація гімназії у межах своїх повноважень, а у випадку, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку, спільно чи за погодженням з профспілковим комітетом гімназії.
ВИСТУПИЛИ:
Магдалинчук В.Я., голова профспілкового комітету гімназії, запропонував затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку.
УХВАЛИЛИ:
-
- Затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку.
- Усім учасникам освітнього процесу дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку з метою забезпечення якісного освітнього процесу.
Рішення прийнято одноголосно
5.1.СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про визначення структури навчального року, тривалість навчального року, терміни канікул.
Згідно з освітніми програмами Одайської гімназії, навчальним планом та Статутом навчального закладу , обрано таку структуру навчального року:
1.1. 2022/2023 навчальний рік розпочинається 1 вересня – святом День знань
1.2. Заняття 1 вересня 2022 року розпочати для учнів 1 – 9 класів уроком на тему: «Ми українці: честь і слава незламним».
1.3. Закінчити навчальний рік:
• для 1 —8-х класів — 7 червня 2023 року;
• для 9 класу — 30 червня 2023 року
1.4. Навчальні заняття організувати за семестровою системою:
I семестр – 01.09.2022 року - 30.12.2022 року
II семестр – 22.01.2023 року – 07.06.2023 року
1.5. Протягом навчального року провести канікули у такі терміни (орієнтовно):
осінні – з 27 жовтня 2022року по 30 жовтня 2022 року;
зимові – з 31 грудня 2022 року по 20 січня 2023 року;
весняні – з 27 березня по 31 березня 2023 року;
літні – з дня закінчення навчального року по 31 серпня 2023 року.
1.6. Відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 січня 2018 року за № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02 січня 2019 року за № 8/32979, учні 4, 9 класів складають державну підсумкову атестацію. Форму та терміни її проведення Міністерством освіти і науки України буде затверджено додатково.
ВИСТУПИЛИ:
Татарчук О.І., вчитель фізичної культури та трудового навчання, запропонував затвердити структуру та тривалість 2022/2023 навчального року.
УХВАЛИЛИ:
-
- Затвердити режим та структуру 2022/2023 н.р.
Рішення прийнято одноголосно
5.2. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про початок та закінчення робочого дня для учнів, вчителів, класних керівників, чергових вчителів.
Заняття в школі розпочинаються о 8:30 ранку.
Режим дня
для учнів Одайської гімназії
на 2022/2023 н.р.
Урок |
Початок і закінчення уроку |
Тривалість перерви, хв |
1 |
8:30-9:15 |
10 |
2 |
9:25-10:10 |
10 |
3 |
10:20-11:05 |
15 |
4 |
11:20-12:05 |
20 |
5 |
12:25-13:10 |
10 |
6 |
13:20-14:05 |
10 |
7 |
14:15-15:00 |
Гімназія працює в п’ятиденному режимі в одну зміну.
В закладі освіти згідно графіка проводиться чергування вчителів.
Позакласну роботу з різних предметів, факультативних занять проводити після уроків протягом світлового дня.
УХВАЛИЛИ:
-
- Затвердити початок та закінчення робочого дня для учнів, вчителів, класних керівників, чергових вчителів.
Рішення прийнято одноголосно
5.3. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про вибір форми навчання: очна, дистанційна (змішана). Любов Іванівна звернула увагу присутніх на те, що організація освітнього процесу у воєнний час – це новий виклик для усіх педагогів. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи закладу та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і безпечним для дітей та вчителів. Напередодні нового навчального року у закладі освіти була створена постійно діюча комісія з перевірки готовності навчального закладу до роботи в умовах воєнного стану. Комісія перевірила приміщення та територію закладу освіти. Протягом літніх місяців було переобладнано котельню, яка знаходиться у підвальному приміщенні, на найпростіше укриття. За рішенням військово-цивільної адміністрації закладу освіти дозволено працювати за змішаною формою навчання.
Класні керівники завчасно ознайомили батьків учнів з можливими формами навчання:
• Очне;
• Дистанційне;
• Змішана форма навчання – поєднання очної з дистанційною формою навчання у різних пропорціях (вибір предметів, котрі читатимуть очно або дистанційно; навчання тиждень через тиждень або ділення тижня);
За результатами опитування батьків гімназії, на основі їхніх заяв про вибір форми освітнього процесу та зважаючи на те, що у гімназії облаштовано укриття на випадок повітряної тривоги освітній процес у 2022-2023 н.р. можна розпочинати в очному режимі.
УХВАЛИЛИ:
Схвалити організацію освітнього процесу у 2022/2023 н.р. в Одайській гімназії Тульчинської міської ради в очному режимі.
Рішення прийнято одноголосно
5.4. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про вибір IT-платформи для проведення дистанційного навчання. Любов Іванівна наголосила, що у зв’язку із запровадженням карантинних обмежень та воєнного стану, протягом навчального року вчителі мають організовувати дистанційне навчання на платформі G Suit for Education, а також за допомогою поєднання онлайн-занять через Zoom, Google Meet, заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів чи із зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи із подальшою перевіркою.
УХВАЛИЛИ:
1.За необхідності організовувати дистанційне навчання на платформі G Suit for Education, а також за допомогою поєднання онлайн-занять через Zoom або Google Meet.
2. При організації дистанційного освітнього процесу керуватися Санітарним регламентом МОЗ для шкіл із змінами, внесеними Наказом МОЗ від 01.08.2022 р. №1371 щодо тривалості навчальних занять у синхронному форматі.
Рішення прийнято одноголосно
5.5. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про призначення класних керівників 1-9 класів, яка ознайомила присутніх з наказом по тарифікації.
УХВАЛИЛИ:
1. Призначити класними керівниками:
1 класу – Бойко Галину Петрівну
2 класу - Мельник Любов Іванівну
3 класу - Манько Інну Олександрівну
4 класу - Подолян Віту Вікторівну
5 класу- Романюк Олену Ігорівну
6 класу- Ломажук Наталію Іванівну
7 класу- Магдалинчука Віталія Яковича
8 класу – Татарчук Аллу Петрівну
9 класу – Піхун Євдокію Пилипівну
2. Призначити керівником факультативу:
Захист України – 8-9 класів – Миколишена Віктора Миколайович
– 1 година.
Рішення прийнято одноголосно
5.6. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про призначення завідувачів навчальними кабінетами, яка ознайомила присутніх з наказом по тарифікації.
УХВАЛИЛИ:
1. Призначити завідувачами навчальними кабінетами:
1.1. Татарчука О.І., вчителя фізкультури, – завідувачем спортивним залом.
1.2. Татарчука О.І., вчителя трудового навчання, – завідувачем майстернею.
1.3.Романюк О.І., вчителя інформатики, завідувачем комп’ютерним класом.
1.4. Ломажук Н.І., вчителя хімії, завідувачем кабінетом хімії.
1.5.Татарчук А.П., вчителя математики, завідувачем кабінетом математики.
1.6. Піхун Є.П., вчителя української мови та літератури, завідувачем кабінету української мови та літератури.
1.7. Манько І.О., заступника директора з НВР, завідувачем методичним кабінетом.
1.8. Магдалинчука В.Я. – завідувачем бібліотекою.
1.9. Бойко Г.П. – класний керівник 1 класу, Мельник Л.І.– класний керівник 2 класу, Манько І.О. – класний керівник 3 класу, Подолян В.В.– класний керівник 4 класу, – завкабінетами початкових класів..
1.10. Блажко А.О.– завідувачем шкільною їдальнею.
Рішення прийнято одноголосно
5.7. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з НВР, про перейменування ШМО на ПС (професійні спільноти) та призначення голів ПС. Інна Олександрівна запропонувала обрати головою ПС класних керівників та вчителів-предметників Татарчук А.П. та головою ПС вчителів початкових класів Подолян В.В.
УХВАЛИЛИ:
1. Головою ПС класних керівників та вчителів-предметників обрати Татарчук А.П.
2. Головою ПС вчителів початкових класів обрати Подолян В.В.
Рішення прийнято одноголосно
5.8. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І. , директора гімназії, про зовнішній вигляд учасників освітнього процесу. Любов Іванівна наголосила, що зовнішній вигляд повинен відповідати загальноприйнятим в суспільстві нормам ділового стилю і виключати зухвалі деталі. Одяг повинен бути обов'язково чистим, свіжим, випрасуваним. Взуття повинно бути чистим. Учні повинні мати охайну зачіску та стрижку, у дівчаток – підібране в зачіску довге волосся. Нігті повинні бути коротко обрізані, чисті. Це зумовлено санітарно-гігієнічними вимогами. Одне з головних правил ділової людини при виборі одягу, взуття, при використанні парфумованих та косметичних засобів - стриманість і помірність. Основний стандарт одягу для всіх - діловий стиль.
До ділового стилю одягу НЕ належать наступні варіанти:
• спортивний одяг (спортивний костюм або його деталі);
• одяг для активного відпочинку (шорти, толстовки, майки та футболки з символікою, тощо);
• пляжний одяг і взуття;
• прозорі сукні, спідниці та блузки;
• надмірно декольтовані сукні та блузи;
• туфлі на надмірно високому підборі.
Учні зобов'язані дотримуватися вимог щодо зовнішнього вигляду. Спортивна форма у дні уроків фізичної культури приноситься з собою. У дні проведення урочистих лінійок, святкових заходів, свят здобувачі освіти одягають святковий одяг.
Не використовувати в якості аксесуарів до одягу масивні сережки, брошки, кулони, шийні хустки, яскравий макіяж і манікюр, ремені з масивними пряжками.
УХВАЛИЛИ:
1.Учителям дотримуватися ділового стилю.
2. Учням дотримуватися охайного та стриманого зовнішнього вигляду.
Рішення прийнято одноголосно
5.9. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про ведення ділової документації.
Любов Іванівна звернула увагу присутніх на те, що ведення ділової документації у закладі здійснюється на підставі Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів та відповідно до затвердженої наказами по гімназії номенклатури справ.
Педагогічні працівники, прийняті на роботу, вчасно ознайомленні з вимогами Інструкції з ведення ділової документації під особистий підпис.
Документація у закладі освіти ведеться державною мовою; документи поаркушно пронумеровані, прошнуровані, підписані керівником і скріплені печаткою. У гімназії організовано систематизацію, збереження законодавчих, нормативно-правових актів щодо функціонування освітньої галузі, рішень, розпоряджень органів управління освітою, місцевого самоврядування та інших документів згідно з переліком та наказами про затвердження номенклатури справ. Книга наказів ведеться у комп’ютерному і друкованому варіантах, українською мовою, згідно з рекомендаціями щодо правильності їх оформлення. Накази доводяться до відома працівників під підпис. Книга обліку і видачі свідоцтв про базову загальну середню освіту ведеться відповідно до нормативних вимог та рекомендацій. Журнали обліку вхідного і вихідного листування, контрольно-візитаційна книга, журнал обліку звернень та заяв громадян також ведуться відповідно до вимог. У закладі освіти ведуться класні журнали встановленого зразка, заповнюються класними керівниками відповідно до нормативних вимог, заповнені необхідні графи, списки, своєчасно вносяться дані учнів, які прибули та вибули. Терміни проведення тематичних, контрольних, лабораторних та практичних робіт відповідають затвердженому графіку. Ведеться тематичний облік навчальних досягнень учнів. Ведення журналів контролюється адміністрацією навчального закладу.
УХВАЛИЛИ:
1. Керівникам професійних спільнот Подолян В.В. та Татарчук А.П. повторно на першому засіданні опрацювати з педагогами « Інструкцію з ведення класних журналів для 1-4 класів», «Інструкцію з ведення класного журналу учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», затверджену наказом Міністерства освіти і науки України №496 від 03.06.2008 р. та «Інструкцію з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів», затверджену наказом Міністерства освіти і науки.
Вересень
Відповідальні: Подолян В.В. та Татарчук А.П.
2. Вважати обов`язковим ведення всієї документації пастою синього кольору.
Постійно.
Відповідальні.: педагогічний колектив.
Рішення прийнято одноголосно
5.10. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про підвіз учнів. Відповідно до статті 66 Закону України «Про освіту», статті 8 п.5 Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів навчального закладу до місця навчання й додому, здійснюється підвіз учнів до місця навчання та у зворотному напрямку з початку навчального року до його завершення автобусом, згідно з маршрутами руху.
Затверджено списки учнів та працівників гімназії, які будуть підвозитись відповідно до затверджених маршрутів.
УХВАЛИЛИ:
Відповідальною особою за супровід учнів призначити педагога-організатора Пастушок В.О.
Здійснити підвіз учнів:
-
- Гарнагу Дмитра
- Квасняка Максима
- Король Іванну
- Лісакова Богдана
- Лісакову Дарію
- Магдалинчука Іллю
- Марієна Дениса
- Мельника Станіслава
- Олійника Андрія
- Олійника Арсенія
- Павлік Юлію
- Пасічника Богдана
- Перебору Богдану
- Перебору Мирославу
- Пилипчук Богдану
- Раптового Сергія
- Семанчук Каріну
- Семанчука Назара
- Труфанову Ніну
- Труфанову Яну
- Шумигору Максима
Рішення прийнято одноголосно
5.11. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про роботу закладу освіти в умовах карантину.
Дотримуючись постанови «Про затвердження протиепідемічних заходів
у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної
хвороби (СОVID-19)» від 26.08.2021 р. № 9, у ЗЗСО розроблено наступний алгоритм дій в умовах карантину:
1) Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.
2) Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:
- щоденний контроль за виконанням заходів;
- проведення роз'яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти;
- недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
- проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.
3) Допуск до роботи персоналу закладу освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.
У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
4) Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
5) Керівник закладу освіти забезпечує:
- організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
- проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
- необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
- обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладу освіти - проведення педагогічних рад, засідань МО);
- ізолятор закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактним термометром, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
- розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
Вимоги щодо організації освітнього процесу
6) Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
7) Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.
Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
8) Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.
Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.
9) На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).
10) Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу в одному приміщенні до організації вивчення дисциплін тощо.
11) У розкладі занять передбачено можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класі.
12) Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.
13) За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
14) Проведення занять у класах дозволено лише для окремих класів.
15) У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідного класу визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.
16) У ізоляторі потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.
Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку. коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.
17) Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).
18) Після кожного уроку проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.
Вимоги до організації харчування
19) Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.
20) Функціонування питного шкільного фонтанчика на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
21) При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.
22) У разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305.
23) Працівник харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
24) Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
25) Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.
26) При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.
27) З працівником харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.
Вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти
28) Організатор - перевізник, який здійснює перевезення дітей та працівників до закладу освіти забезпечує:
- проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;
- водіїв засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук;
- проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;
- щоденний контроль за станом здоров'я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни;
- не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C;
- вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски);
- перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.
Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту
29) Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:
- кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
- контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;
- поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски. респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);
- щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.
ВИСТУПИЛИ:
Мельник Л.І., вчитель початкових класів, запропонувала дотримуватися протиепідемічних заходів та алгоритму дій в умовах карантину.
Ломажук Н.І., вчитель фізики та хімії, запропонувала погодити розпорядок роботи гімназії у 2022/2023н.р.
УХВАЛИЛИ:
- Розпорядок роботи гімназії у 2022/2023 н.р. погодити.
- Під час організації освітнього процесу дотримуватися протиепідемічних заходів та алгоритму дій в умовах карантину, складеного для Одайської гімназії.
Рішення прийнято одноголосно
5.12. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про допуск батьків до навчального закладу під час освітнього процесу в умовах адаптивного карантину, яка зазначила, що відповідно до рекомендацій МОЗ України батьки та супроводжуючі особи дітей (крім осіб з інвалідністю) в приміщення закладу не допускаються.
УХВАЛИЛИ:
1. Заборонити вхід батькам та супроводжуючим особам дітей (крім осіб з інвалідністю) в приміщення закладу.
Рішення прийнято одноголосно
5.13. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про затвердження графіка харчування учнів
1-4 та 5-9 класів. Любов Іванівна ознайомила присутніх із змістом наказу № 81 від 01.09.2022 року.
Додаток 1
до наказу № 81
від 01.09.2022 року
ГРАФІК
харчування учнів
Одайської гімназії на 2022/2023 н.р.
Клас |
Час харчування |
Кількість учнів |
1-4 |
11:05 – 11:20 |
29 |
5-9 |
12:05 – 12:25 |
35 |
УХВАЛИЛИ:
Затвердити графік харчування учнів 1-4 та 5-9 класів.
Рішення прийнято одноголосно
5.14. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про вивчення факультативу «Захист України».
УХВАЛИЛИ:
1. Вивчення факультативу «Захист України» у 2022/2023 навчальному році організувати і проводити відповідно вимог програми для учнів 8,9 класах по 0,5 годин на тиждень. Загальний обсяг – 17 годин.
