Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
ПРОТОКОЛ № 2
засідання педагогічної ради
23.10.2023
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Козоріз І.А.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Пастушок В.О.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про систему роботи класних керівників з батьками.
- Про моніторинг стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови та літератури.
- Про затвердження перспективного плану проходження курсової перепідготовки педагогів у 2024 році.
- Про формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму.
1. СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про основні форми та види діяльності класного керівника в роботі з батьками по формуванню духовної єдності поколінь.
Батьки віддають дитину до закладу освіти з надією, що вона потрапить до рук розумного, гуманного вчителя, який забезпечить їй належне виховання. Та цього мало. Лише за умов спільної, узгодженої діяльності вчителів і батьків можна домогтися успіхів у виховній роботі.
Оскільки значна кількість батьків не має належної психолого-педагогічної підготовки і почуття громадянської відповідальності за належне виховання своїх дітей, класний керівник має бути, з одного боку, сполучною ланкою між закладом освіти та сім'єю, а з іншого — організатором підвищення педагогічної культури батьків.
У роботі з батьками класний керівник може використовувати різноманітні форми. Це може бути індивідуальна, групова і колективна робота.
Ефективною формою робот з батьками є батьківські збори. Що стосується батьківських зборів, то вони мають відповідати таким педагогічним вимогам:
• сприяти формуванню згуртованого батьківського колективу, наголошувати на соціально-правовій відповідальності батьків за виховання дітей;
• забезпечувати наступність у розв'язанні виховних завдань;
• забезпечувати оптимальні умови для здобуття батьками психолого-педагогічних знань в галузі сімейного виховання;
• сприяти забезпеченню єдності виховних впливів гімназії та сім'ї на вихованців;
• забезпечувати формування узгодженої колективної думки, яка позитивно впливала б на процес виховання;
• сприяти підвищенню авторитету вчителів-вихователів і батьків.
Для формування і функціонування колективу батьків класу, підвищення дієвості батьківських зборів в усіх класах нашої гімназії створені органи самоврядування. Таким органом є батьківський комітет. Він обирається у складі 3—5 осіб на загальних зборах батьків учнів класу.
Члени батьківського комітету обирають голову. Завдання батьківського комітету — сприяти роботі педагогічного колективу гімназії у вихованні та навчанні учнів, допомагати класному керівникові створювати сприятливі економічні умови для проведення освітньої роботи.
Кожний член батьківського комітету повинен користуватися авторитетом у батьків, мати організаторські здібності, бути сумлінним вихователем своїх дітей, добрим сім'янином. Члени батьківського комітету повинні відчувати відповідальність перед громадою за виховання дітей, бути делікатними у питаннях, які стосуються стану справ в окремих сім'ях, не робити їх предметом пересудів.
Забезпечення участі батьків у життєдіяльності класного колективу здійснюється класним керівником за допомогою включення їх у такі види взаємодії, як спільне планування виховної роботи у класі; колективні творчі справи; свята, вечори, концерти, КВК; відвідування театрів, виставок, прогулянки, походи, поїздки та подорожі; виставки творчих робіт, дні здоров'я; допомога в ремонтних роботах й естетичному оформленні класної кімнати; участь в обладнанні кабінету й виготовленні наочного приладдя.
Велике значення під час роботи з батьками учнів мають продуманість і організованість системи співпраці. Спонтанні та погано організовані батьківські збори можуть викликати в батьків хіба що недовіру та тривогу
Від батьків дуже часто можна почути: «У початковій школі вчитель займався нашим класом, а нинішньому класному керівникові до наших дітей немає ніякого діла». Так, у початковій школі класний керівник приділяє учням більше уваги, адже саме він створює як колектив класу, так і колектив батьків, спроможних надалі допомагати новому класному керівникові зберегти та примножити закладені в початковій школі традиції колективу.
Батькам здобувачів освіти будь-якого віку необхідно допомагати ставати гарними батьками. Не можна недооцінювати роль класного керівника в цьому процесі. Таким чином, головним напрямом співпраці класного керівника і батьків стає просвіта батьків з питань психології та педагогіки.
Звичайно, класному керівникові не подужати цієї проблеми самому. До психолого-педагогічної просвіти батьків слід залучати фахівців різних галузей: лікарів, юристів, психологів, представників громадських організацій, соціальних педагогів, учителів-предметників.
Запитання, відповіді на які батьки, класний керівник та фахівці шукатимуть разом
Як навчити дитину навчатися?
Що робити, якщо дитина каже: «Не хочу!»?
Як боротися з лінню?
Книга в житті родини й дитини.
Взаємини дорослих у родині — зразок для наслідування?
Свята вдома: якими їм бути?
Що треба знати про статеве виховання дітей?
Як запобігти проблемам у вихованні власних дітей?
Комп'ютер — друг чи ворог?
Взаємини молодших і старших дітей у родині. Взаємини дітей із друзями та приятелями.
Як виховати в дитині відповідальність за свої слова і вчинки? Права та обов'язки дитини в родині.
Здоров'я дитини — основа успішності в навчанні.
Якщо дитина самотня...
Шкільний підручник. Як з ним працювати вдома?
Як навчити дитину виконувати домашнє завдання самостійно?
Якщо дитина відстає у навчанні...
Конфлікти в родині та мистецтво їх подолання.
Страхи дитини. Що за цим стоїть?
Наступний напрям організації співпраці класного керівника та батьків — формування у батьків культури причетності до освітнього простору гімназії. Іноді батьки досить негативно ставляться до організації освітнього процесу, а в гімназії — до організації шкільного простору. Причина — в існуванні так званих «паралельних світів» школярських родин
і закладу освіти, а як наслідок — обопільна антипатія та конфлікти між цими «світами». Для виключення можливості існування подібної поляризації в кожному закладі освіти має бути розроблена стратегія формування в батьків і учнів культури причетності до освітнього простору навчального закладу.
Що саме слід включати до цієї стратегії відносно роботи з батьками ?
Ще з початкової школи класному керівникові треба знайомити батьків своїх учнів насамперед із шкільними традиціями, історією та досягненнями: обізнаність батьків у тому, чим саме пишається гімназія, дуже важлива.
Із цією метою в системі роботи класного керівника на середньому і старшому етапах навчання та виховання учнів має плануватися більше заходів, що потенційно об'єднують дітей і батьків. Наприклад, неабияке виховне значення можуть мати щорічні круглі столи — зустрічі педагогів і адміністрації з найкращими учнями, звичайно, за обов'язкової участі батьків останніх, навіть дідусів та бабусь: тепла й щира зустріч, подяка учневі в рамці, яка прикрашатиме стіни його кімнати,— це також можливість згуртувати всіх учасників процесу навчання і виховання в єдиному освітньому просторі.
Створити ситуацію ефективної взаємодії гімназії й родини можливо, якщо педагог познайомить батьків із вимогами, які гімназія висуває до учнів з перших днів перебування в ній: перш за все — це знайомство зі Статутом навчального закладу, з правилами поведінки в класі, спортивній залі, бібліотеці, їдальні тощо.
Класному керівникові з перших днів роботи з дитячим колективом треба інформувати батьків про перспективи розвитку класу аби батьки, мали можливість брати активну участь у справах класу. Кожної чверті батьківський колектив необхідно знайомити з планом виховної роботи, ініціювати прийняття спільних рішень з питань організації в класі культурно-масових заходів у канікулярний чи навчальний час, під час планування виховної роботи цьому треба приділити достатньо уваги.
З метою нівелювання тривоги й напруження батьків перед переходом дитини до старших класів педагог уже з середньої школи повинен знайомити батьків учнів з адміністрацією закладу освіти та педагогічним колективом. Не менш важливий цей підхід і в роботі усього педагогічного колективу: бачити батьків майбутніх учнів, знати їхнє ставлення до школи й навчально-виховного процесу — це реальна можливість запобігти проблемам у майбутньому.
ВИСТУПИЛИ:
Ломажук Н.І., вчитель хімії та фізики, класний керівник 7 класу, наголосила, що батькам потрібна підтримка, допомога й добра порада. Не розмовляйте з батьками поспіхом: якщо ви не маєте часу, домовтеся про зустріч іншим разом. Не поспішайте з висновками! Добре обміркуйте почуте від батьків. Отриману від батьків інформацію зберігайте в таємниці.
УХВАЛИЛИ:
- Інформацію заступника директора з навчально-виховної роботи Романюк О.І. взяти до уваги.
- Класним керівникам 1-9 класів:
- Забезпечувати участь батьків у життєдіяльності класних колективів.
Рішення прийнято одноголосно
2.СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про моніторинг стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови та літератури.
На виконання плану роботи гімназії на 2022/2023 н.р., наказу по закладу освіти № 108 від 06.09.2022 року, з метою якісного моніторингу стану викладання української мови та літератури, рівня знань, умінь та навичок учнів, з 03.10.2022 по 26.10.2022 року заступником директора з навчально-виховної роботи Манько І.О. вивчався стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з української мови та літератури у 6-9 класах.
Вивчення стану викладання української мови здійснювалося за такими напрямами:
виконання навчальних планів і програм, реалізація рекомендацій із викладання української мов та літератури;
формування в учнів умінь і навичок зв’язного мовлення, зв’язок з іншими напрямами роботи з розвитку мовлення;
збагачення словникового запасу учнів із погляду лексичної та граматичної будови;
засвоєння норм української літературної мови;
науково-теоретичний рівень викладання;
планування навчального матеріалу, підбір тестових, індивідуальних диференційованих завдань, наочності тощо;
дотримання вимог єдиного орфографічного режиму;
ефективність використання міжпредметних зв’язків;
методика перевірки рівня знань учнів;
упровадження активних форм і методів навчання;
методика повторення пройденого матеріалу;
раціональне використання робочого часу;
результати навчання, якість знань, умінь і навичок учнів;
виконання вимог щодо ведення шкільної документації;
форми позакласної роботи;
виховання національної самосвідомості громадянина України.
У 2022/2023 навчальному році викладання української мови у 6-9 класах гімназії здійснює Піхун Євдокія Пилипівна, І кваліфікаційна категорія, педстаж 43 роки.
Перевіркою встановлено, що вчитель має достатню професійну підготовку і відповідає присвоєній кваліфікаційній категорії, здійснює творчий підхід до викладання предмета, добре володіє методами, прийомами і технологіями, які необхідні для використання в процесі викладання української мови на сучасному етапі. Типи уроків різноманітні, доцільно обрані: від вивчення нового матеріалу до уроків контролю. Структура уроків продумана. Вивчення нового матеріалу тісно пов’язане із повторенням раніше вивчених тем, перевіркою домашніх завдань.
Свою роботу Піхун Є.П. спрямовує на виконання основної мети вивчення української мови: формування національно свідомої, духовно багатої особистості, яка володіє уміннями й навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами української мови – її стилями, формами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо).
Відвідані уроки засвідчили, що учитель української мови добре розуміє зміни у стратегії і тактиці навчання української мови на сучасному перехідному етапі реформування її вивчення: завдання системного вивчення мови підпорядковується різнобічному особистісному і мовленнєвому розвитку учнів.