Рішення прийнято одноголосно
5.15. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про долучення навчального закладу до гри «Сокіл» («Джура»). Вона зазначила, що необхідно провести інформаційно-роз'яснювальну роботу серед учнів (вихованців), батьків щодо місця гри «Джура» в системі патріотичного виховання дітей та молоді, ознайомити всіх можливих учасників гри із змістом і формами окремих видів змагань, конкурсів. Таку інформаційну роботу можна здійснювати на загальних зборах учнівського та педагогічного колективів, а також батьківських зборах.
Рішення про долучення навчального закладу до гри приймається на засіданні педагогічної ради, на підставі якого такий захід вноситься до річного плану роботи закладу . Зазначені збори вирішують також питання участі в грі «Джура» навчального закладу в цілому, або окремих колективів (команд). В залежності від прийнятого рішення учасники гри організовуються в рої (найменша ланка), чоту (клас), сотню (паралель класів: молодші, середні, старші), курінь (навчальний заклад).
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з навчально – виховної роботи, зазначила, що до організації та проведення гри «Джура» можуть залучатись педагогічний колектив або окремі педагоги навчального закладу, орган учнівського самоврядування, учні, а також представники громадських об’єднань, члени клубів за місцем проживання тощо.
УХВАЛИЛИ:
1. Педагогу – організатору Пастушок В.О. розробити план заходів із впровадження гри «Джура» в навчальному закладі протягом навчального року до 10.09.2022 року.
2. Педагогічному та учнівському колективам взяти активну участь у грі «Сокіл» («Джура») протягом навчального року.
Рішення прийнято одноголосно
6. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів НУШ. Інна Олександрівна зауважила, що оцінювання учнів початкових класів здійснюється за методичними рекомендаціями, затвердженими наказом МОН України від 13 липня 2021 року № 813. Також вона зазначила, що втратили чинність накази МОН від 20.08.2018 року № 924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу НУШ», від 27.08.2019 року № 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу», від 16.09.2020 року № 1146 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх та четвертих класів Нової української школи».
У методичних рекомендаціях окреслено підходи оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів НУШ. На зміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета вивчення/інтегрованого курсу пропонується використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці. Оцінювальне судження пропонується називати вербальною оцінкою, оцінювальне судження із зазначенням рівня результату – рівневою оцінкою. Рівень результату позначається буквами: П, С, Д, В.
ВИСТУПИЛИ:
Бойко Г.П., вчитель початкових класів, яка запропонувала об’єктивні результати навчання учнів 1-2 класів виражати вербальною оцінкою, у 3-4 класах – рівневою оцінкою.
УХВАЛИЛИ:
- Учителям 1 та 2 класів Нової української школи здійснювати вербальне оцінювання.
- Учителям з та 4 класів Нової української школи підсумкове оцінювання здійснювати за рівневою шкалою.
- Учителям початкових класів здійснювати формулювання оцінних суджень та визначення рівня результату навчання на основі Орієнтовної рамки оцінювання результатів навчання здобувачів початкової освіти, поданої у додатку 1 методичних рекомендацій.
Рішення прийнято одноголосно
7. СЛУХАЛИ
Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, про схвалення свідоцтв досягнень нового зразка для 1-2 та 3-4 класів Нової української школи.
УХВАЛИЛИ:
1.Схвалити свідоцтво досягнень учня/учениці 1-2 класів
(назва закладу загальної середньої освіти)
СВІДОЦТВО ДОСЯГНЕНЬ
учня/учениці ____________класу
(1 – 2)
_________________________________________________________
(прізвище та ім’я учня /учениці)
__________________________________
(навчальний рік)
Характеристика навчальної діяльності |
/ Формується |
|
Виявляє інтерес до навчання, старанно і зосереджено виконує навчальні завдання. |
||
Активно працює на уроках, виявляє ініціативу. |
||
Співпрацює з іншими дітьми, керує емоціями, пояснює, у чому цінність спільної роботи. |
||
Проявляє самостійність у роботі, пояснює свої дії. |
||
Контролює хід виконання навчальних завдань, оцінює результат своєї роботи. |
||
Бере відповідальність за свої дії, обирає шляхи розв’язання проблем. |
||
Визначає істотні ознаки об’єктів, порівнює, об’єднує, розподіляє об’єкти за поданою ознакою. |
||
Спостерігає за об’єктом, досліджує об’єкт за поданою інструкцією, доходить висновків відповідно до мети спостереження. |
||
Працює з поданим джерелом інформації, добирає за умовою тексти й ілюстрації до них. |
||
Працює з інформацією з допомогою цифрових пристроїв за інструкцією. |
||
Характеристика результатів навчання |
/ Формується |
|
З МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Українська мова як державна |
||
Виявляє розуміння фактичного змісту сприйнятого на слух висловлювання, запитує про незрозуміле. |
||
Читає вголос цілими словами, усвідомлено. |
||
Відповідає на запитання за змістом прочитаного, усно передає свої враження, вподобання. |
||
Будує речення, переказує, бере участь у короткому діалозі. |
||
Пише розбірливо, перевіряє написане, виправляє помилки. |
||
Іноземна мова |
||
Сприймає з розумінням іноземну мову на слух. |
||
Читає з розумінням іноземною мовою. |
||
Висловлюється іноземною мовою. |
||
Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою. |
||
МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Читає, записує, утворює, порівнює числа в межах 100, визначає склад числа. |
||
Володіє навичками додавання і віднімання чисел. |
||
Читає записує математичні вирази, у тому числі зі змінною, знаходить їх значення. |
||
Аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, перевіряє розв’язок. |
||
Розпізнає, конструює з підручного матеріалу і зображує геометричні фігури. |
||
Використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами. |
||
ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Розпізнає природні й рукотворні об’єкти, об’єкти неживої і живої природи, встановлює взаємозв’язки між ними. |
||
Називає і описує явища, які відбуваються в природі. |
||
Досліджує за інструкцією пропоновані об’єкти природи з використанням запропонованих приладів, описує з допомогою вчителя отриманий результат. |
||
Орієнтується на місцевості за об’єктами природи. |
||
Знаходить об’єкти на карті України (столицю України, Карпати, Крим, річку Дніпро, Чорне й Азовське моря). |
||
Називає умови необхідні для життя організмів; наводить приклади природоохоронних заходів. |
||
СОЦІАЛЬНОЇ І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ, ГРОМАДЯНСЬКОЇ ТА ІСТОРИЧНОЇ ОСВІТНІХ ГАЛУЗЕЙ |
||
Називає свою адресу, країну, її столицю; розповідає/розпізнає про символи держави (прапор, герб, гімн, державна мова). |
||
Називає відомих українців; культурні і природні пам’ятки свого краю. |
||
Розповідає свої права і обов’язки в сім’ї, в школі, громадських місцях, наводить приклади; діє з повагою до прав інших. |
||
Розпізнає першочергові та другорядні потреби людини; визначає способи їх задоволення з урахуванням культури споживання. |
||
Визначає, як діяти у повсякденних ситуаціях без загрози для життя і здоров’я. |
||
Наводить приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях, називає номери телефонів цих служб. |
||
ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Організовує робоче місце за визначеною умовою, дотримується безпечних прийомів праці. |
||
Виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю операцій/дій. |
||
Виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує іграшки, книжки, доглядає за рослинами. |
||
ІНФОРМАТИЧНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Називає та добирає цифровий пристрій відповідно до мети завдання. |
||
Створює зображення за допомогою інструментів графічного редактора. |
||
Реалізує дії виконавця відповідно до лінійного алгоритму. |
||
Знаходить інформацію у вебджерелах за поданою умовою, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії. |
||
МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує їх. |
||
Відтворює художні образи засобами образотворчого мистецтва за зразком, користується різними художніми матеріалами. |
||
Виявляє старанність у співі, відтворює за зразком запропоновані ритми. |
||
Презентує створені художні образи, описує, чи вдалося втілити творчий задум. |
||
ФІЗКУЛЬТУРНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ |
||
Виконує фізичні вправи за зразком. |
||
Пояснює значення фізичних вправ для здоров’я людини. |
||
Дотримується правил безпеки особисто та під час спільної рухової діяльності. |
||
Виконує різні ролі під час рухливих та командних ігор; вболіває за результат команди. |
Рішення педагогічної про переведення до наступного класу ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Рекомендації вчителя ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Учитель ______________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Побажання батьків/осіб, що їх замінюють ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Батьки/особи, що їх замінюють _____________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
2.Схвалити свідоцтво досягнень учня/учениці 3-4 класів
_________________________________________________________________________
(назва закладу загальної середньої освіти)
СВІДОЦТВО ДОСЯГНЕНЬ
учня/учениці ____________класу
(3 – 4)
_________________________________________________________
(прізвище та ім’я учня /учениці)
__________________________________
(навчальний рік)
Характеристика навчальної діяльності |
// Формується |
|
Виявляє цілеспрямованість та інтерес до навчання, відповідально ставиться до виконання завдань. |
||
Активно працює на уроках, виявляє ініціативу і творчий підхід. |
||
Співпрацює з іншими дітьми, домовляється, керує емоціями. |
||
Проявляє самостійність у роботі, логічно обґрунтовує свою думку. |
||
Планує і контролює хід виконання навчальних завдань, оцінює результат своєї роботи. |
||
Бере відповідальність за свої дії, пропонує шляхи розв’язання проблем, критично оцінює свої дії та дії інших. |
||
Визначає істотні ознаки об’єктів, порівнює, об’єднує, розподіляє об’єкти за обраною ознакою/ознаками. |
||
Спостерігає за об’єктом/об’єктами, формулює припущення, досліджує, доходить висновків про взаємозв’язки між об’єктами, пояснює їх. |
||
Добирає до виконання завдань джерела інформації, презентує отриману інформацію у вигляді таблиць, схем, переказів. |
||
Безпечно використовує цифрові пристрої для доступу до інформації, спілкування, співпраці. |
||
Характеристика результатів навчання |
// Формується Рівень результату навчання |
|
МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Українська мова як державна |
||
Аналізує сприйняте на слух висловлювання, ставить доцільні запитання. |
||
Читає усвідомлено, правильно, виразно, в належному темпі вголос і мовчки. |
||
Зв’язно висловлює власні думки щодо прочитаного, усно передає свої враження, вподобання. |
||
Переказує та створює тексти, бере участь у діалозі. |
||
Пише розбірливо, дотримується граматичних і орфографічних норм, перевіряє і редагує написане. |
||
Аналізує сприйняте на слух висловлювання, ставить доцільні запитання. |
||
Іноземна мова |
||
Сприймає і розуміє іноземну мову на слух. |
||
Читає з розумінням іноземною мовою. |
||
Висловлюється іноземною мовою. |
||
Записує слова, речення, короткі повідомлення про себе, на повсякденні теми іноземною мовою. |
||
МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Читає, записує, утворює, порівнює числа, визначає розрядний склад числа. |
||
Володіє навичками додавання і віднімання, множення і ділення чисел. |
||
Читає записує математичні вирази, у тому числі зі змінною, знаходить їх значення; розв’язує рівняння, добирає розв’язок нерівності зі змінною. |
||
Аналізує текст задачі, створює за потреби модель, обґрунтовує спосіб розв’язання, розв’язує задачу, прогнозує і перевіряє розв’язок. |
||
Розпізнає, будує геометричні фігури, конструює об’єкти з геометричних фігур. |
||
Використовує для вимірювання величин доцільні одиниці вимірювання, оперує величинами, користується приладами для вимірювання. |
||
ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Установлює взаємозв’язки між об’єктами неживої і живої природи, розрізняє рукотворні об’єкти, виготовлені з природних і штучних матеріалів. |
||
Описує зміни, які відбуваються в природі, установлює причиново-наслідкові зв’язки між ними. |
||
Обирає обладнання та досліджує об’єкт природи за власно складеним планом, робить висновки і презентує їх. |
||
Орієнтується на місцевості за об’єктами природи і з допомогою компасу. |
||
Знаходить і показує на карті Україну, материки, океани та інші об’єкти відповідно до навчального завдання. |
||
Пояснює залежність життя організмів від умов існування, правила природоохоронної поведінки, дотримується цих правил. |
||
СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА, ГРОМАДЯНСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНІ ГАЛУЗІ |
||
Пояснює на прикладах, що означає бути громадянином України; досліджує історію свого роду, села/міста, рідного краю і презентує результати. |
||
Розповідає про відомі історичні події, пам’ятки природи і культури, видатних людей, у тому числі винахідників, пояснює вплив їх діяльності на життя людей/збереження довкілля. |
||
Пояснює свої права і обов’язки з сім’ї, в школі, громадських місцях; аргументовано визначає перевагу добрих взаємин над конфліктами. |
||
Розрізняє першочергові та другорядні потреби, пояснює важливість помірності у споживання товарів і послуг, планує конкретні дії для задоволення власнпх потреб. |
||
Пояснює, від кого залежить безпека в довкіллі; описує можливі ризики на прикладах. |
||
Моделює звернення про допомогу в різні служби в разі небезпечних ситуацій, пояснює можливі наслідки на свої дії. |
||
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Організовує робоче місце відповідно до власних потреб і визначених завдань, дотримується безпечних прийомів праці. |
||
Планує послідовність виготовлення виробу за власно обраними технологіями обробки матеріалів та виготовляє його. |
||
Планує та виконує трудові дії щодо самообслуговування, у тому числі ремонтує книжки, пришиває ґудзики, сервірує стіл. |
||
ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Використовує цифрові пристрої для виконання навчальних завдань. |
||
Створює інформаційні продукти (текст, графічне зображення, презентацію) в програмних середовищах. |
||
Складає лінійні, розгалужені та циклічні алгоритми на основі їх опису, отримує очікуваний результат дій виконавця за складеним алгоритмом. |
||
Збирає інформацію за допомогою цифрових пристроїв відповідно до навчальної мети, використовує онлайн середовища для спільної діяльності й обміну думками, дотримується безпечної поведінки під час онлайн-взаємодії. |
||
МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Описує враження від сприймання творів мистецтва, словесно характеризує твір з використанням мистецької термінології. |
||
Створює варіанти запропонованих художніх образів засобами образотворчого мистецтва, користується різними художніми матеріалами. |
||
Співає виразно, відтворює запропоновані ритми (соло та в групі), імпровізує з ритмами. |
||
Презентує власні художні образи, оцінює власну творчість, пояснює, що вдалося. |
||
ФІЗКУЛЬТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ |
||
Добирає і виконує фізичні вправи з різних видів спорту, дотримуючись правил безпеки, здійснює самоконтроль самочуття у процесі виконання фізичних вправ. |
||
Пояснює значення фізичного навантаження і загартування для організму та виховання силі волі. |
||
Дотримуєтеся правил проведення рухливих ігор та естафет; співпереживає за результат команди. |
Рішення педагогічної про переведення до наступного класу ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Рекомендації вчителя ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Учитель ______________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Побажання батьків/осіб, що їх замінюють ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Батьки/особи, що їх замінюють _____________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Рішення прийнято одноголосно
8. СЛУХАЛИ
Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, про розподіл інтегрованого курсу «Мистецтво» на окремі предмети – «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво» в початкових класах Нової української школи. Інна Олександрівна звернула увагу на те, що Нова українська школа приділяє вагому увагу розвитку творчості (креативності) та емоційного інтелекту – якостей особистості, необхідних їй упродовж життя (за даними висновків світових експертів) та визначених Законом України «Про освіту» (стаття 12), якостей, що активно розвиваються у процесі різних видів мистецької діяльності – спів, малювання, гра на дитячих музичних інструментах, імпровізація, інсценізація, активне сприймання творів мистецтва для розуміння їх впливу на людину. У Державному стандарті початкової освіти та типових освітніх програмах (мистецька освітня галузь) зроблено вагомий акцент на формування в межах цієї освітньої галузі таких мистецьких умінь, які б ефективно сприяли розвитку дитячої творчості, творчому та особистісному самовираженню, активному (діяльнісному) збагаченню емоційного досвіду.
ВИСТУПИЛИ:
Бойко Г.П., вчитель початкових класів, яка запропонувала зміст мистецької освітньої галузі реалізовувати через окремі предмети за видами мистецтва: образотворче мистецтво і музичне мистецтво. Вибір здійснюється з урахуванням фахової підготовки кадрового складу педагогічних працівників школи. У навчальному плані зазначаються окремі навчальні предмети: «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», – на які відводиться по 1 год на тиждень.
УХВАЛИЛИ:
1.Здійснити розподіл інтегрованого курсу «Мистецтво» на окремі предмети – «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво» в початкових класах Нової української школи.
Рішення прийнято одноголосно
9. СЛУХАЛИ
Кузь Л.І., директора гімназії, про впровадження нового Держстандарту базової середньої освіти (у 5 класі) в рамках реалізації Концепції НУШ, про впровадження Методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти (наказ МОН №289 від 01.04.2022р.). Любов Іванівна повідомила, що усі вчителі, які будуть викладати у 5 класі НУШ гімназії пройшли відповідну курсову перепідготовку, опрацювали нормативні документи, які регулюють освітній процес і готові до роботи у 5 класі.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з НВР, яка повідомила, що оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класіу здійснюватиметься відповідно до Наказу МОН № 289 від 01.04.2022 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти».
Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на сформовані ключові компетентності та наскрізні вміння згідно з вимогами Держстандарту. Основними видами оцінювання є поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.
Поточне та підсумкове оцінювання здійснюють із застосуванням основних форм та способів:
• усної (індивідуальне, групове та фронтальне опитування);
• письмової, зокрема графічної (діагностичні, самостійні та контрольні роботи, тестування, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, графіками, схемами, контурними картами тощо);
• цифрової (тестування в електронному форматі);
• практичної (виконання різних видів експериментальних досліджень та навчальних проєктів, виготовлення виробів, роботи з біологічними об'єктами, хімічними речовинами тощо).
Річне оцінювання здійснюється за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку.
Татарчук А.П., керівник професійної спвільноти класних керівників та вчителів-предметників, зауважила, що до роботи в НУШ готувалися усі вчителі гімназії, проаналізували методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу.
Запропонувала з метою адаптації п’ятикласників до навчання в середній школі протягом двох місяців навчання (вересень, жовтень) не здійснювати поточне та тематичне оцінювання. А починаючи з листопада оцінювання здійснювати за 12-бальною шкалою.
УХВАЛИЛИ:
1. Встановити адаптаційний період: 01.09. – 31.10.2022р. (2 місяці), упродовж якого поточне та тематичне оцінювання не здійснюється.
2. У першому семестрі 5-го класу проводити поточне формувальне, підсумкове та проміжне оцінювання результатів навчання учнів за 12-бальною шкалою.
3. Супроводжувати оцінювання вербальною характеристикою з орієнтацією на досягнення учня / учениці (а не на помилки або невдачі).
4. Річне оцінювання здійснювати на підставі загальної оцінки результатів навчання за І та ІІ семестри.
5. Якщо рівень результатів навчання учня / учениці визначити неможливо через тривалу відсутність учня / учениці, у класному журналі та свідоцтві досягнень робити запис «(н/а)» (не атестований(а)).
Рішення прийнято одноголосно
10. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про забезпечення педагогічним працівникам власного професійного розвитку та підвищення кваліфікації
Любов Іванівна ознайомила присутніх з окремими пунктами листа МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1/9-141 від 04 березня 2020 року «Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти». 16 січня 2020 року парламентом прийнято новий Закон України «Про повну загальну середню освіту» , в якому деталізовано нові підходи до підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Відповідно до частини другої статті 54 Закону педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність. Але такий обов’язок урівноважується правом педагогічних працівників, визначеним у частині першій цієї статті, на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації.
Таким чином, підготовка педагогічного працівника до підвищення кваліфікації може мати такий вигляд: самооцінювання власних професійних (фахових і загальних) компетентностей і педагогічної майстерності, усвідомлення потреби, отримання поради від колег за результатами відкритих уроків чи інших форм спостережень (моніторингу педагогічної діяльності педагогічного працівника), пошук суб’єктів підвищення кваліфікації, які здатні задовольнити ці потреби, вибір форми (форм) і виду (видів) підвищення кваліфікації, які ці суб’єкти можуть запропонувати для врахування потреб педагогічних працівників тощо.
Відповідно до частини другої статті 59 Закону педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою, та у інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб. При цьому частина одинадцята статті 18 Закону зобов’язує отримати ліцензію на підвищення кваліфікації та/або акредитувати відповідні освітні програми лише заклади освіти. Тому наразі безпідставною є вимога до будь-яких інших юридичних осіб, які не мають статусу «закладу освіти», фізичних осіб-підприємців чи фізичних осіб щодо наявності ліцензії на підвищення кваліфікації чи акредитації освітніх програм.
У новому Законі про ПЗСО збережено такий підхід та визначено, що педагогічні працівники мають підвищувати свою кваліфікацію щорічно, а загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації протягом 5 років, яка оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами.
При цьому, законодавство не визначає ні мінімальну, ні максимальну кількість годин, які педагогічний працівник має присвятити своєму професійному розвитку впродовж одного року.
Звертаємо також увагу і на те, що відповідно до пункту 15 Порядку у разі викладання кількох навчальних предметів педагогічні працівники самостійно обирають послідовність підвищення кваліфікації за певними напрямами у міжатестаційний період у межах загального обсягу (тривалості) підвищення кваліфікації, визначеного законодавством. Отже, підвищення кваліфікації таких працівників упродовж 5 років має становити сукупно, за всіма посадами, які обіймає педагогічний працівник та/або навчальними предметами, не менше 150 годин. Тому немає жодних правових підстав для збільшення (додавання) таких годин за кожною посадою чи навчальним предметом.
Планування підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти здійснюється у два етапи (пункт 17 Порядку).
На першому етапі здійснюється перспективне планування у поточному році на наступний календарний рік шляхом затвердження педагогічною радою на основі пропозицій педагогічних працівників орієнтовного плану підвищення кваліфікації, що має містити інформацію про загальну кількість педагогічних працівників, які проходитимуть підвищення кваліфікації, основні напрями та орієнтовний перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. Строк і процедура подання педагогічними працівниками своїх пропозицій до орієнтовного плану є внутрішнім питанням закладу освіти. Орієнтовний план має бути оприлюднений на інформаційному стенді закладу освіти та на його вебсайті протягом двох робочих днів з дня його затвердження педагогічною радою, але не пізніше 25 грудня поточного року.
Другий етап планування розпочинається після затвердження в установленому порядку кошторису закладу освіти на відповідний рік. Керівник закладу освіти має забезпечити невідкладне оприлюднення загального обсягу коштів, передбаченого для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти. Протягом наступних 15 календарних днів з дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний працівник має подати керівникові закладу освіти (або уповноваженій ним особі) свою пропозицію до плану підвищення кваліфікації на відповідний рік, яка має містити інформацію про тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форму (форми), обсяг (тривалість), суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації, вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання такої освітньої послуги.
Відповідно до абзацу другого пункту 18 Порядку у разі невідповідності пропозиції педагогічного працівника зазначеним вимогам, така пропозиція не може бути розглянута.
Слід також мати на увазі, що відповідно до пункту 8 Порядку педагогічні працівники мають право на підвищення кваліфікації як згідно з планом, так і поза межами плану підвищення кваліфікації закладу освіти на відповідний рік. Вочевидь, поза межами плану відбувається підвищення кваліфікації за рахунок самостійного фінансування педагогічним працівником.
Крім того, план підвищення кваліфікації може бути змінено протягом року в порядку, визначеному педагогічною радою.
Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Згідно з частиною другою статті 59 Закону результати підвищення кваліфікації у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою, не потребують окремого визнання і підтвердження.
Результати ж підвищення кваліфікації педагогічного працівника у інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб мають визнаватися окремим рішенням педагогічної ради. Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації у таких суб’єктів встановлюється педагогічною радою. У пункті 25 Порядку визначені основні процедури такого визнання.
Так, зокрема, педагогічний працівник протягом одного місяця після завершення підвищення кваліфікації має подати до педагогічної ради клопотання про визнання результатів підвищення кваліфікації та документ про проходження підвищення кваліфікації.
Таке клопотання має бути розглянуте на засіданні педагогічної ради протягом місяця з дня його подання. Для визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічна рада має заслухати педагогічного працівника щодо якості реалізації програми підвищення кваліфікації, результатів підвищення кваліфікації, дотримання суб’єктом підвищення кваліфікації умов договору та повинна прийняти рішення про визнання або невизнання результатів підвищення кваліфікації.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, яка звернула увагу на те, що відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п’ять років.
З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендовано атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:
1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, а саме:
30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.
Щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.
УХВАЛИЛИ:
- Інформацію щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти взяти до відома.
11. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про доцільність проведення навчальних екскурсій для учнів 1-4 класів та навчальної практики для учнів 5-8 класів. Любов Іванівна ознайомила присутніх з особливостями робочого навчального плану на 2022/2023 н.р.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної робот, яка зазначила, що у зв’язку з недостатнім матеріально-технічним забезпеченням навчального закладу навчальну практику та навчальні екскурсії проводити недоцільно.
УХВАЛИЛИ:
Взяти до уваги інформацію, подану Кузь Л.І. та Колесник Н.І.
12. СЛУХАЛИ
Кузь Л.І., директор школи, про організацію роботи з безпеки життєдіяльності, запобігання дитячому травматизму в 2021/2022 навчальному році.
Любов Іванівна зауважила, що головною метою державної політики у напрямку запобігання дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя і здоров’я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови соціально-економічного розвитку країни. Упродовж останніх років колективом закладу проводилася значна робота, спрямована на реалізацію заходів із профілактики дитячого травматизму та травматизму побутового характеру.
З метою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу, створення безпечних умов їх праці та навчання видано ряд наказів, де працівників закладу освіти було зобов’язано:
- провести відповідну роботу стосовно виконання вимог законодавчих нормативних актів з безпеки життєдіяльності, охорони праці в закладі освіти, забезпечити безпечні і нешкідливі умови праці та навчання;
- особливу увагу звернути на загальний стан електрогосподарства, протипожежний стан .
Щоденно здійснюється оглядова перевірка закладу освіти. Аналіз перевірок з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та профілактики дитячого травматизму свідчить, що працівники закладу освіти у своїй роботі керуються вимогами Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух» (ст. 20), «Про пожежну безпеку» (ст. 8), «Про охорону здоров’я» (ст. 28, 59, 60, 62, 63, 65), «Про забезпечення санітарного і епідеміологічного благополуччя населення» (ст. 21) та проводять планомірну роботу щодо забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.
У навчальному закладі проводиться цілеспрямована робота щодо попередження нещасних випадків з дітьми під час освітнього процесу та в побуті. На початку 2020/2021 навчального року та напередодні канікулярних періодів з учнями школи були проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності. Особлива увага приділялась профілактиці побутового травматизму та вмінню безпечного поводження у надзвичайних ситуаціях.
Розроблено та затверджено положення, посадові інструкції, інструкції з охорони праці, видаються виробничі накази, ведуться необхідні журнали.
Для вивчення правил дорожнього руху обладнано куточок безпеки дорожнього руху, стенди: «Знай! Вивчай! Виконуй!», «Правила дорожнього руху».
З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з попередження травматизму і загибелі дітей, у тому числі при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження, розроблено комплексні плани заходів, забезпечується їх реалізація. Проводяться щорічні акції на тему «Безпека життя – безпека кожного з нас», які організовуються на рівні кожного класу. Створені умови для навчання учнів з дотриманням санітарно-гігієнічних умов при проведенні уроків, позакласних заходів та навчальної практики. З учнями проводяться первинні та цільові інструктажі з охорони праці та з безпеки життєдіяльності, про що свідчать записи в «Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів з безпеки життєдіяльності», «Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» та на сторінках класних журналів. Бесіди з профілактики всіх видів травматизму проводять класні керівники на виховних годинах відповідно до планів виховної роботи. Регулярно проводяться індивідуальні бесіди з учнями, що були відсутні на заняттях.
ВИСТУПИЛИ
Колесник Н.І., відповідальна за охорону праці, проінформувала, що в наявності Журнали вступного, первинного, повторного інструктажів з охорони праці, які ведуться відповідно до нормативних вимог. На початку 2020/2021 навчального року та впродовж року вчителями - предметниками проведено первинний інструктаж із учнями в кабінетах фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, майстерні, спортивному залі, де освітній процес пов’язаний із застосуванням небезпечних або шкідливих хімічних, фізичних факторів. Запис щодо проведення первинного інструктажу зроблено в окремих журналах реєстрації інструктажів перед початком кожного практичного заняття, пов’язаного з використанням різних механізмів, інструментів, матеріалів, на початку вивчення нової теми. Журнали зберігаються в кабінетах.
Цільовий інструктаж проводився з учнями школи під час організації та проведення позанавчальних масових заходів (олімпіад, екскурсій, спортивних змагань). Реєстрація проведення цільових інструктажів здійснювалася в «Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності».
Манько І.О. повідомила, що регулярно проводяться бесіди щодо запобігання всім видам дитячого травматизму, тематика яких заповнюється в класних журналах на відповідних сторінках. З учнями, які були відсутні, проводяться додаткові бесіди, про що свідчать записи в журналах. Бесіди щодо запобігання дитячому травматизму завжди проводяться напередодні канікул, святкових днів, про що наявні записи в класних журналах, щоденниках учнів.
На батьківських зборах класні керівники акцентують увагу батьків на питанні щодо запобігання нещасних випадків з дітьми, про особисту відповідальність батьків за збереження життя і здоров’я дітей під час канікул.
УХВАЛИЛИ:
1. Дирекції закладу освіти:
1.1. Згідно ст.19 Закону України «Про охорону праці» передбачити у 2020/2021 навчальному році залучення джерел фінансування, не заборонених законодавством, на проведення заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності для виконання двосторонніх угод між дирекцією та профспілковим комітетом школи.
1.2. Забезпечити систематичний контроль за виконанням «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», інших законодавчих та нормативно-правових актів, наказів, розпоряджень, інструкцій з питань безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.
1.3. Забезпечити щорічне проходження учнями медичних оглядів та не допускати до занять з фізичної культури дітей, які не надали довідку з медичного закладу про стан здоров’я.
1.4. Упорядкувати проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності з учнями, вихованцями та працівниками. Привести документацію з охорони праці у відповідність до вимог Державних нормативних актів.
1.5. При перевезенні організованих груп дітей, завчасно (до 3 діб) повідомляти органи Державтоінспекції з обов’язковим наданням копій відповідних документів.
1.6. Забезпечити щорічне обговорення на серпневих педрадах, семінарах, нарадах питань щодо запобігання травмування дітей з визначенням шляхів поліпшення засвоєння учнями норм безпечної поведінки під час канікул.
1.7. Звернути увагу на необхідність посилення організаційної та методичної роботи щодо профілактики дитячого травматизму.
- СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про погодження плану роботи методичної ради гімназії у 2022/2023 н.р. Інна Олександрівна наголосила, що , з метою продовження методичної роботи з педагогічними кадрами гімназії у 2022/2023 н.р., підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу в цілому й окремих учителів, враховуючи аналіз результативності методичної роботи за минулий навчальний рік, рекомендацій дирекції та вчителів гімназії, робота педагогічного колективу на період 2022/2023 н.р. буде спрямована на вивчення теми: «Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компентентнісного підходу».
Вся методична робота в ліцеї буде проводитися відповідно до Плану методичної роботи на 2022/2023 н.р.
Запропонувала погодити план методичної роботи гімназії.
УХВАЛИЛИ:
План роботи методичної ради гімназії у 2022/2023 н .р. погодити.
14. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора школи, про вибір варіативної складової навчального плану.
Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується як інваріантної так і варіативної частини навчального плану.
З урахування учнів, батьків, кадрового та навчально-методичного забезпечення, за рахунок варіативної складової введено години на вивчення факультативу «Захист України» у 8-9 класах (по 0,5 год), з метою посилення військово-патріотичного виховання молоді, підготовки юнаків до служби у Збройних Силах України та Захисту України.
Курс «Захист України» вести в окремому журналі без оцінювання.
ВИСТУПИЛИ:
Магдалинчук В.Я. – голова профкому.
Колесник Н.І. – заступник директора школи з навчально-виховної роботи.
УХВАЛИЛИ:
- З метою проведення роботи щодо військово-патріотичного виховання затвердити, за рахунок варіативної складової, вивчення факультативу «Захист України» у 8-9 класах.
15.СЛУХАЛИ:
Колесник Н.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про організацію свята Першого дзвоника.
На виконання постанови Головного санітарного лікаря України від 26.08.2021 № 9, 1 вересня у школі необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно. Свято Першого дзвоника провести у форматі класних виховних годин. Класні керівники обирають різні форми проведення першого уроку, зокрема квест, вікторини, урок-подорож тощо.
Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладі необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.
Школа забезпечена дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Обладнано для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок. Відкрито два входи до будівлі. Використовується розмітка на підлозі для організованого руху коридорами, виокремлено зони переміщення для різних вікових категорій учнів.
ВИСПУПИЛИ:
Магдалинчук В.Я. – голова профкому.
УХВАЛИЛИ:
- Дотримуватись рекомендацій постанови Головного санітарного лікаря України від 26.08.2021 № 9.