Календарно-тематичне планування з української мови і літератури складене з урахуванням 4 взаємопов’язаних наскрізних та змістових ліній: Вчитель працює за Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів. Українська мова: 5–9 класи / Г.Т.Шелехова, М.І.Пентилюк, В.І.Новосьолова, Т.Д.Гнаткович, Н.Б.Коржова, А.С.Пономаренко, К.В.Таранік-Ткачук. – К., 2013 (зі змінами, затвердженими наказом МОН 03.08.2022 р. № 698), за Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Українська література: 5–9 класи. К.В.Таранік-Ткачук, М.П.Бондар, О.М.Івасюк, С.А.Кочерга, Л.І.Кавун, О.І.Неживий, Н.В.Михайлова, Р.В.Мовчан (керівник групи). – К., 2013 (зі змінами, затвердженими наказом МОН 03.08.2022 р. № 698).
Враховуючи вимоги чинних програм, вчитель української мови та літератури ознайомлює учнів з мовною системою як основою для формування мовних, мовленнєвих умінь і навичок.
Оцінювання ґрунтується на позитивному принципі, враховуючи рівень досягнень учнів. Поточне оцінювання здійснюється вчителем у процесі поурочного вивчення теми.
Важливим елементом навчання української мови та літератури є ведення учнями зошитів. Перевіркою встановлено, що в більшості зошити з української мови та літератури мають належний вигляд в учнів усіх класів. Перевіряються згідно з вимогами наказу Міністерства освіти і науки України. Ведення зошитів оцінюється від 1 до 12 балів, виставляється у класному журналі щомісяця протягом семестру. Вчитель належну увагу приділяє роботі в зошитах. Обсяг і характер завдань, які виконують учні в зошитах, відповідають віковим особливостям здобувачів освіти та вимогам навчальних програм. Учні в основному дотримуються вимог Єдиного мовного режиму, виконують усі завдання в робочих і контрольних зошитах, зокрема.
Євдокія Пилипівна на своїх заняттях використовує інтерактивні технології, такі як «Мікрофон», «Мозковий штурм», «Навчаючи – вчусь», «Метод Прес», «Займи позицію», «Незакінчене речення». Реалізовуючи функціонально-комунікативний, лінгводидактичний принципи у навчанні української мови та літератури, вчитель-словесник систематично на кожному уроці проводить роботу зі збагачення словникового запасу і граматичної будови усного і писемного мовлення.
Для кращого запам’ятовування нового матеріалу вчитель застосовує творче конструювання, на якому із поданих речень діти утворюють складнопідрядне або складносурядне, визначають їхній вид, складають схеми. У навчальній роботі з учнями зосереджує увагу на формуванні у здобувачів освіти національної свідомості, поваги до рідної мови, духовних цінностей українського народу, формує мовну культуру. Так, наприклад, під час вивчення теми «Складносурядне речення, його будова і засоби звязку в ньому» учні 9 класу працювали з картками біля дошки, працювали в парах, застосовували різноманітні інтерактивні методи та форми, такі як «Мозковий штурм», «Мікрофон», «Калейдоскоп думок» тощо.
Контрольними замірами знань з української мови та літератури було охоплено учнів 6-9 класів. Учні писали диктант, контрольний письмовий переказ, виконували тестові завдання закритого та відкритого типу.
Аналіз контрольних робіт подано в таблиці:
УКРАЇНСЬКА МОВА (ДИКТАНТ, ПЕРЕКАЗ)
№ |
Клас |
Учитель |
К-сть учнів |
Рівень навчальних досягнень |
Якісн. пок. |
||||||||
високий |
достатній |
середній |
початковий |
||||||||||
1 |
6 |
Піхун Є.П. |
9/9 |
- |
- |
2 |
22% |
4 |
45% |
3 |
33% |
22% |
|
2 |
7 |
Піхун Є.П. |
8/8 |
- |
- |
1 |
13% |
6 |
74% |
1 |
13% |
13% |
|
3 |
8 |
Піхун Є.П. |
7/7 |
- |
- |
4 |
57% |
2 |
29% |
1 |
14% |
57% |
|
4 |
9 |
Піхун Є.П. |
7/7 |
- |
- |
2 |
28% |
5 |
72% |
- |
- |
29% |
|
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА (ТЕСТИ)
№ |
Клас |
Учитель |
К-сть учнів |
Рівень навчальних досягнень |
Якісн. пок. |
||||||||
високий |
достатній |
середній |
початковий |
||||||||||
1 |
6 |
Піхун Є.П. |
9/9 |
- |
- |
4 |
45% |
3 |
33% |
2 |
22% |
44% |
|
2 |
7 |
Піхун Є.П. |
8/8 |
- |
- |
- |
- |
7 |
87% |
1 |
13% |
0% |
|
3 |
8 |
Піхун Є.П. |
7/7 |
- |
- |
3 |
43% |
3 |
43% |
1 |
14% |
43% |
|
4 |
9 |
Піхун Є.П. |
7/7 |
1 |
14% |
1 |
14% |
5 |
72% |
- |
- |
29% |
|
Аналіз проведених контрольних робіт показав, що вчитель об’єктивно ставиться до оцінювання навчальних досягнень учнів.
Піхун Є.П. належну увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми, про що свідчать результати конкурсів, учнівських олімпіад. Учні гімназії постійно беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах з української мови і літератури, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Т. Г.Шевченка та інших творчих змаганнях.
Учитель української мови та літератури проводить активну позакласну роботу, яка сприяє формуванню національно свідомого громадянина, духовно багатої особистості, дає можливість здобувачам освіти самореалізуватися. Щороку під час проведення Тижня української мови та літератури відбуваються цікаві заходи, які сприють розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції учнів.