- Відповідальними за проведення свята Першого дзвоника призначити Мельник Л.І. та Татарчука О.І.
16. СЛУХАЛИ:
Пастушок В.О., педагога-організатора гімназії, про психологічну підтримку учасників освітнього процесу під час війни.
Валентина Олександрівна, наголосила, що війна в Україні стала стресом для усіх учасників освітнього процесу. За таких умов істотно зростає роль всіх педагогічних працівників, які можуть надавати першу психологічну допомогу та підтримку усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань функціонування системи освіти.
Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають емоційне напруження та страждання. Таку допомогу може надати не лише практичний психолог, а також вчитель, знайомий з правилами надання першої психологічної допомоги. Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття та людяність.
Зауважила, що в теперішніх умовах бажано провести адаптаційний період для учнів, відкоригувати черговість вивчення навчального матеріалу відповідно до актуальних потреб учнів, опанувати методику проведення спеціальних вправ на кожному уроці для формування навичок у дітей вміння керувати собою.
ВИСТУПИЛИ:
Коштира Т.В., практичний психолог, яка зауважила, що слід особливу увагу приділити дітям з числа внутрішньо переміщених осіб, які потребують психологічної підтримки для адаптації у новому колективі.
УХВАЛИЛИ:
1.Усім педагогічним працівникам впродовж навчального року:
1.1. Провести адаптаційний період для учнів гімназії терміном 1 місяць.
1.2. Відкоригувати черговість вивчення навчального матеріалу відповідно до актуальних потреб учнів.
1.3. Дітям, які вимушено переселилися з зони бойових дій, приділити особливу увагу.
1.4. Застосовувати спеціальні вправи на кожному уроці для формування навичок у дітей вміння керувати собою.
Рішення прийнято одноголосно
17. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, розповіла, про схвалення плану заходів з організації безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану у 2022/2023 н.р. Любов Іванівна наголосила, що під час військових дій та ще тривалий час після їх закінчення заклади освіти в Україні працюватимуть у нових для себе вимогах до безпечного освітнього середовища. Облаштування укриттів та організація безпечного освітнього простору у гімназії– одне з найважливіших завдань для дирекції та педагогічного колективу.
Вимоги та рекомендації щодо облаштування безпечного укриття у закладі освіти розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Любов Іванівна підвела підсумки підготовки укриття гімназії до нового навчального року та озвучила завдання, які стоять перед педагогічним колективом.
Наразі триває розроблення протоколу дій учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги.
ВИСТУПИЛИ:
Якобенчук О.П., керівнику формування цивільного захисту з обслуговування захисної споруди, повідомив, що всі аварійні виходи розчищені та вільні для проведення евакуації під час повітряної тривоги. Плани евакуації розміщені в усіх кабінетах закладу. Укриття обладнане відповідно до вимог ДСНС, розподілене на зони для кожного класу.
Манько І.О., заступник директора з НВР, ознайомила з Планом заходів з організації безпечного освітнього середовища в умовах правового режиму воєнного стану у 2022/2023 н.р. і запропонувала його погодити.
УХВАЛИЛИ:
Погодити план заходів з організації безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану у 2022/2023 н.р.:
№ з/п |
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
1. |
Опрацювати Лист ДСНС від 14.06.2022 р. № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» |
серпень |
Дирекція гімназії |
2. |
Забезпечити облаштування безпечного простору у закладі (укриття, запасні виходи) відповідно до вимог ДСНС |
серпень |
Дирекція гімназії |
3. |
Організувати безпечне та безперешкодне пересування по закладу |
серпень |
Дирекція гімназії |
4. |
Перевірити прохід до запасного виходу, який має бути вільним та доступним |
серпень |
Відповідальний за обслуговування захисної споруди |
5. |
Забезпечити наявність схем евакуації до укриттів учасників освітнього процесу |
серпень |
заступник директора з НВР |
6. |
Розробити чіткі процедури реагування та поведінки у надзвичайних ситуаціях. Забезпечити засвоєння цих процедур усіма працівниками закладу та постійне відпрацювання правил з учнями. |
серпень, впродовж року |
Дирекція гімназії, Класні керівники |
7. |
Розробити протоколи безпеки для випадків повітряної тривоги, евакуації до укриття в гімназії чи за її межами. Ознайомити з ними усіх учасників освітнього процесу |
серпень |
Дирекція гімназії Класні керівники |
8. |
Інформувати учнів про правила мінної безпеки, проводити заходи із залученням ДСНС |
Впродовж року |
педагог-організатор |
9. |
Організувати проходження працівниками гімназії навчань з надання першої невідкладної допомоги |
Серпень |
сестра медична |
10. |
Розробити адаптаційні заходи для учнів на початку навчального року, спрямовані на успішну адаптацію дітей із числа внутрішньо переміщених осіб |
Серпень-вересень |
практичний психолог, заступник директора з НВР |
11. |
Проводити антибулінгову політику в закладі. Розробити адаптаційні заходи для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб |
Впродовж року |
заступник директора з НВР Класні керівники |
12. |
Провести оцінку готовності закладу змінювати спосіб організації освітнього процесу |
серпень |
Дирекція гімназії |
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ПРОТОКОЛ № 2
засідання педагогічної ради
10.10.2022
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
1. Про тимчасове переведення здобувачів освіти на навчання з використанням дистанційних технологій.
1. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про тимчасове переведення здобувачів освіти на навчання з використанням дистанційних технологій. Любов Іванівна зазначила, що сьогодні з ранку, 10 жовтня 2022 року, росія нанесла кілька хвиль ракетних ударів по українських містах. Загалом випустили 75 ракет і БПЛА. Тривога тривала майже 5 годин. Наше завдання – максимально убезпечити всіх учасників освітнього процесу, тому усі учні та працівники гімназії перебували в цей час в укритті. Міністерство освіти і науки України рекомендує дотримуватися правил безпеки та обмежити перебування здобувачів освіти у закладі (лист МОН від 10.10.2022 № 1/11870-22 «Про запровадження онлайн-навчання») Тому прошу прийняти рішення щодо навчання з використанням дистанційних технологій на невизначений термін.
ВИСТУПИЛИ:
Ломажук Н.І., вчитель хімії та фізики, підтримала ініціативу директора гімназії про тимчасове переведення учасників освітнього процесу на навчання з використанням дистанційних технологій.
УХВАЛИЛИ:
- Тимчасово перевести здобувачів освіти на навчання з використанням дистанційних технологій.
- Класним керівникам 1-9 класів:
- Провести роз’яснювальну роботу серед батьків про правила безпечного перебування дітей вдома під час дистанційної форми навчання.
- Вчителям-предметникам:
- Проводити уроки з використанням дистанційних технологій згідно розкладу.
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ПРОТОКОЛ № 3
засідання педагогічної ради
28.10.2022
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про схвалення свідоцтва досягнень для 5 класу Нової української школи.
- Про систему роботи класних керівників з батьками.
- Про моніторинг стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з англійської мови.
- Про затвердження перспективного плану проходження курсової перепідготовки педагогів у 2023 році.
- Про соціалізацію дітей та учнівської молоді у сучасному освітньому просторі. Превентивне виховання, як складова успішної соціальної адаптації.
1. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про схвалення свідоцтва досягнень для 5 класу Нової української школи. Інна Олександрівна звернула увагу присутніх на те, як заповнювати Свідоцтва навчальних досягнень учнів.
Цей документ відображає результати навчальних досягнень здобувачів освіти із переліку предметів та інтегрованих курсів, визначених освітньою програмою закладу освіти.
На лицьовому боці Свідоцтва вказується назва закладу освіти, клас навчання, прізвище та ім'я учня (учениці), рік навчання та таблиця, яка складається з двох стовпців:
1. «Характеристика навчальної діяльності». Ця графа відображає перелік наскрізних умінь здобувачів освіти, визначених Держстандартом, зокрема:
- вияв інтересу до навчання;
- розуміння прочитаного;
- вміння висловлювати власну думку;
- критично та системно мислити;
- логічно обґрунтовувати власну позицію;
- діяти творчо;
- вияв ініціативи у процесі навчання;
- конструктивне керування емоціями;
- оцінювати ризики;
- приймати рішення;
- розв’язувати проблеми;
- співпрацювати з іншими.
2. «Стан сформованості». Заповнення цієї графи здійснюється по завершенню кожного навчального року або в разі зміни здобувачем освіти закладу освіти шляхом виставлення позначки « V сформовано/формується» навпроти кожного зазначеного вміння. Вона заповнюється класним керівником за результатами спостережень, проведених спільно з іншими вчителями-предметниками упродовж року за планом, визначеним закладом освіти.
На зворотному боці Свідоцтва заповнюється таблиця «Характеристика результатів навчання» з декільками стовпцями:
У стовпцях зазначається:
1. Навчальні предмети, визначені затвердженою освітньою програмою закладу.
2. Результат навчання за кожним навчальним предметом. Рекомендується оцінювати сформованість таких умінь та навичок здобувачів освіти із навчальних предметів:
Українська мова, українська література, зарубіжна література, іноземна мова:
- сприймання усної інформації на слух/ аудіювання;
- усна взаємодія та висловлювання/ говоріння;
- сприймання письмових текстів/ читання;
- Письмово взаємодіє та висловлюється/письмо.
Математика:
- опрацювання проблемних ситуацій та створення математичних моделей;
- розв'язання математичних задач;
- критична оцінка результатів розв’язання проблемних ситуацій.
Інтегрований курс «Пізнаємо природу»:
- проведення досліджень природи;
- опрацювання та використання інформації;
- усвідомлення закономірностей природи.
Технології:
- проєктування та виготовлення виробів;
- застосування технологій декоративно-ужиткового мистецтва;
- виявлення самозарадності у побуті / освітньому процесі.
Інформатика:
- робота з інформацією, даними, моделями;
- створення інформаційних продуктів;
- робота в цифровому середовищі;
- безпечне та відповідальне використання інформаційних технологій.
Інтегрований курс «Здоров’я, безпека та добробут» :
- піклування про здоров’я;
- прийняття рішень для безпеки;
- виявлення підприємливості та етична поведінка.
Вступ до історії України та громадянської освіти:
- орієнтація в історичному часі й просторі;
- робота з інформацією історичного змісту;
- виявлення поваги до гідності людини та соціальна активність.
Образотворче мистецтво, музичне мистецтво:
- пізнання різних видів мистецтва;
- робота з текстом;
- участь у творчій діяльності.
Фізична культура:
- розвиток особистісних якостей у процесі фізичного виховання;
- володіння технікою фізичних вправ;
- здійснення фізкультурно-оздоровчої діяльності.
У разі виставлення загальної підсумкової оцінки за кожною групою результатів, слід використовувати окремий рядок.
3. Рівень досягнення результатів навчання за навчальний період (І семестр, ІІ семестр, Рік). Ця графа заповнюється з урахуванням оцінок, зафіксованих у класному журналі, шляхом виставлення відповідних балів або перших літер, що відповідають назві рівня досягнень:
«В» – високий (10-12 балів). Бальна шкала оцінювання відповідає таким орієнтовним критеріям оцінювання результатів навчання учнів:
12 балів – наявність та усвідомлене використання системних і міцних знань у стандартних та нестандартних ситуаціях; самостійний аналіз, оцінка, узагальнення опанованого матеріалу та користування джерелами інформації, прийняття обґрунтованих рішень;
11 балів – наявність та аргументоване використання гнучких знань у різних ситуаціях, пошук та аналіз інформації, постановка та розв'язування проблем;
10 балів – наявність та використання повних і глибоких знань у практичній діяльності, формулювання висновків та узагальнень.
«Д» – достатній (7-9 балів). Бальна шкала оцінювання відповідає таким орієнтовним критеріям оцінювання результатів навчання учнів:
9 балів – добре володіння вивченим матеріалом, застосування знань у стандартних ситуаціях, аналіз і систематизація інформації, використання загальновідомих доказів із самостійною і правильною аргументацією;
8 балів – наявність достатніх знань, застосування вивченого матеріалу у стандартних ситуаціях, намагання аналізувати та встановлювати найсуттєвіші зв'язки та залежність між явищами та фактами, формулювання висновків, надання логічних відповідей, які мають неточності;
7 балів – правильне відтворення навчального матеріалу, знання основоположних теорій і фактів, наведення окремих власних прикладів на підтвердження певних думок, частковий контроль власних навчальних дій.
«С» – середній (відповідає 4-6 балам). Бальна шкала оцінювання відповідає таким орієнтовним критеріям оцінювання результатів навчання учнів:
6 балів – виявлення знань й розумінь основних положень навчального матеріалу, надання правильних, але недостатньо осмислених відповідей, застосування знань при виконанні завдань за зразком.
5 балів – відтворення основного навчального матеріалу, визначення понять чи формулювання правил із помилками та неточностями;
4 бали – відтворення основного навчального матеріалу за допомогою вчителя, повторення за зразком певної операції чи дії.
«П» – початковий (відповідає 1-3 балам). Бальна шкала оцінювання відповідає таким орієнтовним критеріям оцінювання результатів навчання учнів:
3 бали – відтворення частини навчального матеріалу, виконання елементарних завдань за допомогою вчителя;
2 бали – відтворення незначної частини навчального матеріалу, наявність нечітких уявлень про об'єкт вивчення;
1 бал – розрізнення об'єктів вивчення.
УХВАЛИЛИ:
- Схвалити свідоцтво досягнень учня/учениці 5 класу. (Додаток 1)
2. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про систему роботи класних керівників з батьками, яка наголосила, що в роботі з батьками кожний класний керівник використовує свої методи і форми роботи. Їх дуже багато, деякі звісно ж, повторюються, а деякі можуть відрізнятися від методів інших колег.
Основні форми і методи роботи у роботі з батьками поділяються на традиційні та нетрадиційні.
Традиційні форми роботи з батьками:
• батьківські збори;
• класні та загальношкільні конференції;
• індивідуальні консультації педагога, тощо.
Класні батьківські збори проводяться не рідше ніж раз на чверть і повинні стати школою освіти батьків, розширювати їх педагогічний кругозір, стимулювати бажання стати відповідальними батьками.
Батьківські збори – це можливість демонстрації досягнутих учнем успіхів. Тематика і методика зборів повинні враховувати вікові особливості учнів, рівень освіченості і зацікавленості батьків, цілі і завдання виховання, що стоять перед закладом освіти.
Загальношкільні батьківські збори проводяться не більше двох разів на рік і носять характер звіту роботи гімназії за певний період часу. На них виступають директор, його заступник, звітують про свою роботу батьківський комітет закладу освіти. Можна використовувати для демонстрації позитивного досвіду виховання в сім'ї.
Індивідуальні консультації особливо необхідні, коли вчитель набирає клас. Готуючись до консультації, необхідно визначити низку запитань, відповіді на які допоможуть плануванню виховної роботи з класом. Вчитель повинен дати можливість батькам розповісти йому все те, що допоможе в професійній роботі з дитиною:
• особливості здоров'я дитини;
• його захоплення, інтереси;
• переваги у спілкуванні в сім'ї;
• реакції поведінки;
• особливості характеру;
• мотивація навчання;
• моральні цінності сім'ї.
В ході індивідуальної консультації можна використовувати різні анкети, які заповнюється батьками, для подальшої обробки та використанням згодом класним керівником в своїй роботі.
Нетрадіційні форми роботи з батьками:
• тематичні консультації;
• батьківські вечори;
• тренінги, тощо.
Тематичні консультації дають змогу цілеспрямовано звернути увагу батьків на ті, чи інші питання в вихованні своїх дітей. Проводячи такі консультації класний керівних готує поради, тези та завдання батькам, які допоможуть їм чітко та правильно налаштуватися на потрібне та вірне виховання своїх дітей.
Батьківські вечори – це теж один з видів роботи класного керівника, який безумовно потрібен не тільки для згуртовування батьківського колективу, але й перед усім для спільного виховання дітей разом контексті: батьки – вчителі – батьки. Такі вечори проводяться не частіше, ніж 1 – 2 рази на рік.
Це свята, які можна провести на різні теми, наприклад:
- Майбутнє моєї дитини. Яким я його бачу.;
- Друзі моєї дитини;
- Улюблені свята моєї родини;
- Як ми святкуємо День народження дитини;
- Запитання дітей, що ставлять дорослих у глухий кут, тощо.
Тренінги – одна з форм роботи з батьками, їх можна проводити замість традиційних батьківських зборів, теж за планом 1 раз на чверть, обравши для виховання будь-яку тему, включаючи вікові особливості дітей запрошених батьків.
Такі форми роботи сприяють усвідомленню батьками важливості їх ролі у формуванні і становленні повноцінної особистості дитини, дає можливість батькам поділитися власним педагогічним досвідом щодо виховання власних дітей, знайомить інших батьків з різними стилями спілкування в родині, формуючи фізично і психічно здорове підростаюче покоління.
ВИСТУПИЛИ:
Татарчук А.П., класний керівник 8 класу, зазначила, що на сьогоднішній день для неї особисто – батьківські збори у вигляді тренінгу – це улюблена форма роботи з батьками власного класу, яку вона впровадила в свою роботу та іноді користуюсь нею. Вона є дійсно найвдаліша, тому що під час такого спілкування батьки почувають себе більш комфортно, непримусово, неофіційно, як це буває під час класичних батьківських зборів. В ході такої роботи всі (і класний керівник, і батики) вільно спілкуються, висловлюються, діляться досвідом під час певних вправ та робот в групах, як це передбачає тренінг.
І ще в роботі з батьками можна додати обов’язковим правилом декілька порад:
- Необхідна системність!
- Вітати зі святами дітей (днем народження) та їх батьків (по можливості).
- Оповіщати про успіхи або невдачі дитини.
- Змінювати стосунки батьків до освітнього процесу.
- Постійно удосконалювати ВЛАСНУ систему роботи з батьками.
УХВАЛИЛИ:
- Вважати роботу класних керівників з батьками задовільною.
- Відмітити високий рівень організації роботи класних керівників Подолян В.В., Романюк О.І., Ломажук Н.І.
- Заступнику директора з навчально-виховної роботи Манько І.О.:
- Здійснювати контроль за організацією роботи класних керівників з батьками під час батьківських зборів.
3. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про моніторинг стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з англійської мови.
Згідно з річним планом роботи гімназії на 2021/2022 навчальний рік, планом внутрішньошкільного контролю за діяльністю вчителів та рівнем знань, умінь і навичок учнів, а також на виконання наказу по гімназії від 15.04.2022 року № 40 «Про порядок вивчення стану викладання та рівня знань, умінь і навичок учнів з англійської мови» адміністрацією навчального закладу у квітні 2022 року вивчався стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із англійської мови.
Англійську мову у гімназії викладає Манько Інна Олександрівна (8-9 класи)- спеціаліст І категорії, 24 роки стажу, Подолян В.В.(7 клас) - спеціаліст ІІ категорії, 5 років стажу та Колесник Н.І.(5-6 класи) – спеціаліст ІІ категорії, 5 років стажу.
Узагальнення матеріалів здійснено на підставі відвідування онлайн уроків, аналізу результатів проведення контрольних робіт, перевірки зошитів, класних журналів, календарно-тематичного й поурочного планування, бесід із учителями та учнями.
Викладання для учнів 5-9 класів здійснювалося за Державним
стандартом базової та повної загальної середньої освіти, затвердженим Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392, та Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта), розробленою на виконання Закону України «Про освіту» і затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 408.
Забезпечення підручниками :
Клас |
Автор підручника |
Кількість підручників |
Кількість учнів |
Відсоток забезпечення |
5 |
Несвіт А.М. |
9 |
9 |
100% |
6 |
Несвіт А.М. |
7 |
7 |
100% |
7 |
Несвіт А.М. |
6 |
6 |
100% |
8 |
Несвіт А.М. |
5 |
5 |
100% |
9 |
Несвіт А.М. |
9 |
9 |
100% |
Вчителі мають достатній рівень теоретичної, методичної та мовної підготовки, логічно будують уроки, використовують різноманітні активні форми й прийоми роботи з активізації мовленнєвої діяльності учнів на уроці, пов’язують вивчення всіх видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, письмо, усне мовлення), створюють доброзичливий клімат на уроці, формують особисті потреби вивчення англійської мови. Відповідно до мети іншомовної освіти та завдань, вчителі працюють над змістовими лініями: «Сприймання на слух», «Зорове сприймання», «Усна взаємодія», «Усне висловлювання», «Писемна взаємодія», «Писемне висловлювання», «Онлайн взаємодія».
Учні мають навички самостійної роботи, уміють працювати з текстами, передавати зміст прочитаного, відповідати на запитання, будувати діалог, монологічне висловлювання, застосовувати набуті знання на практиці.
Календарно-тематичне планування вчителів складені згідно з чинними програмами з урахуванням методичних рекомендацій.
Перевірка записів у класних журналах показала, що основним видом оцінювання навчальних досягнень учнів із англійської мови є поточне, тематичне, семестрове та річне. Вчителі намагаються вчасно та охайно виставляти бали за проведені роботи, проте не завжди чітко прописують характер домашніх завдань.
Результати перевірки учнівських зошитів показали, що учні 5-9 класів, мають по 2 робочі зошити та окремий зошит для контрольних робіт. У зошитах чергуються домашні та класні письмові роботи, вказується номер вправи, дата виконання роботи. Зошити перевіряються систематично.
Було проаналізовано результати контрольних робіт із англійської мови у окремих класах, їх подано у таблиці.
Клас |
Учнів по списку |
Рівень навчальних досягнень учнів |
|||||||
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||||
К-ть |
% |
К-ть |
% |
К-ть |
% |
К-ть |
% |
||
5 |
9 |
1 |
11 |
5 |
56 |
3 |
33 |
- |
|
6 |
7 |
- |
- |
5 |
71 |
2 |
29 |
- |
|
7 |
6 |
1 |
17 |
3 |
50 |
2 |
33 |
- |
|
8 |
5 |
1 |
20 |
2 |
40 |
2 |
40 |
- |
|
9 |
9 |
3 |
33 |
3 |
34 |
3 |
33 |
- |
Значно покращилися мовні уміння і навички учнів 9 класу, зокрема з говоріння. Учні підтвердили достатній рівень володіння програмовим матеріалом і показали добрі результати з кожного виду мовленнєвої діяльності.
Порівняно з попередніми роками в учнів 8 класу краще розвинуті навички вимови. Розширення словникового запасу у 45 % учнів 8 класу, розвинуті мовні уміння і навички дають їм можливість вести бесіди про навколишній світ і життя людини в ньому, читати і розуміти художні, суспільно-політичні та науково-популярні тексти.
Вчителі використовують на своїх уроках ІКТ. Учні мали змогу працювати із засобами Google (Jamboard, спільні сховища Документів, Презентацій), проходити тестування на освітхіх сайтах На урок та Всеосвіта.
Як результати контрольних діагностувань, так і спостереження за роботою учнів на уроках, проведені в процесі вивчення стану викладання, засвідчують, що позитивні зрушення у викладанні англійської мови відбуваються повільно і часто не задовольняють сучасних вимог до їх загальноосвітньої підготовки.
У роботі вчителів англійської мови виявлено суттєві недоліки.
Істотним недоліком навчання є недостатня увага у роботі із слабовстигаючими дітьми. Як правило, вся мовленнєва діяльність організовується з дітьми, які добре навчаються. Потребує покращення також і позакласна робота з предмета. Учнями допускаються виправлення, перекреслення під час підписування зошитів, що вказує на неохайність оформлення мовних записів. Тому потребують посилення з боку вчителя вимоги до ведення учнями зошитів. Лише у незнначної кількості учнів є словники.
Мовна підготовка значної частини учнів має серйозні недоліки. Найбільш характерними з них є:
- лексичний запас 80% учнів достатньо збіднілий, навички усного, писемного мовлення і читання примітивні (6 клас);
- недостатній розвиток фонематичного слуху (5 клас);
- мовлення не відповідає нормам англійської мови (6,7 клас) – висловлювання учнів малі за обсягом, у мові допускається велика кількість граматичних та фонетичних помилок;
- невміння оперувати засвоєним лексичним матеріалом у подібних мовних ситуаціях (5 клас);
- відсутність автоматизованих навичок граматичного оформлення речень (8 клас).
Проаналізувавши основні аспекти роботи вчителів англійської мови Манько І.О., Подолян В.В. та Колесник Н.І., слід вказати на те, що вони намагаються будувати свої уроки так, щоб кожен учень мав можливість самостійно працювати, розвивати свій творчий потенціал, удосконалювати практичні уміння і навички. В роботі вчителів простежуються міжпредметні зв'язки, наступність, поетапність.
ВИСТУПИЛИ:
Подолян В.В., вчитель англійської мови у 8 класі, зазначила, що на сьогоднішній день найпоширенішим методом викладання та навчання іноземних мов, безперечно, є комунікативно-орієнтований, який максимально наближений до реальних умов іншомовного середовища. Одним із засобів реалізації цього методу є активне застосування комп'ютерних технологій, тому що саме вони відкривають доступ до нових джерел інформації, активізують навчально-пізнавальну діяльність учнів, скорочують час вивчення мови, дають нові можливості для розвитку професійних навичок та їх вдосконалення, значно підвищують ефективність самостійної роботи, а також допомагають реалізувати нові методи та форми навчання. Віта Вікторівна додала, що у своїй діяльності вона використовує різноманітні комп’ютерні технології. Серед найбільш поширених є:
Електронні версії підручників
Навчальне програмно-педагогічне забезпечення
Презентації
Мультимедійні засоби
Інтернет та його сервіси
Онлайн-тести.
УХВАЛИЛИ:
- Визнати стан викладання англійської мови задовільним.
- Вчителям Манько І.О., Подолян В.В. та Колесник Н.І.:
- Звернути увагу на чітке визначення навчальної, розвивальної, виховної мети уроку, мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти та при їх реалізації добирати раціональні методи і принципи навчання.
- Вимагати від здобувачів освіти дисципліни на уроці та ретельної підготовки до уроків.
- Поступово переходити в процесі навчання іноземній мові від традиційної методики до інтерактивної, методики проєктів.
4. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про затвердження перспективного плану проходження курсової перепідготовки педагогів у 2023 році. Любов Іванівна ознайомила присутніх з планом (Додаток 2)
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, запропонувала затвердити перспективний план проходження курсової перепідготовки педагогів у 2023 році.
УХВАЛИЛИ:
- Затвердити перспективний план проходження курсової перепідготовки педагогів у 2023 році.
5. СЛУХАЛИ:
Коштиру Т.В., практичного психолога, про соціалізацію дітей та учнівської молоді у сучасному освітньому просторі. Превентивне виховання, як складова успішної соціальної адаптації. (Презентація виступу додається)
Соціалізація – процес і результати засвоєння людиною історично створених соціальних норм та культурних цінностей, що необхідні для повноцінного життя у суспільстві і передбачають включення особистості у систему суспільних відносин та самостійне відтворення цих відносин.
Освіта – це спеціально спрямована та керована частина соціалізації індивіда; цілеспрямований процес і результат виховання та навчання в інтересах особистості, створення умов для її максимально повної самореалізації.
Виховання – це спеціально організований, цілеспрямований процес формування морально-духовної, життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал.
Навчання – це планомірна, організована, спільна і двостороння діяльність учителів і учнів, спрямована на свідоме, міцне і глибоке опанування останніми системи знань, навичок і вмінь. Отже, спрощуючи та узагальнюючі сутність розглянутих вище феноменів, можна зробити висновок, що поняття соціалізація є складовою частиною таких понять, як розвиток та формування, і у свою чергу поєднує у собі такі дефініції як освіта, виховання та навчання. Аналізуючи діалектичну взаємозалежність наведених вище понять необхідно відзначити, що соціалізація може бути регульованою і спонтанною. Вона здійснюється як у навчальних закладах, так і поза ними. При цьому, наприклад, у школі засвоюються не лише ті знання, які є метою уроку, не тільки правила і норми поведінки, які спеціально формуються в процесі навчання і виховання. Учень збагачує свій соціальний досвід і за рахунок того, що з точки зору педагога може здаватися "випадковим". Наприклад, стиль взаємин учителя й учнів, який може збігатися із завданнями виховання.
Найбільш інтенсивно процес соціалізації відбувається в дитинстві та юності, але розвиток особистості триває і в середньому, і в похилому віці.
Соціалізація не є одностороннім процесом. Ми вчимося у своїх батьків, одноліток. Під впливом цих людей у нас формуються інтелектуальні, соціальні та фізичні навички, які необхідні для виконання наших соціальних ролей.
Превентивне виховання – це успішна система підготовчих, попереджувальних та профілактичних дій педагога з метою запобігання формуванню негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки підлітків та організація належного догляду за їх діяльністю.
До завдань, які ставить перед собою превентивне виховання, передусім належить формування високоморальної свідомості учнів, яка є головним чинником, що впливає на вибір способів на основі морально – правових знань, уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які склалась у нашому суспільстві і становлять суспільну свідомість, що має вирішальний вплив на формування індивідуальної свідомості.
На мою думку, одним із завдань превентивного виховання є формування в учнів моральних почуттів, які б регулювали їхню поведінку: почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, справедливості, відповідальності тощо.
Другим завданням превентивного виховання учнів є вироблення у них навичок і звичок високоморальної поведінки. Оскільки у кінцевому підсумку вся виховна робота спрямовується на формування соціально активної особистості.
Третім завданням превентивного виховання є формування в учнів активної позиції у соціальній сфері, тобто негативного і терпимого ставлення до проявів девіантної поведінки іншими та аморальних вчинків, прагнення взяти участь у боротьбі з цими негативними явищами, які, на жаль, ще мають місце у нашому житті, вироблення вміння протистояти негативним впливам.
Четвертим завданням превентивного виховання, яке пронизує всю виховну роботу, є подолання у свідомості окремих учнів помилкових навичок і звичок поведінки, які сформувалися внаслідок помилок і недоліків формування.
Соціалізація підростаючого покоління відбувається під стихійним або цілеспрямованим впливом величезної кількості відповідних суспільних структур та інститутів, виховна роль яких по-різному виявляється на вікових стадіях цього процесу. Важливим виховним фактором є найближче соціальне оточення, в якому проходить життя і діяльність учня, тобто середовище у вузькому розумінні цього слова – сім’я, дитячий колектив, товариші, дорослі люди, з якими безпосередньо спілкуються школярі.
Запобігання правопорушень неповнолітніх має бути справою не тільки дорослих, а й самих учнів. Вони повинні в міру своїх можливостей залучатися до цього. Мається на увазі - дитяче самоврядування.
Профілактика вимагає своєрідного підходу і до вибору методів і форм виховної роботи. Вважаю, що на практиці мають застосовуватися такі методи, які сприяли б формуванню в учнів навичок правомірної поведінки. Досвід переконує, що нерідко учні у певних ситуаціях діють неправомірно, бо не мають досвіду, а теоретичні знання не спрацьовують. Тому, їх частіше треба ставити в ситуації вибору того чи іншого типу поведінки, організовуючи ділові та рольові ігри, привчати до додержання правил людського співжиття.
Суспільно важливе завдання для вчителя - забезпечити розбудову такого освітнього простору, у якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень набувала досвіду взаємодії з соціумом.
Характерними рисами інноваційних освітніх технологій ХХІ століття є формування в учнів здатності до розуміння нових, незвичайних ситуацій, прогнозування майбутніх подій, оцінки наслідків прийнятих рішень і, більше того, навіть до створення можливого і бажаного майбутнього.
Свою роботу класні керівники починають зі складання соціального паспорта класу, далі визначають чи є учні з девіантною поведінкою.
Також переконана, що критерієм впливу на соціальну поведінку учнів є свідоме виконання учнями основних нормативних документів гімназії: Статуту, правил внутрішнього розпорядку, в яких визначені основні права та обов’язки учнів. На основі цих документів розроблені «Правила для учнів», з якими ознайомлені діти.
Необхідно проводити індивідуальні бесіди з батьками та дітьми стосовно поведінки, навчання тощо. Особливо з батьками, що мають один із соціальних статусів. Організовувати бесіди «Моє місце серед однолітків», «Дотримання правил розпорядку, правил для учнів», «Попередження правопорушень», виховні години «Бродяжництво – шлях до скоєння злочинів», «Мої права», «Протидії булінгу», «Спорт та здоровий спосіб життя – запорука здоров’я» тощо з метою попередження правопорушень та корекції їх поведінки, спрямовані на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру.
УХВАЛИЛИ:
- Здійснювати процес соціалізації підростаючого покоління шляхом:
- Гуманізації освітнього процесу, створення сприятливого морально-психологічного клімату в освітньому середовищі гімназії.
- Створення для кожного здобувача освіти ситуації успіху, де б він (вона) міг реалізувати себе як особистість.
- Виховання дбайливого ставлення до історії, культури і традицій свого народу.
- Розширення виховного простору на основі зв’язків із соціальним середовищем.
- Виховання моральної стійкості здобувачів освіти до впливу негативних факторів соціального середовища через систему превентивного виховання.
Педагогічні працівники, постійно
- Здійснювати процес психологічного супроводу, спрямований на соціальну адаптацію внутрішньо переміщених осіб шляхом:
- Психологічного супроводу та корекції дитячих комплексів.
- Надання психологічної допомоги, відповідних рекомендацій батькам з метою допомоги в адаптації.