У роботі вчителя української мови та літератури є і ряд недоліків. Не завжди вчитель звертає увагу на розвиток зв’язного мовлення: створення діалогів, вивчення нової лексики, побудову висловлювань на задану тему. Недостатньо ведеться позакласна робота з предметів. Учителю слід більше працювати над створенням дидактичного матеріалу, тестів для контролю навчальних досягнень учнів, активніше впроваджувати інтерактивні технології. Також найбільшу увагу потрібно звернути на активізацію індивідуальної роботи з обдарованими дітьми, на їх підготовку до участі в мовних конкурсах, олімпіадах.
УХВАЛИЛИ:
1. Учителю української мови та літератури Піхун Є.П.:
1.1. При плануванні роботи неухильно дотримуватись вимог Міністерства освіти і науки України, методичних рекомендацій, критеріїв оцінювання.
1.2. Збагачувати духовний світ здобувачів освіти, цілісні світоглядні уявлення, загальнолюдські моральні орієнтири шляхом залучення через мову та літературу до культурних надбань українського народу.
1.3. Урізноманітнювати форми роботи на уроках у 6-9 класах з метою зняття напруження, одноманітності, розподілу уваги.
1.4. Використовувати в процесі вивчення української мови та літератури більше ілюстративного матеріалу, дидактичного матеріалу, наочності, мультимедійних технологій.
1.5. Під час виставлення оцінок озвучувати критерії оцінювання, аналізувати відповіді учнів, мотивувати оцінки.
2. Заступнику директора гімназії з навчально-виховної роботи Романюк О.І.:
2.1. Забезпечити належні умови для ефективної роботи та удосконалення рівня викладання предмету.
Рішення прийнято одноголосно
- СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про затвердження перспективного плану проходження курсової перепідготовки педагогів у 2024 році.
Олена Ігорівна повідомила, що кожен педагогічний працівник подав їй, як відповідальній особі за підвищення кваліфікації, пропозиції щодо підвищення кваліфікації у 2024 році. В цих пропозиціях була надана інформація про основні напрямки, суб’єкт підвищення кваліфікації та джерела фінансування.
З урахуванням пропозицій педпрацівників адміністрацією гімназії сформовано перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти на 2024 рік (план додається).
УХВАЛИЛИ:
1.Схвалити перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії Тульчинської міської ради на 2024 рік.
Рішення прийнято одноголосно
- СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму.
Нові реалії життя в Україні, її поступове перетворення на демократичну, соціально орієнтовану країну обумовили глобальні зміни у філософії освіти, визначенні її мети, завдань, методів діяльності. Сьогодні створюється нова школа, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення, самовиховання, самоосвіти. При цьому особливого значення набуває креативність особистості, її здатність до творчого нестандартного мислення, вміння ефективно вирішувати складні проблеми власної життєдіяльності. Такі якості можуть бути сформовані у процесі спеціально організованих педагогічних впливів в системі освіти, яка сама прагне до творчого вирішення проблем через використання сучасних інноваційних технологій для досягнення визначеної мети. Тому завдання закладу освіти - створити такий освітній простір, у якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень та формування компетенцій набувала досвіду взаємодії з соціумом. Це, у свою чергу, потребує від педагогів переглянути традиційні підходи до процесу індивідуалізації та соціалізації дитини в інноваційному освітньому просторі.
Саме на пошук більш ефективних шляхів, форм і методів соціалізації та індивідуалізації особистості має бути направлена методична робота – один з важелів управління освітнім процесом, спрямована на виховання в учителів вимогливості до своєї праці, бажання знаходити раціональні методи навчання й виховання. Внутрішньошкільна методична робота спрямована на розвиток професійної компетентності, виявлення творчого потенціалу всього колективу, вироблення інноваційного стилю діяльності, роботу в нових умовах.
Методична робота становить цілісну систему взаємопов’язаних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення професійного рівня всього педагогічного колективу. На розвиток ініціативи і творчості кожного учителя зокрема і загалом – на підвищення результативності освітнього процесу, досягнення оптимальних результатів у навчанні та вихованні.
ВИСТУПИЛИ:
Подолян В.В., вчитель початкових класів, звернула увагу присутніх на те, що сучасний випускник навчального закладу має бути конкурентноспроможним на ринку праці, усебічно освіченим, здатним знайти вихід з будь-якої ситуації та зважитися на відповідне рішення. Тому в умовах реформування середньої освіти особливого значення набуває проблема вдосконалення технології навчання. Зміни, що відбуваються в суспільстві, зумовили пошук нових освітніх концепцій. Нині випускники потребують не тільки ґрунтовних знань із предметів, а й високого рівня розвитку різних типів компетентностей.
УХВАЛИЛИ:
1. Вивчити й узагальнити питання реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму в освітньому середовищі.
2. Забезпечити умови для розвитку творчої особистості дитини, вміло реалізувавши принцип дитиноцентризму.
3. Сприяти позитивній мотивації учнів до пізнавальної діяльності як основи формування життєвих компетентностей.
4. Розробити і впровадити нові форми і методи взаємодії у системі батьки – заклад освіти, заклад освіти – громадськість для збільшення ефективності педагогічного впливу.
5. Проаналізувати ефективність проведеної роботи з точки зору реалізації отриманих знань у практику діяльності вчителів гімназії і педагогічного колективу в цілому.
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
Одайська гімназія
Тульчинської міської ради Вінницької області
ПРОТОКОЛ № 3
засідання педагогічної ради
22.12.2023
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Козоріз І.А.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про вибір електронних версій оригінал-макетів підручників та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках (1 клас).
1. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, яка ознайомила присутніх зі змістом Додатку 1
до листа Міністерства освіти і науки України від 27 листопада 2023 року № 1/18769-23 щодо забезпечення виконання наказу МОН від 02 жовтня 2023 року № 1183.23 «Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників та посібників з кожної назви підручника/посібника у комплекті з проєктом обкладинки для 1 класу закладів загальної середньої освіти». Конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках (1 клас) (далі – Конкурс) здійснюються з метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти і педагогічних працівників новим поколінням підручників та посібників для Нової української школи з предметів вивчення та інтегрованих курсів.
Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року № 1001, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 17 травня 2022 року № 449, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 травня 2022 року за № 535/37871, на І етапі до проведення Конкурсу долучаються заклади загальної середньої освіти.
ВИСТУПИЛИ:
Магдалинчук В.Я., бібліотекар гімназії, який повідомив, що вчителі початкових класів були повідомлені про вибір підручників для учнів 1 класу. Віталій Якович зазначив, що вчителі мали можливість ознайомитися на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 1 класу, які відповідають чинним навчальним програмам.
З 18 до 25 грудня 2023 року учасниками Конкурсу було проведено онлайн-презентації авторських концепцій їхніх підручників та посібників на youtube-сторінці ІМЗО
Манько І.О., вчитель початкових класів, класний керівник 4 класу, зазначила, що вчителі початкових класів активно долучилися до перегляду презентацій.
УХВАЛИЛИ:
- Схвалити вибір підручників та посібників для 1 класу педагогами гімназії у такому переліку
Текст замовлення додається до протоколу.
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ПРОТОКОЛ
засідання педагогічної ради
Одайської гімназії
Тульчинської міської ради Вінницької області
Від 28.12.2023 № 4
Голова педагогічної ради: Кузь Л.І.
Секретар: Манько І.О.
Присутні:
- Бойко Г.П.
- Козоріз І.А.
- Кузь Л.І.
- Ломажук Н.І.
- Магдалинчук В.Я.
- Манько І.О.
- Піхун Є.П.
- Подолян В.В.
- Романюк О.І.
- Татарчук А.П.
- Татарчук О.І.
Порядок денний:
- Про виконання рішень попередньої педради.
- Про схвалення Орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу у 2024 році.
- Про виконання Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2023 рік.
- Про стан виконання плану виховної роботи закладу в І семестрі 2023/2024 н.р.
- Про стан відвідування навчальних занять учнями закладу в І семестрі 2022/2023 н.р.
- Про дотримання протипожежних норм у гімназії.
- СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про виконання рішень попередньої педради.
УХВАЛИЛИ:
1.Інформацію директора гімназії Кузь Л.І. взяти до відома.
Рішення прийнято одноголосно
2. СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про проєкт Орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії Тульчинської міської ради на 2024 рік.
Олена Ігорівна повідомила, що кожен педагогічний працівник подав їй, як відповідальній особі за підвищення кваліфікації, пропозиції щодо підвищення кваліфікації на 2024 рік. В цих пропозиціях була надана інформація про основні напрямки, суб’єкт підвищення кваліфікації та джерела фінансування.
З урахуванням пропозицій педпрацівників адміністрацією гімназії сформовано орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти на 2024 рік (план додається).
УХВАЛИЛИ:
2.Схвалити Орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників Одайської гімназії Тульчинської міської ради на 2024 рік.
Рішення прийнято одноголосно
3. СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про виконання Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2023 рік, яка проінформувала про результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників та якість виконання програми підвищення кваліфікації за 2023 рік.
УХВАЛИЛИ:
3.Визнати виконаним План підвищення кваліфікації педагогічних працівників за 2023 н.р.
Рішення прийнято одноголосно
4. СЛУХАЛИ:
Пастушок В.О., педагога-організатора, про стан виконання плану виховної роботи закладу в І семестрі 2023/2024 н.р. Валентина Олександрівна повідомила присутніх про те, що виховна робота у І семестрі здійснювалася відповідно до програми виховної роботи Одайської гімназії «Створення виховного середовища, що сприяє формуванню життєвих компетентностей особистості та її успішної соціалізації».
Виховна проблема реалізовується через виконання наступних цілей:
- Створення умов для реалізації інтересів дитини, формування розумових здібностей та високої пізнавальної культури, організації змістовного дозвілля школярів.
- Формування духовної культури учнів, прищеплення національних традицій українського народу, громадянського патріотизму.
- Посилення відповідальності учнів за дотримання навчальної та трудової дисципліни, підвищення їх громадянської активності на основі розвитку самоврядування в учнівському колективі.
- Формування потреби у здоровому способі життя, збереженні і зміцненні фізичного та психологічного здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності.
- Тісно співпрацювати з громадськістю над проблемами розвитку особистості, взаємодіяти у справі превентивного виховання, у допомозі деструктивним сім’ям.
- Формування громадської думки з важливих проблем життя, суспільства, людських стосунків.
- Розвиток самосвідомості, самовизначення, самовиховання та культури самопізнання.
- Розвиток єдності індивідуальної та колективної діяльності.
- Сприяння згуртованості класного колективу, духовному збагаченню особистості, виявленню кращих людських рис.
Основними завданнями виховної роботи на 2023-2024 навчальний рік є:
- Виховання в учнів любові до свого народу, патріотичного ставлення до своєї держави, його мови, традицій, народних ремесел; виховання любові до праці, почуття дбайливого, бережливого ставлення до шкільного майна; виховання почуття відповідальності за доручену справу та бережливого ставлення до природи.