Практичний психолог, постійно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
Додаток 2
Протокол засідання
педагогічної ради гімназії
від 28.10.2022 р. №3
Орієнтовний план
підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Одайської гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області
в 2023 році
на умовах регіонального замовлення
№з/п |
Фах педпрацівника |
Кількість педпра цівників |
Напрям |
Суб’єкт |
Директор |
1 |
Розвиток управлінської компетентності директорів ЗЗСО |
ВАБО |
|
|
Заступник директора з НВР |
1 |
Розвиток управлінської компетентності заступників директорів ЗЗСО з НВР |
ВАБО |
Учитель української мови та літератури |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель зарубіжної літератури |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель історії та правознавства |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель математики |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель інформатики |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель фізики |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель біології та основ здоров’я |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель географії |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель трудового навчання, технологій |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель музичного мистецтва |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учитель фізичної культури |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
|
Педагог-організатор |
1 |
Розвиток професійної, мовленнєвої, цифрової, комунікаційної, інклюзивної, емоційно-етичної компетентностей |
ВАБО |
|
Учителі початкових класів |
4 |
Розвиток професійних компетентностей вчителів початкової школи в контексті НУШ |
ВАБО |
|
Учитель хімії |
1 |
Розвиток професійних компетентностей вчителів хімії |
ВАБО |
гімназії Любов КУЗЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол засідання
педагогічної ради гімназії
від 28.10.2022 р. №3
Орієнтовний план
підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Одайської гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області
на 2023 рік в КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти»
№з/п |
Прізвище та ініціали педагогічного працівника |
Напрямок, тема, найменування програми підвищення кваліфікації |
Суб’єкт підвищення кваліфікації |
Джерела фінансування |
|
Бойко Г.П. |
ОППК (освітній проєкт підвищення кваліфікації) вчителів початкових класів |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Кузь Л.І. |
ОППК вчителів зарубіжної літератури |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Ломажук Н.І. |
ОППК вчителів хімії |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Ломажук Н.І. |
ОППК вчителів фізики |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Магдалинчук В.Я. |
ОППК вчителів біології та основ здоров’я |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Магдалинчук В.Я. |
ОППК вчителів географії |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Манько І.О. |
ОППК вчителів початкових класів |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Манько І.О. |
ОППК заступників директорів ЗЗСО з навчально-виховної роботи |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Мельник Л.І. |
ОППК вчителів початкових класів |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Миколишен В.М. |
ОППК вчителів музичного мистецтва |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Пастушок В.О. |
ОППК педагогів-організаторів |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Піхун Є.П. |
ОППК вчителів української мови та української літератури |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Подолян В.В. |
ОППК вчителів початкових класів |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Романюк О.І. |
ОППК вчителів інформатики |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Романюк О.І. |
ОППК вчителів історії та правознавства |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Татарчук А.П. |
ОППК вчителів математики |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Татарчук О.І. |
ОППК вчителів фізичної культури |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
|
Татарчук О.І. |
ОППК вчителів трудового навчання, технологій |
КЗВО «ВАБО» |
На умовах регіонального замовлення |
Директор
гімназії Любов КУЗЬ
ПРОТОКОЛ № 4
засідання педагогічної ради
25.11.2022
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про учнівське самооцінювання в сучасному закладі освіти, як невід’ємний елемент навчання. (Презентація додається).
- Про схвалення Порядку визнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу.
1. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про учнівське самооцінювання в сучасному закладі освіти, як невід’ємний елемент навчання. Інна Олександрівна повідомила присутніх, що модернізація освітнього процесу на сучасному етапі сприяє формуванню та розвитку творчої особистості, спроможної повноцінно реалізуватись в житті. Одним із кроків підвищення ефективності уроків є впровадження разом із традиційними методами оцінювання й інтерактивних методів.
Чи оцінювали вчителі такі вміння своїх учнів, як: вміння ризикувати в творчості, креативність, вміння аргументувати свою позицію, вміння робити висновки із аналізу даних, вміння робити припущення тощо?
Переглядаючи наявні в методиці різноманітні форми оцінювання, можна зробити висновок, що на практиці мало уваги приділяється організації самооцінювальної діяльності й стимулюванню саморефлексії учнів.
Останнім часом досить жваво обговорюється проблема «формувального оцінювання» й повсякчас оперують категорією «навичок XXI століття». Про розвиток вмінь й навичок самооцінювальної діяльності учнів потрібно зауважити, що це відбувається за умов, якщо:
- До кожної конкретної навчальної ситуації критерії оцінювання навчальної діяльності розробляються учнями спільно з вчителем;
- Постійно створюється необхідна психологічна атмосфера довіри і взаєморозуміння;
- Існує прозора процедура вироблення і застосування критеріїв оцінювання;
- Створюється підґрунтя для вироблення учнями власної програми оцінювання майбутньої навчальної діяльності з врахуванням отриманих попередніх результатів.
Уроки мають захоплювати учнів, пробуджувати в них інтерес та мотивацію, навчати самостійному мислення та діям. Ефективність і сила впливу на емоції і свідомість учнів у великій мірі залежить від умінь і стилю роботи конкретного вчителя. Зважаючи на нові підходи до планування уроків, пріоритетним напрямком стає розвиток вміння учня самокритично оцінювати свою роботу під час уроку. Учнівське самооцінювання в сучасній школі є невід’ємним елементом навчання, оскільки воно сприяє покращенню спілкування між учнями та надає можливості усвідомити свої труднощі, визначити потреби, засвоїти стратегії самоконтролю та самооцінювання. Застосування карток самооцінювання на різних етапах навчання дає змогу учням виявити свої сильні та слабкі сторони, нести відповідальність за власну підготовку до уроку та спонукає до самовдосконалення.
Основою для самооцінювання є учнівська здатність до рефлексії. Вона допомагає вчителю оптимізувати навчальний процес, оскільки педагогу важливо не тільки дізнатися і зрозуміти емоційний стан учня, але й те, наскільки продуктивним для нього став урок.
Пропоную ознайомитися з достатньо ефективними методами розвитку вмінь та навичок самооцінювання.
Щоб забезпечити прозорість вироблення і застосування критеріїв оцінювання, вчитель може використати метод «Угода». Як правило, вчитель не вважає за потрібне звітувати кожному учневі, за якими саме критеріями оцінюється його робота. Щоб ліквідувати один із основних недоліків в оцінюванні діяльності учнів, вчитель може запропонувати спільними зусиллями виробити відповідні критерії оцінювання майбутньої навчальної діяльності, чи форми представлення її результатів. Вироблені таким чином критерії записуються на дошці, а в кінці уроку стають основою для оцінювання роботи учнів на навчальному занятті.
Метод «Мішень» дозволяє учням оцінити різні аспекти своєї діяльності та врахувати думку всіх учасників освітнього процесу. Учні в зошитах малюють мішень. Три частини мішені заповнює учень (в кожній частині мішені фіксується окремий аспект навчальної діяльності на уроці), в четвертій частині оцінку виставляє вчитель. Аспектами навчальної діяльності, що буде оцінюватися учнями, може бути їх участь в дискусії, робота в групі, виконане домашнє завдання тощо. В кінці уроку вчитель просить учнів заповнити мішень. Вчитель ставить оцінку в своєму секторі, аргументуючи своє рішення. Якщо оцінки вчителя та учня співпадають, оцінка виставляється в журнал. В разі розходження думок розпочинається процес погодження. Одна і та ж сама мішень може бути використана декілька разів. Аспекти самооцінювання учнями навчальної діяльності можуть бути різними і залежатимуть від змісту уроку.
Якщо вчителя цікавить, як оцінюють учні власний рівень розвитку цілого комплексу вмінь, то він може скласти відповідний опитувальний лист самооцінювання. Наприклад, такий опитувальний лист, що стосується розвитку вмінь критичного мислення під час уроків літератури, і який будуть заповнювати учні, орієнтовно матиме такий зміст:
Вміння |
Потребує покращення |
Задовільно |
Відмінно |
Вміння виділити головне |
|||
Вміння відокремити факти від суб’єктивної думки |
|||
Вміння визначити інформацію, що має відношення до теми |
|||
Вміння сформулювати проблему |
|||
Вміння бачити необ’єктивність судження |
|||
Вміння поставити запитання |
|||
Вміння відокремити правдиву інформацію від неправдивої |
|||
Вміння перевірити висновки на практиці |
|||
Вміння передбачити наслідки |
|||
Вміння виявити причинно-наслідкові зв’язки |
Індивідуальну форму для самооцінювання варто запропонувати заповнити учням, коли їх безпосередня діяльність не може спостерігатися вчителем.
В основі керування будь-якою педагогічною системою повинен лежати принцип зворотного зв’язку. Без поточного контролю за ходом процесу навчання неможливо виявити типові недоліки, труднощі в діяльності учнів, попередити накопичення прогалин у знаннях, закріплення помилкових алгоритмів діяльності, визначити успішність навчання. Порушення або відсутність зворотного зв’язку робить систему некерованою чи слабо керованою. Сам принцип зворотного зв’язку повинен базуватися на самооцінювальній діяльності учнів.
Для використання методу «Зіркове небо» вчителю потрібно виготувати макет неба (для цього підійде будь-який великий аркуш паперу) і вирізати зірки. Це можна доручити зробити й учням, що буде кращим варіантом. Зірки великого діаметру - теми навчальних занять. Вони прикріплюються вчителем в кінці заняття. Зірочки маленького діаметру та різного кольору - аспекти навчальної діяльності учнів на окремому занятті. В кінці уроку вчитель пропонує учням оцінити власну навчальну діяльність. Кожен учень прикріплює свої зірочки навколо «зірки-теми», коментуючи результати власної діяльності. Чим ближче учень прикріплює свої зірочки до великої зірки, тим ефективнішою був той чи інший аспект навчальної діяльності учнів на уроці. «Зіркове небо» - корисна візуальна форма, що дозволяє як вчителю, так і учням оцінити ефективність вивчення тематичного блоку в цілому.
Одним з методів зворотного зв’язку, що дозволяє вчителю отримати інформацію про ефективність застосованих на уроці форм і методів навчання, а учням оцінити власний досвід вивченого на глибинному рівні матеріалу, може стати письмове есе в якому учні у вільному стилі записують свої думки. Це можуть бути думки про хід якоїсь навчальної вправи, найбільш ефективні прийоми, використані вчителем на уроці, нові важливі думки чи питання, які йшли врозріз із особистими переконаннями учнів.
Вчитель може запропонувати учням оцінити тільки окремий аспект навчального заняття використавши метод «Графік». Визначивши аспект навчального заняття, що підлягатиме самооцінюванню, педагог пропонує учням поставити відповідну відмітку на графіку. Отримана таким чином крива дає змогу побачити навчальну ситуацію в цілому.
Інколи учню з психологічних причин важко критикувати вчителя за ті чи інші дії. В цьому випадку, щоб отримати повний зворотній зв'язок з учнями, вчитель може створити спеціальну скриньку для письмового обміну думками. Скринька може мати назву «Побажання вчителю». З власного досвіду одразу зауважимо, щоб заспокоїти колег, що більшість побажань матимуть форму компліментів, а ті із критичних зауважень, що знайде вчитель в цій скриньці, допоможуть майбутні уроки зробити більш досконалими.
Прийоми самооцінювання
Перевір себе.
Вже з перших уроків доцільно привчати дітей до самоперевірки. Учні самостійно виконують завдання, потім відкриваються правильні відповіді, написані на дошці. Діти звіряють, біля правильної відповіді ставлять знак «+», біля хибної - знак «-». Підраховують кількість правильно виконаних завдань.
Взаємоперевірка.
Учні об'єднуються в пари. Бажано, щоб вони мали однакове завдання. Діти перевіряють роботи одне в одного і підраховують кількість правильно виконаних завдань.
Перевірка завдання консультантами.
Серед учнів, які добре встигають, обирають консультантів, до них можна звертатися по допомогу, вони перевіряють правильність виконання завдань.
Сам собі вчитель.
Учні самі перевіряють своє завдання і виставляють собі оцінку. Потім її порівнюють із тією, що поставив вчитель, і аналізують помилки.
Чарівні відрізки.
Учні на відрізку позначають кількість правильно виконаних завдань-кроків.
Індивідуальна картка оцінювання.
Уміння, навички |
Дуже добре зрозумів |
Не все зрозумів |
Не зрозумів |
Я навчився писати нові слова з апострофом |
|||
Я зрозумів, як застосовувати правила. |
|||
Я сам підбираю приклади |
|||
Я зрозумів, як виконувати домашнє завдання |
|||
Урок був цікавим |
Таблиця для самостійного оцінювання.
На урок підбирається 12 завдань з наростаючим ступенем складності. Після їх виконання учням пропонується самостійно оцінити свою роботу на уроці, а дані занести у таблицю:
Завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
Результат |
Знаю.Вмію. Вчусь.
На уроках розвитку зв'язного мовлення можна оцінити учнів за допомогою таблиці, підготовленої до уроку. Після опрацювання теми у графи таблиці діти ставлять позначки до певних слів (знаю, вмію, вчусь) знаки «+», «-» .
Знаю |
Вмію |
Вчусь |
Текст - опис |
Розрізняти тексти |
Описувати |
Текст - міркування |
Читати |
Міркувати |
Текст - розповідь |
Відповідати |
Аналізувати |
Сходинки самооцінювання.
Можна використовувати на кожному уроці. Діти прикріплюють свої позначки на відповідні сходинки:
4 сходинка - Я працював на повну силу!
3 сходинка - Я працював гарно, але відчуваю, що міг би досягти більшого.
2 сходинка - Я намагаюся працювати краще.
1 сходинка - Я працював мало.
Отже,самооцінювання є невід’ємним умінням сучасної людини в процесі пізнання і самопізнання та альтернативним способом оцінки досягнень учнів.Самооцінювання є здатністю до саморефлексії,що сприяє зростанню самостійності в організації процесу навчання.
УХВАЛИЛИ:
-
- Доповідь взяти до уваги.
- Під час оцінювання застосовувати формувальне оцінювання, практикувати самооцінювання учнів, застосовуючи різні методи та прийоми.
- Продовжувати роботу педколективу над формуванням в учнів компетентностей саморозвитку та самоосвіти.
- Посилити індивідуальну роботу з учнями, які потребують допомоги в організації самостійної роботи.
- Систематично працювати над підвищенням рівня викладання предметів, вдосконалювати свою професійну майстерність, проваджувати освітні інновації з метою розвитку в учнів ключових компетентностей.
- Посилити роботу з обдарованими дітьми.
Рішення прийнято одноголосно
2.СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про Порядок визнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії. (додається).
УХВАЛИЛИ:
2.Схвалити Положення про порядок визнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії.
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ПРОТОКОЛ
засідання педагогічної ради
Одайської гімназії
Тульчинської міської ради Вінницької області
Від 23.12.2022 № 5
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про виконання рішень попередньої педради.
- Про затвердження Орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу у 2023 році.
- Про визнання/невизнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу, отриманих ними поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою.
- Про виконання Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2022 рік.
- Про хід атестації педагогічних працівників закладу.
- Про стан виконання плану виховної роботи закладу в І семестрі 2022/2023 н.р.
- Про стан відвідування навчальних занять учнями закладу в І семестрі 2022/2023 н.р.
- Про дотримання протипожежних норм у гімназії.
- СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про виконання рішень попередньої педради.
УХВАЛИЛИ:
1.Інформацію директора гімназії Кузь Л.І. взяти до відома.
Рішення прийнято одноголосно
2. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про проєкт Орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії Тульчинської міської ради на 2023 рік.
Інна Олександрівна повідомила, що кожен педагогічний працівник подав їй, як відповідальній особі за підвищення кваліфікації, пропозиції щодо підвищення кваліфікації на 2023 рік. В цих пропозиціях була надана інформація про основні напрямки, суб’єкт підвищення кваліфікації та джерела фінансування.
З урахуванням пропозицій педпрацівників адміністрацією гімназії сформовано орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти на 2023 рік (план додається).
УХВАЛИЛИ:
2.Схвалити Орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії Тульчинської міської ради на 2023 рік.
Рішення прийнято одноголосно
3. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про визнання/невизнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу, отриманих ними поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою. Любов Іванівна довела до присутніх інформацію про те, що цього року педагогічні працівники не подавали клопотання до голови педагогічної ради про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 році.
УХВАЛИЛИ:
3.Інформацію директора гімназії Кузь Л.І. взяти до відома.
Рішення прийнято одноголосно
4. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про виконання Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2022 рік, яка проінформувала про результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників та якість виконання програми підвищення кваліфікації за 2022 рік.
УХВАЛИЛИ:
4.Визнати виконаним Орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2022 н.р.
Рішення прийнято одноголосно
5. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про хід атестації педагогічних працівників закладу, яка ознайомила педагогічний колектив з роботою вчителів, що атестуються: Манько І.О., Бойко Г.П., Миколишена В.М., Татарчук А.П., Ломажук Н.І.
УХВАЛИЛИ:
5.Інформацію директора гімназії Кузь Л.І. взяти до відома.
Рішення прийнято одноголосно
6. СЛУХАЛИ:
Пастушок В.О., педагога-організатора, про стан виконання плану виховної роботи закладу в І семестрі 2022/2023 н.р. Валентина Олександрівна повідомила присутніх про те, що виховна робота у І семестрі здійснювалася відповідно до програми виховної роботи Одайської гімназії «Створення виховного середовища, що сприяє формуванню життєвих компетентностей особистості та її успішної соціалізації».
Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту» «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Указу Президента України від 16.03.2022 № 143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»; постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки», програми з виховної роботи «НУШ у поступі до цінностей», «Ціннісні орієнтири сучасної української школи в системі виховної роботи», листа МОН України від 10.08.2022 року № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу у 2022/2023 навчальному році».
Основною метою програми є формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості.
Класні керівники зміст виховної діяльності будують у відповідності до наступних ключових ліній:
- ціннісне ставлення особистості до себе;
- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
- ціннісне ставлення особистості до праці;
- ціннісне ставлення до природи;
- ціннісне ставлення до культури і мистецтва.
Виховна робота в закладі освіти організована за ціннісними орієнтирами шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності:
вільне володіння державною мовою;
здатність спілкуватися іноземними мовами;
компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
інформаційно-комунікаційна компетентність;
громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;
підприємливість та фінансова грамотність.
З метою попередження дитячого травматизму в 2022/2023 навчальному році та закріплення знань, вмінь, навичок учнів з безпеки дорожнього руху 3 30.08 по 30.09 організовано та проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!», 1 вересня проведено Єдиний день безпеки дорожнього руху.
Протягом першого тижня навчання з учнями проводилися вікторини, конкурси малюнків з безпеки дорожнього руху.
29 вересня відбулася зустріч учнівського колективу з представниками ДСНС України. Вони провели «Єдиний урок безпеки», де розповіли учням про правила безпеки життєдіяльності. Також рятувальники нагадали учням про поводження з незнайомими підозрілими предметами. Під наглядом рятувальників діти ознайомилися з пожежно-рятувальним автомобілем, який використовують при гасінні пожежі, порятунку та евакуації людей, надання першої домедичної допомоги та організації радіозв'язку. В гімназії створено клас безпеки, в якому учні Одайської гімназії ознайомлюються з первинними засобами пожежогасіння та відпрацьовують елементи евакуації з приміщення, вивчають чіткий алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.
З 01 по 31 жовтня 2022 року був організований Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходив в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета -Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».
27.09-30.09 вчитель історії Романюк О.І. було провела з учнями 5-9 класів бесіди, переглянули відео матеріаліи до вшанування 81-ої роковини загиблих у Бабиному Яру.
До Дня Миру класними керівниками 1-9 класів проведено конкурс малюнка «Нам потрібне мирне небо».
01 жовтня до Дня людей похилого віку класними керівниками 1-9 класів проведено години спілкування, бесіди «Пам’ятай про старших у твоїй родині»
Протягом тижня, з 10 по 14 жовтня 2022 року, в нашому закладі освіти відбулися тематичні заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, а саме: виховні, класні години, вікторини, конкурси, пізнавальні ігри, Уроки мужності та виставка художньої літератури:
- Ранкова зустріч «Шануй звичаї козацького роду. До Дня Покрови» (Мельник Л.І.)
- Патріотичний квест «Ми нащадки козаків» (Татарчук А.П.)
- Козацькі розваги «Козацькому роду нема переводу» (Татарчук О.І.)
- Урок з історії України «Від зародження козацтва до сьогодення» (Романюк О.І.)
- Квест «Вивчаємо історичне минуле» (Манько І.О.)
- Музичний аншлаг «Українські патріотичні пісні» (Миколишен В.М.)
- Ранкова зустріч-привітання «З Днем українського козацтва!» (Бойко Г.П.)
- Виставка тематичної літератури «Ми козацького роду» (Магдалинчук В.Я.)
- Тематична виховна година з використанням навчального відео до 14 жовтня «День захисників і захисниць України» (Подолян В.В.)
- Онлайн-вікторина «Від козаків до кіборгів» (Ломажук Н.І.)
- Інформ-дайджест «Тої слави козацької повік не забудем!» (Піхун Є.П.)
- Урок звитяги «В єдності наша сила» (Магдалинчук В.Я.)
- Година спілкування «Покрова – свято козацьке» (педагог-організатор Пастушок В.О.)
7 листопада в гімназії відбувся благодійний ярмарок у рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Курінь «Нащадки козаків» на чолі із старшиною Блажком Денисом долучився до волонтерської роботи й організував «Добре діло». Усі присутні спостерігали за перекличкою гасел та девізів роїв «Характерники» (5 клас, ройовий Захарчук Олександр), «Запорожці» (6 клас, ройовий Якобенчук Світлана), «Січові стрільці» (7 клас, ройовий Семенюк Костянтин), «Кіборги» (8 клас, ройовий Якобенчук Марина), «Азовці» (9 клас, ройовий Конський Максим). Учні 1-4 класів привітали піснею «Ми – маленькі козачата». Також батьки, вчителі та учні Одайської гімназії підтримали акцію «Смілива гривня». Виручені кошти передали для потреб ЗСУ.
Відповідно до плану роботи гімназії та з метою сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до свого народу, мови і традицій, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, загальної мовної культури з 07.11.2022 по 11.11.2022 року проведено вчителем української мови Піхун Є.П. тиждень української писемності та мови.
Під керівництвом вчителів Кузь Л.І. та Піхун Є.П. учні взяли участь у ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка.
09.11 учні 5-9 класів прєдналися до XXІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2022.
16 листопада педагогом-організатором Пастушок В.О. проведено Міжнародний день толерантності.
Протягом 14-18 листопада 2022 року в гімназії проведено другий етап Тижня безпеки дорожнього руху. Під час проведення заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків. Учні обговорили основні правила поведінки на вулиці та дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки. Вся робота впродовж тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.
На виконання листа Міністерства у справах ветеранів України від 11.11.2022 № 7909/1.2/5.1-22 «Щодо проведення виховної години до Дня Гідності і Свободи у закладах освіти», наказу по закладу освіти від 18.11.2022 № 139, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, в Одайській гімназії було проведено ряд тематичних заходів:
- урок мужності на тему: «Революція Гідності – перший переможний бій цієї війни. ВИСТОЯЛИ МАЙДАН – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!» (Вчитель історії Романюк О.І.)
- перегляд документального фільму «Революція Гідності – погляд у майбутнє» (педагог-організатор Пастушок В.О., 21.11.2022)
Проведено години спілкування: (21.11.2022)
«Герої – хто вони?» (Бойко Г.П., класний керівник 1 класу)
«Що означає бути гідним?» (Мельник Л.І., класний керівник 2 класу)
«Ми – діти вільної країни» (Манько І.О., класний керівник 3 класу)
«Герої завжди поміж нас» (Подолян В.В., класний керівник 4 класу)
«Подвиг, що непідвладний часу» (Романюк О.І., класний керівник 5 класу)
«Часи не обирають…» (Ломажук Н.І., класний керівник 6 класу)
«Україна гідна свободи» (Магдалинчук В.Я., класний керівник 7 класу)
«Україна вільна, демократична держава», (Татарчук А.П., класний керівник 8 класу)
«Небесна Сотня: герої не вмирають» (Піхун Є.П., класний керівник 9 класу)
Було створено інформаційні стіннівки, що відображають події Революції Гідності та подвиг героїв Небесної сотні. Відбулась виставка малюнків «Крокуємо вільною державою».
У бібліотеці проходила виставка публікацій «Пам’ятаємо подвиг героїв Небесної Сотні».
Було проведено загальношкільну лінійку, присвячену історичним подіям в Україні під час Революції Гідності, мета якої - вшанувати патріотизм і мужність громадян країни, прищепити любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му році День пам’яті жертв голодоморів припав на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
У рамках плану заходів було обмежено проведення розважальних заходів у закладі освіти, приспущено прапор та вшановано пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання.
Також протягом тижня на уроках історії та виховних годинах вчителі провели уроки пам`яті «Україна пам`ятає...», «Урок-реквієм» на тему: «Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр.», на якому увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.
У бібліотеці гімназії організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали здобувачі освіти 5-9 класів. В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».
Колектив Одайської гімназії долучився до Загальнонаціональної хвилини мовчання та 26 листопада о 16 годині запалили свічки пам’яті.
З 25.11 по 10.12 проведено щорічну Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». 1 грудня учні Одайської гімназії зустрілися з інспектором ювенальної превенції Тульчинського РВП Москалюк О.В., поліцейським офіцером громади Цюпком Д.П., а також з працівниками КУ "ЦНСП" - Чорним Ю.В, Пріщенко В.П. Під час заняття поліцейські розповіли про відповідальність за вчинення домашнього насильства, види насильств, як їх попередити та не допустити у власній сім’ї, як реагувати, якщо стали свідками домашнього насильства, які види покарань передбачені за вчинення правопорушень у сфері домашнього насильства. Заняття проходило у формі діалогу, тому кожен з учнів отримав відповіді на запитання та міг висловити власну думку. Також обговорено питання булінгу, відповідальність неповнолітніх та правила поведінки у суспільстві.
3 грудня 2022 року виповнилося 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. В гімназії проведено низку заходів, зокрема,
години спілкування, присвячені 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди (Протягом листопада, 5-9 класи, класні керівники);
літературні читання на тему: «Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити» (10 листопада 8-9 класи, вчитель української мови та літератури Піхун Є.П.);
онлайн-читання віршів Гр.Сковороди (5-9 класи, класні керівники, вчитель української мови та літератури);
організовано тематичну бібліотечну виставку, присвячену дню народження Григорія Сковороди (1.12.-07.12. 2022р.Бібліотекар гімназії Магдалинчук В.Я.);
організовано перегляд документального фільму про життя та творчість Гр.Сковороди: « Усе в тобі: Григорій Сковорода»;
(Листопад-грудень 2022р. учні гімназії, класні керівники);
організовано віртуальну екскурсію до музею, де представлено життя та творчість Григорія Сковороди. (Грудень 2022р. учні гімназії, класні керівники);
проведено єдиний урок за темою «Хіба не любов усе єднає, будує, творить, подібно до того, як ворожість руйнує» (02 грудня 2022р. 9 клас, вчитель української мови та літератури Піхун Є.П.);
проведено виховний захід «Життєва стежина Г. С. Сковороди: від минулого до сьогодення» (вчитель української мови та літератури Піхун Є.П.);
створено презентації, тести за творчістю Гр.Сковороди, на інформаційних освітніх платформах Canva, Learning.Apps.org (Листопад 2022р учитель української мови та літератури Піхун Є.П., вчитель інформатики Романюк О.І., учні гімназії).
З метою виховання в учнів поваги до закону і прав людини, інтересу до активної суспільної діяльності в межах правового поля, розвитку громадянської свідомості здобувачів освіти у гімназії з 05.12 по 09.12.2022 року був проведений Всеукраїнський тиждень права.
Усі заходи були спрямовані на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.
Так, в рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У гімназії була оформлена виставка літератури «Конституція – гарант незалежності» (бібліотекар Магдалинчук В.Я.)
5 грудня вчитель історії та правознавства Романюк О.І., спільно з класним керівником Подолян В.В., провели годину спілкування «Великі права маленької дитини» для учнів 4 класу.
З метою розвитку морально-етичних якостей дітей, формування позитивного образу права, виховання почуття важливості прав дитини, вчителем образотворчого мистецтва Вергелес Н.П., разом з вчителем історії та правознавства Романюк О.І., було організовано виставку малюнків «Я і мої права» серед учнів 5-8 класів . Це дало змогу дітям не тільки проявити свої творчі здібності, а й поміркувати над важливим питанням щодо реалізації прав дитини.
8 грудня учні 3 класу, разом з класним керівником Манько І.О., долучились до Всеукраїнського тижня права. Діти переглянули відеоролик «Права дитини з Рубі і Джеком», а також виготовили міні-книжки «Кожна дитина має право».
Для учнів 8 – 9 класів був організований інформаційний квест «Чи може бути право цікавим?»
9 грудня педагог-організатор Пастушок В.О. організувала перегляд фільму «Конвенція про права дитини» для учнів 5-7 класів.
Протягом тижня класними керівниками було проведено інформування, класні та виховні години до Міжнародного дня прав людини, що відзначається 10 грудня, а також години спілкування «Як долати конфлікти»; «Протидія булінгу в школі» - 5-6 класи; «Ми – проти насильства»; «Як зупинити булінг» - 7-8 класи; «Чи обмежують мої права та мої обов’язки» , «Кібербулінг як проблема порушення прав людини» - 9 клас.
Тиждень виявився дуже інформаційним, змістовним, динамічним.
Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, розширенню правових знань їх застосуванню в повсякденному житті.
З 14 по 16 грудня відзначено день вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС - Магдалинчук В.Я., вчитель географії.
6 грудня у рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було організовано і проведено конкурс-змагання «Козацькому роду нема переводу» та огляд стройової підготовки роїв «Впоряд». Участь у змаганнях взяли учні 5-9 класів. Перше місце виборов рій «Азовці», друге місце посів рій «Січові стрільці», третє місце - рій «Запорожці».
19 грудня учні 1-4 класів організували майстерню святого Миколая.
27 грудня учні 5-9 класів взяли участ у заході «Різдво у війну».
Гімназія – це передусім простір життя дитини, тут вона не готується до життя, а живе. І тому важливо вибудовувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною.
За підсумками стану виховної роботи за І семестр 2022/2023 навчального року треба зазначити, що в контексті нових викликів, що постали перед країною необхідно якісно підвищити рівень національного і патріотичного виховання та превентивної роботи. Також потребує удосконалення робота щодо сімейного виховання, профілактики та збереження репродуктивного здоров’я підлітків.
УХВАЛИЛИ:
6.1.Сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації.
6.2.Створити умови для розвитку комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетентностей учасників освітнього процесу у позаурочній діяльності.
6.3.Виховувати в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я.
6.4.Формувати культуру спілкування, безпечне толерантне середовище та інформаційну культуру учасників освітнього процесу.
Рішення прийнято одноголосно
7. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про стан відвідування навчальних занять учнями закладу в І семестрі 2022/2023 н.р. Інна Олександрівна повідомила, що відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 04.09.2003 № 595 «Про вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей і підлітків шкільного віку, які проживають на території Тульчинської об’єднаної громади в селах Одаї та Дранка в гімназії постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Класні керівники в класних журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування закладу освіти за кожен семестр. Крім того у гімназії ведеться «Журнал обліку відвідування учнями Одайської гімназії». За ведення журналу відвідування, передачу інформації щодо стану відвідування учнів гімназії відповідає вчитель початкових класів Мельник Л.І. Щодня в журналі відмічаються відсутні, класні керівники обов’язково телефонують батькам та з’ясовують причини відсутності дітей. Учні, які тимчасово не відвідували навчальні заняття, подають медичну довідку або письмове пояснення батьків про причини відсутності.
За підсумками відомостей класних керівників 1-9 класів за І семестр 2022/2023 н.р. учнями гімназії пропущено 436 днів. З них: по хворобі – 132 днів, з поважної причини – 323 дні.
Аналіз стану відвідування учнями навчальних занять в період з 01 вересня 2022 року по 30 грудня 2022 року:
Клас |
Пропущено днів/уроків |
Через хворобу днів/уроків |
З поважної причини |
Прізвище, ім’я дитини, яка пропустила найбільше |
|
28/123 |
14/74 |
11/49 |
Юдін А. |
|
46/220 |
13/62 |
33/158 |
Кабачій Д. |
|
48/240 |
19/95 |
29/145 |
Виваль В. |
|
27/135 |
10/50 |
17/85 |
Овчар Д. |
|
30/174 |
15/88 |
15/86 |
Олійник А. |
|
49/294 |
- |
49/294 |
Квасняк М. |
|
55/347 |
8/50 |
47/297 |
Марієн Д. |
|
82/527 |
34/218 |
48/309 |
Лісаков Б. |
|
71/473 |
19/130 |
52/343 |
Пилипчук Б. |
Найкраще відвідують гімназію учні 4 та 1 класів (класні керівники Подолян В.В., Бойко Г.П.). У цих класах проводиться належна виховна, роз’яснювальна робота серед учнів та їх батьків щодо системності в освітньому процесі та попередження правопорушень.