- Здійснення правового виховання дітей, ознайомлення їх з правовою відповідальністю, окремими статтями Кримінального Кодексу України, зацікавлення дітей читанням періодичної преси, переглядом телепередач з наступним обговоренням цих матеріалів на інформаційно-пізнавальних годинах.
- Зміцнення здоров’я дітей, сприяння їх сумлінному ставленню до уроків фізичної культури, спортивних секцій, ранкової зарядки; організація екскурсій та походів.
- Виховання поваги до вчителів, батьків та старших людей.
Виховна робота у І семестрі 2023-2024 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
Виховна робота в гімназії спрямована на виконання Закону України «Про освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.
У закладі проведено роботу з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.
Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час.
Протягом І семестру 2023-2024 н.р. класними керівниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних та міських заочних заходах, що сприяло розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.
Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.
На виконання плану заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в закладах освіти області до 2025 року, було проведено:
- тематичні виховні години, години спілкування: до Дня партизанської слави «Ваш подвиг-наш оберіг»; до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр-трагедія, про яку не мовчать»; до 80-й річниці створення УПА «Ми сміливі нащадки незламних дідів»; до Дня визволення України від нацистських загарбників «Історії трагічні сторінки нам не забути навіки»;
- тематичні виховні години, години спілкування до Дня Гідності і Свободи України «Любов до країни навіки у їхніх серцях», «Найкращих вибрали і забрали небеса»;
- до Дня пам’яті жертв Голодомору: участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку», тематична виставка у шкільній бібліотеці, інформаційна хвилинка «Мерехтить свічка на вікні – пам'ять про померлих у ті дні…», участь у майстер-класі «Створення квітки Незабудки»;
- до Дня Збройних сил України: онлайн-конкурс малюнків «Зі святом, захисники!», вітальна естафета;
- до Міжнародного дня захисту прав людини: правовий ринг «Кращий правознавець гімназії»;
- до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: виховні години «Чорнобиль не має минулого часу»;
- до Дня Святого Миколая: вітальна програма «Миколай, Миколай, ти до нас завітай!», участь в урочистому відкритті новорічної ялинки у с. Михайлівка та конкурсі на кращу новорічну іграшку.
- заклад освіти взяв участь у Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття»;
- з нагоди Дня захисників і захисниць України учні закладу освіти взяли участь у благочинній акції «Подякуй військовим»;
- до Дня української писемності та мови здобувачі освіти 7-9 класів залучалися до активної участі в написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Учні 5-8 класів були залучені до онлайн-вікторини «Українська мова: світ загадок і таємниць».
- 8 вересня у гімназії відзначили Міжнародний день грамотності. Його започатковано ЮНЕСКО у вересні 1965 року.
- Учні Одайської гімназії, наші спортсмени з 8 класу: Пархоменко Владислав, Семенюк Костянтин та Єлфімов Владислав, разом з вчителем фізичної культури Татарчуком О. І. та вчителем основ здоров'я Магдалинчуком В. Я. стали учасниками легкоатлетичного забігу до Дня фізичної культури та спорту України.
- 11-15 вересня відбувся фотомарафон "Спортивні та незламні".
- з 11 до 17 вересня 2023 року проходив Тиждень громадянського суспільства.
- 21 вересня відзначили Міжнародний день миру.
- 29 вересня День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
- 04 жовтня Флешмоб "Я знаю, ти мене почуєш".
- 6 жовтня у Одайській гімназії був проведений телевізійний урок "Всеукраїнський урок єдності".
- В Одайській гімназії відбулась Посвята першокласників в читачі. Посвята стала для дітей незабутнім першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками. Віталій Якович побажав дітям бути активними читачами бібліотеки, берегти книги і підручники, охайно з ними поводитися і все життя не розлучатися з дорогим другом – книгою.
- З 1 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».
- 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбувся Радіодиктант національної єдності 2023. Флешмоб тривав з 11:00 до 12:00.
- 16 листопада відзначили Міжнародний день толерантності.
- Традиційно, в нашій гімназії проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожнього та транспортного травматизму за участю дітей, та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
Протягом тижня були проведені тематичні уроки та бесіди на теми: "Мій друг - дорожній рух", "Правила для пішоходів", "Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів", "Безпека дорожнього руху – це життя!" і т.д. з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
17 листопада був проведений Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому".
- 25 листопада в закладі вшанували 90-ті роковини наймасштабнішого Голодомору 1932-1933 р., організованого радянською владою.
- У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу, в Одайській гімназії відбулась Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Класними керівниками було проведено ряд бесід. Тепер учні розуміють, що таке «булінг»;
наводять приклади позитивного і негативного впливу однолітків; розповідають, як можна відстояти власну думку; називають способи протистояння насиллю у своєму середовищі.
Гімназія підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди з учнями. В закладі відбулась зустріч з представниками різних державних установ, які покликані захищати дітей:
з поліцейським офіцером Тульчинської громади Д.П. Цюпком;
з інспекторами ювенальної превенції Тульчинського РВП О.В. Москалюк та
Н. Безбах;
з головним спеціалістом служби у справах дітей Тульчинської районної військової адміністрації К. Матвієвою;
з фахівцем соціальної роботи мобільної бригади соціально-психологічної підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства О.О. Кривов'яз;
з психологом мобільної бригади
Ю.В. Чорним.
з провідним інспектором ВОППР та ЗЦЗ Тульчинського РУ Анін Інною Миколаївною
Діти прослухали професійні лекції на теми:
- "Правила поведінки у школі та побуті";
- "Відповідальність неповнолітніх";
- "Види насильств";
- "Як боротися з булінгом?"
Проведені заходи щодо профілактики булінгу та насильства, а саме:
• перегляд відео-презентацій «Булінг в школі. Як його розпізнати?»;
• складання та розповсюдження серед учнів 1-9 кл. листівок на тему: «Не стань жертвою булінгу»;
• відео-лекторій для учнів 8-9 класів «Про кібербулінг для підлітків»;
• заняття для учнів 5-7 класів «Протидія булінгу в учнівському середовищі» та інтерактивне заняття для учнів 3-4 класів «Стоп булінг»;
• розповсюджено пам’ятки «Що таке булінгу та відповідальність за його вчинення»;
• заняття для учнів 2-4 класів «Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки»;
• заняття для учнів 5-6 класів «Запобігання та протидія домашньому насильству» та заняття для учнів 7-9 класів «Види домашнього насильства. Як його уникнути».
За допомогою інтерактивних вправ учні змогли закріпити свої знання з питання профілактики насильства.
- в нашій гімназії була проведена акція до Дня Захисника України - "Ангел ЗСУ". Було зібрано: печиво, чай, кава, мед, згущене молоко, цукерки, суха випічка, сухофрукти, горіхи, фрукти і ще багато чого, що не швидко псується. Усе передано на схід та південь до військових!
- 1 грудня - день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Медична сестра Хоміч Н.І. разом з класним керівником 7 класу Ломажук Н.І. провели з учнями 7-9 класів виховну годину на тему: "СНІД - проблема XXI століття".
- 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини. Вчителька правознавства О.І.Романюк провела для учнів 6-9 класів виховну годину "Права і обов'язки громадянина вільної країни". Діти ознайомились з правами та свободами громадянина. Завдяки цим знанням в учнів формується почуття власної гідності та активна позиція в реалізації своїх прав.
- З нагоди дня Збройних сил України та в рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") був проведений конкурс "Поряд". Учні 5-9 класів разом з класними керівниками та педагогом - організатором підготували свої пісні, речівки та стройовим кроком дали зрозуміти всім, що "козацькому роду нема переводу!"
- В рамках ініціативи Президента України "Пліч-о-пліч зі спортом" в Одайській гімназії проведено змагання з футзалу та волейболу.
Педагогічний колектив гімназії проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.
Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів.
З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями гімназії.
Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом І семестру 2023-2024 н р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти: святкова програма-привітання учнів початкових класів до Дня Святого Миколая, новорічний святковий квест для учнів 1-4 класів «Сім чудес Різдва або Книга бажань»; 5-6 класи: «Новорічне ТікТок шоу»; 7-8 класи : інсценізація «Кайдашева сім’я»; 9 клас: «Вечори на хуторі біля Диканьки по новому»
В гімназії створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи.
УХВАЛИЛИ:
4.1.Сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації.
4.2.Створити умови для розвитку комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетентностей учасників освітнього процесу у позаурочній діяльності.
4.3.Виховувати в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я.
4.4.Формувати культуру спілкування, безпечне толерантне середовище та інформаційну культуру учасників освітнього процесу.
Рішення прийнято одноголосно
5. СЛУХАЛИ:
Романюк О.І., заступника директора з навчально-виховної роботи, про стан відвідування навчальних занять учнями закладу в І семестрі 2023/2024 н.р. Олена Ігорівна повідомила, що відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 04.09.2003 № 595 «Про вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей і підлітків шкільного віку, які проживають на території Тульчинської об’єднаної громади в селах Одаї та Дранка в гімназії постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Класні керівники в класних журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування закладу освіти за кожен семестр. Крім того у гімназії ведеться «Журнал обліку відвідування учнями Одайської гімназії». За ведення журналу відвідування, передачу інформації щодо стану відвідування учнів гімназії відповідає вчитель початкових класів Козоріз І.А. Щодня в журналі відмічаються відсутні, класні керівники обов’язково телефонують батькам та з’ясовують причини відсутності дітей. Учні, які тимчасово не відвідували навчальні заняття, подають медичну довідку або письмове пояснення батьків про причини відсутності.
За підсумками відомостей класних керівників 1-9 класів за І семестр 2023/2024 н.р. учнями гімназії пропущено днів. З них: по хворобі – днів, з поважної причини – дні.
Аналіз стану відвідування учнями навчальних занять в період з 01 вересня 2023 року по 22 грудня 2023 року:
Клас |
Пропущено днів/уроків |
Через хворобу днів/уроків |
З поважної причини |
Прізвище, ім’я дитини, яка пропустила найбільше |
|
83/364 |
53/228 |
30/136 |
Лісаков Ю. |
|
20/96 |
5/24 |
15/72 |
Юдін А. |
|
52/260 |
30/150 |
22/110 |
Єлфімов А. |
|
102/510 |
47/235 |
55/275 |
Виваль В. |
|
61/296 |
26/151 |
35/145 |
Дмитрик А. |
|
82/526 |
59/377 |
23/149 |
Король І. |
|
119/732 |
9/55 |
110/677 |
Квасняк М. |
|
76/484 |
24/154 |
52/330 |
Марієн Д. |
|
73/495 |
23/156 |
50/339 |
Лісаков Б. |
Найкраще відвідують гімназію учні 2 та 3 класів (класні керівники Бойко Г.П., Козоріз І.А. ). У цих класах проводиться належна виховна, роз’яснювальна робота серед учнів та їх батьків щодо системності в освітньому процесі та попередження правопорушень.
Класні керівники тримають на постійному контролі стан відвідування учнями навчальних занять.
Довідки з лікарні, заяви батьків та пояснювальні записки класні керівники зберігають в особових справах учнів.
УХВАЛИЛИ:
5.1. Класним керівникам 1-9-х класів, учителям-переметникам:
5.1.1. Забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням навчальних занять.
5.1.2. Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.
5.1.3. Контролювати відвідування учнями навчальних занять на кожному уроці.
5.1.4. У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з'ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.
5.1.5.У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує заклад освіти без поважних причин, посилити профілактичну роботу, а у разі необхідності подавати матеріали до відділу Національної поліції та служби у справах дітей та притягувати до відповідальності батьків.
5.1.6. Активно використовувати педагогічний потенціал батьківських комітетів та громадських організацій для впливу на учнів.
5.2. Заступнику директора гімназії з навчально-виховної роботи Романюк О.І.:
5.2.1. Обговорити на класних батьківських зборах питання стану відвідування учнями уроків.
5.3. Відзначити належну роботу з учнями і батьками з даного питання вчителів початкових класів та класних керівників: Бойко Г.П., Козоріз І.А.
5.4. Вказати на недостатню роз’яснювальну роботу з батьками та їх дітьми класним керівникам: Подолян В.В., Манько І.О., Ломажук Н.І., учні яких пропустили найбільшу кількість уроків.
Рішення прийнято одноголосно
6. СЛУХАЛИ:
Кузь Л.І., директора гімназії, про дотримання протипожежних норм у гімназії. Любов Іванівна повідомила, що згідно Закону України «Про пожежну безпеку» та дотримання необхідного протипожежного стану під час проведення освітнього процесу у закладі призначена відповідальна особа за пожежну безпеку, відповідальні за пожежну безпеку в навчальних кабінетах, збереження майна, опалювальної системи.
УХВАЛИЛИ:
6. Відповідальному за пожежну безпеку гімназії Якобенчуку О.П.:
6.1.1. Провести інструктаж з пожежної безпеки для педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу щодо проведення новорічних та різдвяних свят.
6.1.2. Забезпечити дієвий контроль за дотримання правил безпеки життєдіяльності, збереження майна, опалювальної системи, системи водопостачання.
З 22.12.2023 по 08.01.2024
6.1.3.Забезпечити неухильне виконання правил дотримання протипожежної безпеки та дотримання температурного режиму в приміщеннях.
З 22.12.2023 по 08.01.2024
Рішення прийнято одноголосно
Голова педради Л.І. Кузь
Секретар І.О.Манько
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення педагогічної ради
від 28 грудня 2023 року
(протокол № 4)
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2024 рік
Одайської гімназії Тульчинської міської ради
Загальна кількість педагогічних працівників, які підвищуватимуть кваліфікацію – 12 осіб.
№ з/п |
Прізвище слухача |
№ додатку |
№ з/п в додатку |
Тема курсу |
Відповідальні |
Очна форма навчання |
|
На базі ВАБО |
У синхронному режимі |
||||||
к-ть осіб |
к-ть осіб |
||||||
1. |
Кузь Л.І. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
15. |
Формування цінностей та компетентностей учнів засобами словесності в контексті Концепції «Нова українська школа» |
Нежданова Л.І., викладач кафедри філології та гуманітарних наук |
1 |
|
2. |
Романюк О.І. |
Додаток 1 Фахові курси |
9. |
Заступники директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО (які вперше призначені на посаду) |
1 |
||
3. |
Манько І.О. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
46. |
Психолого-педагогічний супровід і підтримка учасників освітнього процесу |
Браніцька Т.Р., д.пед.н., професор; завідувач кафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти |
1 |
|
4. |
Подолян В.В. |
Додаток 1 Фахові курси |
30. |
Учителі англійської мови - які викладають предмет у 1-2 класах |
1 |
||
5. |
Бойко Г.П. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
46. |
Психолого-педагогічний супровід і підтримка учасників освітнього процесу |
Браніцька Т.Р., д.пед.н., професор; завідувач кафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти |
1 |
|
6. |
Козоріз І.А. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
46. |
Психолого-педагогічний супровід і підтримка учасників освітнього процесу |
Браніцька Т.Р., д.пед.н., професор; завідувач кафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти |
1 |
|
7. |
Волошинська Г.В. |
Додаток 1 Фахові курси |
30. |
Учителі англійської мови - які викладають предмет у 1-2 класах |
1 |
||
8. |
Ломажук Н.І. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
25. |
Екологічні аспекти формування здоров’язберігаючих компетентностей учнів в контексті НУШ |
Хаєцький Г.С., к.геогр.н., доцент; доцент кафедри екології, природничих та математичних наук; Мудрак О.В., д.с-г.н, професор; завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук |
1 |
|
9. |
Магдалинчук В.Я. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
26. |
Науково-методична та інноваційна складова вивчення економічної і соціальної географії |
Поліщук В.М., к.геогр.н., доцент; доцент кафедри екології, природничих та математичних наук |
1 |
|
10. |
Татарчук А.П. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
55. |
Психологічна допомога дитині у психотравмуючій ситуації |
Кузьменко Ю.В., к.психол.н., доцент; доцент кафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти; |
1 |
|
11. |
Піхун Є.П. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
15. |
Формування цінностей та компетентностей учнів засобами словесності в контексті Концепції «Нова українська школа» |
Нежданова Л.І., викладач кафедри філології та гуманітарних наук |
1 |
|
12. |
Татарчук О.І. |
Додаток 2 Тематичні курси 30 годин |
20. |
Фізична реабілітація та здоров’язбережувальні технології: проблеми, реалії та перспективи |
Качан О.М., викладач кафедри філології та гуманітарних наук |
1 |
Голова педагогічної ради _________________________ /Л.КУЗЬ/
Секретар педагогічної ради _________________________ /І.МАНЬКО/