Класні керівники тримають на постійному контролі стан відвідування учнями навчальних занять.
Довідки з лікарні, заяви батьків та пояснювальні записки класні керівники зберігають в особових справах учнів.
УХВАЛИЛИ:
7.1. Класним керівникам 1-9-х класів, учителям-переметникам:
7.1.1. Забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням навчальних занять.
7.1.2. Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.
7.1.3. Контролювати відвідування учнями навчальних занять на кожному уроці.
7.1.4. У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з'ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.
7.1.5.У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує заклад освіти без поважних причин, посилити профілактичну роботу, а у разі необхідності подавати матеріали до відділу Національної поліції та служби у справах дітей та притягувати до відповідальності батьків.
7.1.6. Активно використовувати педагогічний потенціал батьківських комітетів та громадських організацій для впливу на учнів.
7.2. Заступнику директора гімназії з навчально-виховної роботи Манько І.О.:
7.2.1. Обговорити на класних батьківських зборах питання стану відвідування учнями уроків.
7.3. Відзначити належну роботу з учнями і батьками з даного питання вчителів початкових класів та класних керівників: Подолян В.В., Бойко Г.П.
7.4. Вказати на недостатню роз’яснювальну роботу з батьками та їх дітьми класним керівникам: Піхун Є.П., Татарчук А.П., Ломажук Н.І., учні яких пропустили найбільшу кількість уроків.
Рішення прийнято одноголосно
8. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про дотримання протипожежних норм у гімназії. Любов Іванівна повідомила, що згідно Закону України «Про пожежну безпеку» та дотримання необхідного протипожежного стану під час проведення освітнього процесу у закладі призначена відповідальна особа за пожежну безпеку, відповідальні за пожежну безпеку в навчальних кабінетах, збереження майна, опалювальної системи.
УХВАЛИЛИ:
8. Відповідальному за пожежну безпеку гімназії Якобенчуку О.П.:
8.1.1. Провести інструктаж з пожежної безпеки для педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу щодо проведення новорічних та різдвяних свят.
8.1.2. Забезпечити дієвий контроль за дотримання правил безпеки життєдіяльності, збереження майна, опалювальної системи, системи водопостачання.
З 31.12.2022 по 22.01.2023
8.1.3.Забезпечити неухильне виконання правил дотримання протипожежної безпеки та дотримання температурного режиму в приміщеннях.
З 31.12.2022 по 22.01.2023
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
ПРОТОКОЛ № 6
засідання педагогічної ради
11.01.2023
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про підсумки роботи з обдарованою молоддю (участь в олімпіадах, конкурсах тощо) у І семестрі 2022/2023 н.р. та про створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів у ІІ семестрі 2022/2023 н.р.
- Про схвалення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Одайській гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області у новій редакції.
1. СЛУХАЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, про підсумки роботи з обдарованою молоддю (участь в олімпіадах, конкурсах тощо) у І семестрі 2022/2023 н.р. та про створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів у ІІ семестрі 2022/2023 н.р..
Відповідно до статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням 31 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 26 квітня 2018 року №598, Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року №1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за №1318/20056, Правил проведення І, ІІ,III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, І, II етапів олімпіад зі спеціальних дисциплін та конкурсів фахової майстерності, затверджених наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 05 січня2012 року № 5 (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 03 жовтня 2022 року №883 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році», наказу Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації від 18.10.2022 р. №208-а «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році», враховуючи Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Указ Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та керуючись вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СOV-2», наказу відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради від 21.10.2022 № 110, наказу по гімназії від 03.10.2022 № 118, згідно плану роботи гімназії, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу, створення належних умов для виявлення та підтримки талановитої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань, у гімназії була спланована та проведена значна робота та налагоджена система роботи з обдарованими учнями, що забезпечило участь найбільш обдарованої учнівської молоді у І-ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, у конкурсах різноманітного спрямування на рівні гімназії.
Робота колективу гімназії з обдарованими дітьми була спрямована на реалізацію Програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю Тульчинської міської ради на 2021/2025 роки, затвердженою рішенням сесії Тульчинської міської ради від 17.12.2020 № 63, державних стратегій та основних завдань, викладених у цій програмі, розв’язання проблем, пов’язаних з пошуком, навчанням, вихованням та розвитком обдарованої молоді, забезпечення її соціально-педагогічної підтримки, гарантованою державою.
Місія Нової української школи – це допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини, адже кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами і можливостями. Тому одним з важливих напрямів діяльності педагогічного колективу нашої гімназії має бути впровадження в роботу цікавих форм і методів навчання та виховання талановитих дітей, створення умов для природних здібностей учнів, виховання творчої соціально-активної особистості, бо, як зазначається у Концепції Нової української школи, дитині недостатньо дати знання, а ще необхідно навчитися користуватися ними.
Педагогічний колектив Одайської гімназії упродовж І семестру здійснював належну роботу для забезпечення результативності освітнього процесу, оволодіння учнями базовими, загально-навчальними вміннями і навичками, які були спрямовані на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини та створення умов для самореалізації.
Учні були активними учасниками шкільних, районних акцій, конкурсів та олімпіад.
В період з 03 по 26 жовтня 2022 року в гімназії був проведений І етап Всеукраїнських предметних олімпіад з 11 базових дисциплін: математики, фізики, хімії, англійської мови, історії, географії, основ правознавства, інформаційних технологій, української мови та літератури, трудового навчання та біології. До участі в загальношкільних олімпіадах вчителі-предметники залучили усіх бажаючих учнів гімназії. Завдання І етапу розроблялися вчителями-переметниками і затверджувалися головою журі відповідної олімпіади.
Із загальної кількості учнів 6-9 класів (31 здобувач освіти) в предметних олімпіадах взяли участь 23 учні (74 %).
І місця з базових предметів зайняли 8 учасників (26 %)
ІІ місця вибороли 14 учасників (45 %)
ІІІ місця посіли 14 учасників (45 %)
№ п/п |
Предмет |
Клас |
Прізвище, ім’я учня |
Дата народження |
Зайняте місце |
Вчитель |
Кількість учасників |
1 |
Українська мова та література |
8 |
- |
- |
- |
Піхун Є.П. |
2 |
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
ІІ ІІІ |
Піхун Є.П. |
5 |
||
2 |
Математика |
6 |
Якобенчук Світлана Думцева Іванна |
19.03.2011 26.11.2011 |
ІІІ ІІІ |
Татарчук А.П. |
3 |
7 |
Семанчук Каріна |
12.03.2010 |
ІІ |
Татарчук А.П. |
4 |
||
8 |
- |
- |
- |
Татарчук А.П. |
3 |
||
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
ІІ ІІ |
Татарчук А.П. |
3 |
||
3 |
Географія |
8 |
Якобенчук Марина Труфанова Ніна |
16.06.2009 29.01.2010 |
І ІІ |
Магдалинчук В.Я. |
3 |
9 |
Павлік Юлія |
10.06.2008 |
І |
Магдалинчук В.Я. |
4 |
||
4 |
Хімія |
7 |
- |
- |
- |
Ломажук Н.І. |
3 |
8 |
Якобенчук Марина |
16.06.2009 |
ІІ |
Ломажук Н.І. |
2 |
||
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
ІІ ІІІ |
Ломажук Н.І. |
2 |
||
5 |
Біологія |
8 |
Гавенко Анастасія Якобенчук Марина |
09.11.2009 16.06.2009 |
І ІІ |
Магдалинчук В.Я. |
4 |
9 |
Павлік Юлія |
10.06.2008 |
І |
Магдалинчук В.Я. |
5 |
||
6 |
Фізика |
7 |
Семенюк Костянтин |
25.03.2010 |
ІІ |
Ломажук Н.І. |
3 |
8 |
Якобенчук Марина |
16.06.2009 |
І |
Ломажук Н.І. |
2 |
||
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
І ІІ |
Ломажук Н.І. |
2 |
||
7 |
Історія |
8 |
- |
- |
- |
Романюк О.І. |
3 |
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
ІІ ІІІ |
Романюк О.І. |
3 |
||
8 |
Англійська мова |
8 |
Якобенчук Марина |
16.06.2009 |
ІІІ |
Подолян В.В. |
5 |
9 |
Овчар Анна Магдалинчук Ілля |
31.07.2008 24.02.2008 |
ІІ ІІІ |
Манько І.О. |
7 |
||
9 |
Основи правознавства |
9 |
Павлік Юлія Овчар Анна |
10.06.2008 31.07.2008 |
ІІІ ІІІ |
Романюк О.І. |
4 |
10 |
Трудове навчання |
9 |
Павлік Юлія Конський Максим Пилипчук Богдана Блажко Денис |
10.06.2008 19.05.2008 14.12.2007 16.10.2008 |
І І ІІ ІІІ |
Татарчук О.І. |
6 |
11 |
Інформаційні технології |
8 |
Якобенчук Марина |
16.06.2009 |
ІІІ |
Романюк О.І. |
3 |
9 |
Блажко Денис Магдалинчук Ілля Овчар Анна Павлік Юлія |
16.10.2008 24.02.2008 31.07.2008 10.06.2008 |
ІІ ІІІ ІІІ ІІІ |
Романюк О.І. |
4 |
Спорт – невід’ємна складова життя молоді. На сьогоднішній день популяризація спортивної діяльності серед молоді є невід’ємною частиною освітнього процесу. Учні нашого закладу брали активну участь у різних спортивних змаганнях.
В І семестрі 2022/2023 навчального року в Одайській гімназії створювались умови для реалізації творчих здібностей учнів. Педагогічні працівники та адміністрація закладу проводили моніторингові дослідження у навчальній та виховній роботі. Визначався рейтинг учнів по класах, по гімназії.
Основою роботи з обдарованими дітьми стало реальне знання їхніх потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості, створення чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва, спорту, створено сприятливі умови для реалізації потенціальних можливостей дітей.
Враховуючи усе вище вказане, можна зробити висновок, що у закладі склалась належна система роботи з обдарованими та здібними учнями.
Відстежується позитивна динаміка результативності роботи педагогічного колективу у цьому напрямку.
Враховуючи, що робота з обдарованими учнями є пріоритетним напрямком, слід звернути увагу на проблеми, що потребують вирішення. А саме на:
– необхідність покращення системи роботи з підвищення рівня досягнень обдарованих учнів з інформатики, математики, англійської мови, трудового навчання;
– незначний відсоток учнів, які беруть участь у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді;
– відсутність учасників та переможців олімпіад районного та обласного рівнів.
ВИСТУПИЛИ:
Татарчук А.П., голова професійної спільноти вчителів-предметників та класних керівників, наголосила, що у системі роботи з обдарованими учнями визначені такі важливі моменти:
- створення оптимальних умов для всебічного розвитку здібної та обдарованої дитини;
- оптимальна варіативна частина робочого навчального плану;
- інтенсифікація навчання, запровадження нових педагогічних та інформаційних технологій;
- співпраця з батьками, громадськістю;
- постійний педагогічний супровід розвитку креативності;
- індивідуальна робота з обдарованими та здібними учнями.
УХВАЛИЛИ:
1.Вважати роботу з обдарованими дітьми у І семестрі 2022/2023 навчального року задовільною.
- Вчителям-предметникам:
2.1. Продовжити роботу з метою виявлення та розвитку творчого потенціалу та здібностей обдарованих учнів гімназії.
2.2. Удосконалювати систему роботи з обдарованими і талановитими учнями.
2.3. Залучати учнів до участі в Інтернет – олімпіадах.
2.4. Розробити заходи щодо підготовки учнів до участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах.
2.5. Систематично оновлювати банк даних здібних, обдарованих учнів гімназії.
- Голові професійної спільноти вчителів-предметників та класних керівників:
3.1. Проаналізувати організацію участі учнів у предметних олімпіадах, конкурсах, акціях, змаганнях.
3.2. Розглянути на чергових засіданнях питання щодо вироблення системи роботи з підвищення рівня досягнень обдарованих учнів.
4.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Манько І.О.:
4.1. Постійно підвищувати фаховий рівень педагогів, що працюють з обдарованими учнями, шляхом проведення різноманітних семінарів, тренінгів.
4.2. Для підвищення інтересу до вивчення предметів використовувати можливості позакласної роботи на основі індивідуальної та групової роботи з учнями.
4.3. Питання організації роботи з обдарованими та здібними дітьми, стан та досвід організації позакласної роботи систематично розглядати на засіданнях педагогічної або методичної ради, професійної спільноти вчителів-предметників.
4.4. Продовжити здійснення персонального моніторингу результативності діяльності вчителів гімназії щодо роботи з обдарованими та здібними учнями.
4.5. Підвищити вимоги до підготовки переможців І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад до участі у ІІ етапі.
2. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І,, директора гімназії, про схвалення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Одайській гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області у новій редакції.
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти розроблено відповідно до вимог Закону України «Про освіту» (стаття 41. Система забезпечення якості освіти).
Внутрішня система забезпечення якості включає:
• стратегію та процедури забезпечення якості освіти;
• систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
• критерії, правила і процедури оцінювання учнів;
• критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
• критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівника;
• забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу;
• забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступника директора з навчально-виховної роботи, яка запропонувала схвалити Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Одайській гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області у новій редакції.
УХВАЛИЛИ:
- Схвалити Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Одайській гімназії Тульчинської міської ради Вінницької області.
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ПРОТОКОЛ № 7
засідання педагогічної ради
27.02.2023
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Мельник Л.І.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про стан роботи з охорони праці та виробничої санітарії під час освітнього процесу в Одайській гімназії.
- Про вибір електронних версій оригінал-макетів підручників та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас).
1. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про стан роботи з охорони праці та виробничої санітарії під час освітнього процесу в Одайській гімназії.
ВИСТУПИЛИ:
Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх з особливостями дотримання правил техніки безпеки під час освітнього процесу.
Магдалинчук В.Я., голова профспілкового комітету, який зосередив увагу на дотриманні правил протипожежної безпеки у закладі освіти.
Текст інформації додається до протоколу.
УХВАЛИЛИ:
- Проводити навчання щодо евакуації учасників освітнього процесу
за умов надзвичайних ситуацій.
Відповідальна: Манько І.О., заступник директора з навчально-виховної роботи . Двічі на рік (жовтень, квітень)
- Всім працівникам дотримуватись вимог Посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці, дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території закладу освіти та дотримуватися правил дорожнього руху.
Постійно
- Класним керівникам 1-9 класів:
- Проводити роз’яснювальну роботу з профілактики захворювань та дитячого травматизму з батьками учнів, проводити різні види інструктажів з техніки безпеки з учнями з обов’язковою реєстрацією в журналах.
Протягом навчального року
- На батьківських зборах провести інструктаж кожного з батьків щодо перебування учнів у приміщенні та на території закладу освіти під час освітнього процесу.
Протягом навчального року
- Учителю фізичної культури Татарчуку О.І.:
- Забезпечити проведення уроків фізичної культури, фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, змагань відповідно до методичних вимог, вимог правил техніки безпеки з метою недопущення негативного впливу на стан здоров’я учнів.
- На уроках налагодити чітку роботу з учнями, які за станом здоров’я віднесені до підготовчої та спеціальної медичних груп.
Протягом навчального року
2. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, яка ознайомила присутніх зі змістом Додатку 1
до листа Міністерства освіти і науки України від 27.01.2023 № 1/1299-23 «Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників та посібників з кожної назви підручника/посібника у комплекті з проєктом обкладинки для 1 класу закладів загальної середньої освіти». Конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас) (далі – Конкурс) здійснюються з метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти і педагогічних працівників новим поколінням підручників та посібників для Нової української школи з предметів вивчення та інтегрованих курсів згідно з переліком, який затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2022 року № 869.
Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року № 1001, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 17 травня 2022 року № 449, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 травня 2022 року за № 535/37871, на І етапі до проведення Конкурсу долучаються заклади загальної середньої освіти.
ВИСТУПИЛИ:
Магдалинчук В.Я., бібліотекар гімназії, який повідомив, що вчителі початкових класів були повідомлені про вибір підручників для учнів 1 класу. Віталій Якович зазначив, що вчителі мали можливість ознайомитися на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 1 класу, які відповідають чинним навчальним програмам.
З 10 до 22 лютого 2023 року учасниками Конкурсу було проведено онлайн-презентації авторських концепцій їхніх підручників та посібників на youtube-сторінці ІМЗО (https://www.youtube.com/channel/UCb99utEiwpGkESp19mxAfdg).
Подолян В.В., вчитель початкових класів, класний керівник 4 класу, зазначила, що вчителі початкових класів активно долучилися до перегляду презентацій.
УХВАЛИЛИ:
- Схвалити вибір підручників та посібників для 1 класу педагогами гімназії у такому переліку
Текст замовлення додається до протоколу.
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько